Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Włamanie na ul. Warszawskiej, policja ostrzega.


fot. ilustracyjna


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ul. Warszawskiej w Mławie. Sprawcy działali w ciągu dnia. Policja apeluje o ostrożność i reagowanie, gdy na klatce schodowej pojawi się ktoś obcy. Sąsiedzka czujność i pomoc to najskuteczniejszy sposób na złodzieja.

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznany sprawca włamał się do mieszkania na parterze bloku, pokonując zabezpieczenia drzwi wejściowych. Po przeszukaniu pomieszczeń, ukradł biżuterię, zegarek oraz przechowywane w domu pieniądze. Trwają czynności policji. Policja apeluje także o wszelkie sygnały, dotyczące obcych, podejrzanie zachowujących się osób, wchodzących do klatek schodowych bloków. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 997.

Policja ostrzega – zanim dojdzie do włamania, złodziej zbiera informację na temat planowanych wyjazdów właścicieli mieszkania, ich planu dnia, godzin pracy. Nie ma stuprocentowego zabezpieczenia przed złodziejem, ale przyda się zwykła ostrożność i czujne oko zaufanego sąsiada. Naszą czujność powinno wzbudzić pojawienie się obcej osoby na korytarzu. Wystarczy wyjść i zapytać, – „kogo pan/ pani szuka?„, „Kto pana wpuścił do bloku?”. Nasza reakcja i zainteresowanie skutecznie spłoszy złodzieja, który może właśnie w tej chwili prowadził rozpoznanie terenu.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x