Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W gminie Szreńsk uczniowie noszą odblaskowe kamizelki


szzz1W ciągu kilku ostatnich dni,  uczniowie szkół podstawowych z terenu gm. Szreńsk, otrzymali swoje własne kamizelki odblaskowe. Wszystko to w ramach akcji Odblaskowa Szkoła, na którą odpowiedział  pan Marek Nitczyński, wójt gminy Szreńsk. 

KSP Mława nabór

Mławscy policjanci, we współpracy z  Urzędem Gminy w Szreńsku, odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Szreńsku, Proszkowie i Miączynie Małym. Dzieci, podczas spotkań, poświęconych bezpieczeństwu pieszych, otrzymały kamizelki odblaskowe.

Odblaskowa akcja, przygotowana wspólnie z samorządem lokalnym gminy Szreńsk, to cześć znanego wśród najmłodszych mieszkańców, programu Odblaskowa Szkoła. Wójt gminy Szreńsk odpowiedział na apel mławskiej policji, dotyczący zakupu dla dzieci elementów odblaskowych. Tym sposobem najmłodsi mieszkańcy gminy będą widoczni na drodze – a zatem bezpieczniejsi.

Pieszy, w warunkach pogorszonej widoczności na drodze, a zatem podczas pochmurnych, mglistych dni oraz  po zmroku, jest mało widoczny dla kierującego samochodem. Mając na sobie kamizelkę odblaskową, pieszy widoczny jest już z odległości ponad 200 metrów. Taki  odcinek drogi pozwala na wykonanie bezpiecznego manewru.

Dzieci z gminy Szreńsk zapowiedziały, że kamizelki przydadzą im się podczas jazdy rowerem, drogi do szkoły i domu oraz podczas szkolnych wycieczek. Uczniów ze szkół w Szreńsku, Proszkowie i Miączynie Małym zaliczamy zatem do Odblaskowej Brygady! A innych zachęcamy do brania  z nich przykładu.

źródło i fot.: KPP Mława

szzz5 szzz3 szzz2 szz4

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz