Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W gminie Szreńsk uczniowie noszą odblaskowe kamizelki


szzz1W ciągu kilku ostatnich dni,  uczniowie szkół podstawowych z terenu gm. Szreńsk, otrzymali swoje własne kamizelki odblaskowe. Wszystko to w ramach akcji Odblaskowa Szkoła, na którą odpowiedział  pan Marek Nitczyński, wójt gminy Szreńsk. 


Mławscy policjanci, we współpracy z  Urzędem Gminy w Szreńsku, odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Szreńsku, Proszkowie i Miączynie Małym. Dzieci, podczas spotkań, poświęconych bezpieczeństwu pieszych, otrzymały kamizelki odblaskowe.

Odblaskowa akcja, przygotowana wspólnie z samorządem lokalnym gminy Szreńsk, to cześć znanego wśród najmłodszych mieszkańców, programu Odblaskowa Szkoła. Wójt gminy Szreńsk odpowiedział na apel mławskiej policji, dotyczący zakupu dla dzieci elementów odblaskowych. Tym sposobem najmłodsi mieszkańcy gminy będą widoczni na drodze – a zatem bezpieczniejsi.

Pieszy, w warunkach pogorszonej widoczności na drodze, a zatem podczas pochmurnych, mglistych dni oraz  po zmroku, jest mało widoczny dla kierującego samochodem. Mając na sobie kamizelkę odblaskową, pieszy widoczny jest już z odległości ponad 200 metrów. Taki  odcinek drogi pozwala na wykonanie bezpiecznego manewru.

Dzieci z gminy Szreńsk zapowiedziały, że kamizelki przydadzą im się podczas jazdy rowerem, drogi do szkoły i domu oraz podczas szkolnych wycieczek. Uczniów ze szkół w Szreńsku, Proszkowie i Miączynie Małym zaliczamy zatem do Odblaskowej Brygady! A innych zachęcamy do brania  z nich przykładu.

źródło i fot.: KPP Mława

szzz5 szzz3 szzz2 szz4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x