Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Obie niecki pływalni nieczynne do odwołania. Miasto zerwało umowę z wykonawcą remontu


slider2Z uwagi na brak dobrych efektów pracy firmy Blue Point Sp. z o.o. z Białegostoku, która zajmowała się budową nowego systemu uzdatniania wody na krytej pływalni, Burmistrz Miasta Mława 14 października br. poinformował wykonawcę usługi, o odstąpieniu od umowy. Ponadto ze względu na straty materialne oraz te o charakterze społecznym, wynikające z niezakończenia realizacji zadania, Miasto Mława będzie dochodziło od wykonawcy kar umownych.

KSP Mława nabór

 Geneza sprawy

W czerwcu 2016 r. Urząd Miasta Mława ogłosił zamówienie publiczne na wprowadzenie nowej technologii uzdatniania wody w nieckach krytej pływalni w Mławie poprzez budowę systemu wykorzystującego dwutlenek chloru. Głównym założeniem inwestycji było spełnienie nowych wymagań w tym zakresie  zapisanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 9 listopada 2015 r.

W wymaganym terminie (do 26 lipca br.) swoje oferty złożyły dwie firmy. W toku postępowania jako wykonawcę wybrano spółkę Blue Point Sp. z o.o. z Białegostoku.

Zgodnie z umową instalacja systemu miała nastąpić do 31 sierpnia br.  Wydział Rozwoju i inwestycji  UMM przychylił się do prośby firmy Blue Point o przedłużenie terminu ze względu na wystąpienie nieprzewidzianych problemów. Po kolejnych korektach systemu i testach, Burmistrz Miasta Mława podjął ostateczną decyzję, że jeśli wyniki laboratoryjne próbek pobranych 10 października nie spełnią norm zapisanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, Miasto Mława odstąpi od umowy zawartej 8 sierpnia b r.

Tak też się stało. Burmistrz poinformował o tym fakcie firmę Blue Point w piśmie z 14 października br. tuż po otrzymaniu wyników badań. Firma zakwestionowała je i kolejne  próbki zostały pobrane 17 października. Dziś, 21 października otrzymaliśmy informację, że woda w nieckach krytej pływalni w Mławie wciąż nie spełnia parametrów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 9 listopada 2015 r., wobec czego baseny krytej pływalni w Mławie zostały zamknięte, a firma Blue Point zobowiązana do demontażu założonych przez siebie urządzeń.

Kolejne działania

Chcąc sprostać wymaganiom zapisanym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 9 listopada 2015 r. miasto jest zobowiązane ogłosić kolejny przetarg i wyłonić firmę, która podejmie się budowy systemu uzdatniania wody wykorzystującego dwutlenek chloru. Procedury już zostały rozpoczęte.

– Przepraszamy mieszkańców i wszystkich gości korzystających z krytej pływalni w Mławie za problemy i uciążliwości. Wcześniejsze działania i przestój pracy basenów związany jest z troską o bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z tych obiektów  – podkreśla burmistrz Sławomir Kowalewski.

Informacje dotyczące postępu działań będziemy przekazywać Państwu na bieżąco.

źródło:UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

34 - liczba komentarzy w artykule "Obie niecki pływalni nieczynne do odwołania. Miasto zerwało umowę z wykonawcą remontu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ktoś...
Gość

Dziś na sąsiednim portalu pojawił się artykuł o cenach w fitness klubie MOSIR.
Dyrektor Jankowski wyjaśnia, że ceny zostały ustalone na podstawie cen w innych klubach tego typu – no poszedł jaśnie pan po linii najmniejszego oporu, nic się nie przyłożył do biznes planu.
W zasadzie to czyż można się czegoś pozytywnego spodziewać po tym panu?
Bylibyśmy wdzięczni gdyby redakcja zrobiła rozeznanie w cenach za zajęcia w innych prywatnych klubach na terenie miasta, a może również w największych takich klubach w ościennych miastach i zrobiła dla swoich czytelników tabelę porównawczą

zeno
Gość

Zaraz zaraz a to dlaczego ta restauracyjka ma mieć obniżony czynsz ? Ona jest otwarta a jeśli tak smacznie podają to powinni mieć ful ludzi !Jej własciciele chyba mają sie dobrze , więc skąd te narzekania ? A chciałoby sie więcej i więcej !

do Zeno
Gość

a dlaczego nie? przecież klientów z basenu nie ma i zamiast do 22.00 jest czynna do 16.00 a czy własciciele mają sie dobrze? Mąz włascicielki prowadzi szkółke pływacką, więc nie wiem czy ma się dobrze przy zamkniętym basenie

Do Marek
Gość

Przepraszam, rozpędziłem się i ostatni post do Gościa powinien byc zatytułowany Do Marka:). Nadmienię tylko, ze pisząc o odszkodowaniu można było zawrzeć w umowie kwestje odszkodowania dla firm, ktore swoje zyski czerpią z działalności na basenie. Wtedy ta kwestja była by prosta i nie wymagała oddzielnych procedur i czasami pojedynczych ludzkich tragedii. Jestem ciekaw czy w zwiazku z zaistniałą sytuacją zostanie obniżony czynsz dla restauracji na basenie lub zmieniona trasa komunikacji miejskiej aby dowozić do niej klientów.

Do Gosc
Gość

Tak Marku ale to jest napisane w tytule przetargu tak jak napisałem. Przetarg oczywiście mozna zerwać, do czego wogóle się nie odnosiłem. Przeczytaj warunki kiedy mozna wystąpić o odszkodowanie i w jakiej wysokości. Przeczytaj jeszcze raz Moją wypowiedz, czego ona dotyczy.

Marek
Gość

Gościu, przeczytałem specyfikacje i widzę, że przesadzasz. jasno zostało napisane, że mają być spełnione kryteria jakości wody opisane przez Ministra Zdrowia. Jak nie spełnione są, więc sprawa jest jasna. Dobrze, że burmistrz zerwał ten kontrakt.

wpDiscuz