Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szkolenie nie tylko dla stowarzyszeń


header-ngo-jstBezpłatne seminarium pt. „Nowe druki dokumentów w zakresie zlecania zadań publicznych” dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, osób zainteresowanych


We wrześniu weszło w życie rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wprowadzające nowy wzór oferty, umowy dotacyjnej oraz sprawozdania na realizację zadań publicznych, zlecanych organizacjom pozarządowym, spółdzielniom socjalnym i spółkom non-profit przez samorządy, nie tylko na szczeblu lokalnym, ale powiatowym, wojewódzkim, czy ministerialnym.

Na konkursy ogłoszone od tego czasu należy składać oferty na zupełnie innych drukach niż do tej pory. Warto zapoznać się z nowymi wymogami, jakie muszą spełniać dobrze wypełnione ofert realizacji zadań publicznych.

Szkolenie poprowadzi świetny specjalista w zakresie współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi.

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Mława oraz Powiatu Mławskiego na seminarium. Skierowane jest ono do przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, indywidualnych osób.

Seminarium odbędzie się 28 października (piątek) w godzinach 15:00 – 19:30 w Sali na Piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie, Stary Rynek 13.

W ramach seminarium przedstawione zostaną:

  1. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.
  2. Omówienie druku oferty – zmiany w odniesieniu do dotychczasowego druku oferty:

– Wymagania w stosunku do ogłoszenia – określenie rezultatów zadania,

– Nowy wymiar kosztorysu, zasady angażowania wkładu rzeczowego,

– Wymogi dotyczące załączników.

  1. Umowa realizacji zadania publicznego:

– Umowa stosowana w procedurze konkursowej,

– Umowa stosowana w mechanizmie małych grantów,

– Zasady i terminy ponoszenia wydatków, przesuwania między pozycjami/kategoriami kosztorysu,

– Przekazywanie środków jednorazowym przelewem i transzami,

– Prowadzenie dokumentacji związanej z zadaniem – księgowość, opis faktur i zasady odpowiedzialności za nie prowadzenie księgowości,

– Procedura zwrotu dotacji,

– Załączniki do umowy.

  1. Sprawozdanie z realizacji zadania:

– Elementy sprawozdania,

– Rozliczenie części merytorycznej i finansowej,

– Załączniki do sprawozdania,

  1. Omówienie oferty i sprawozdania stosowanych do trybu art. 19 a – małych grantów- Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2016 w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek i materiały.

Prowadzenie: Artur Gluziński – były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi (ze szczególnym uwzględnieniem procesu przekazywania i rozliczania dotacji na realizację zadań publicznych), doświadczony szkoleniowiec, autor publikacji poświęconych współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi oraz ekonomii społecznej.

ZGŁOSZENIA przyjmowane są na adres e-mail: [email protected], lub pod nr tel. 236546433, tel. kom. 604417109 do 26 października br – z podaniem imienia i nazwiska, nazwy organizacji i telefonu oraz e-maila kontaktowego.

Liczba miejsc ograniczona.

Seminarium organizowane jest w ramach Projektu „FIO-Mazowsze Lokalnie”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i obywatelek oraz organizacji pozarządowych w życie publiczne. Realizacja Programu ma umożliwić mieszkańcom włączenie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych.

źródło: Agnieszka Puzio- Dębska UMM

 

 

 

z wyrazami szacunku

 

Agnieszka Puzio Dębska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x