Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad pięćdziesiąt wykroczeń kierowców, pieszych i rowerzystów


rowerzysci-2Mławscy policjanci podsumowali działania NURD, które prowadzone były wczoraj na terenie całego pow. mławskiego. Akcja prewencyjno- kontrolna miała zasięg ogólnopolski. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.


Podczas wtorkowych działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 25 wykroczeń, popełnionych przez kierujących, 2 wykroczenia popełnione przez rowerzystów oraz 27 wykroczeń popełnionych przez pieszych uczestników ruchu drogowego.  Główne przewinienia kierujących samochodami to nieprawidłowe przejeżdżanie przejścia dla pieszych, parkowanie w pobliżu przejścia dla pieszych lub na chodniku, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Piesi natomiast najczęściej  karani byli mandatami za przechodzenie przez jednię w miejscu niedozwolonym. Wykroczeń dopuścili się także rowerzyści – w obu ujawnionych przypadkach chodziło o jazdę rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych. Rowerzyści zostali ukarani mandatami.

Działania NURD mają na celu uwrażliwić uczestników ruchu drogowego na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie obowiązujących przepisów – wszystko po to, by ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

źródło: asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x