Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ponad pięćdziesiąt wykroczeń kierowców, pieszych i rowerzystów


rowerzysci-2Mławscy policjanci podsumowali działania NURD, które prowadzone były wczoraj na terenie całego pow. mławskiego. Akcja prewencyjno- kontrolna miała zasięg ogólnopolski. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

KSP Mława nabór

Podczas wtorkowych działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 25 wykroczeń, popełnionych przez kierujących, 2 wykroczenia popełnione przez rowerzystów oraz 27 wykroczeń popełnionych przez pieszych uczestników ruchu drogowego.  Główne przewinienia kierujących samochodami to nieprawidłowe przejeżdżanie przejścia dla pieszych, parkowanie w pobliżu przejścia dla pieszych lub na chodniku, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Piesi natomiast najczęściej  karani byli mandatami za przechodzenie przez jednię w miejscu niedozwolonym. Wykroczeń dopuścili się także rowerzyści – w obu ujawnionych przypadkach chodziło o jazdę rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych. Rowerzyści zostali ukarani mandatami.

Działania NURD mają na celu uwrażliwić uczestników ruchu drogowego na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie obowiązujących przepisów – wszystko po to, by ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

źródło: asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz