Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Włamanie na ul. Warszawskiej, policja ostrzega.


fot. ilustracyjna

KSP Mława nabór

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ul. Warszawskiej w Mławie. Sprawcy działali w ciągu dnia. Policja apeluje o ostrożność i reagowanie, gdy na klatce schodowej pojawi się ktoś obcy. Sąsiedzka czujność i pomoc to najskuteczniejszy sposób na złodzieja.

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nieznany sprawca włamał się do mieszkania na parterze bloku, pokonując zabezpieczenia drzwi wejściowych. Po przeszukaniu pomieszczeń, ukradł biżuterię, zegarek oraz przechowywane w domu pieniądze. Trwają czynności policji. Policja apeluje także o wszelkie sygnały, dotyczące obcych, podejrzanie zachowujących się osób, wchodzących do klatek schodowych bloków. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 997.

Policja ostrzega – zanim dojdzie do włamania, złodziej zbiera informację na temat planowanych wyjazdów właścicieli mieszkania, ich planu dnia, godzin pracy. Nie ma stuprocentowego zabezpieczenia przed złodziejem, ale przyda się zwykła ostrożność i czujne oko zaufanego sąsiada. Naszą czujność powinno wzbudzić pojawienie się obcej osoby na korytarzu. Wystarczy wyjść i zapytać, – „kogo pan/ pani szuka?„, „Kto pana wpuścił do bloku?”. Nasza reakcja i zainteresowanie skutecznie spłoszy złodzieja, który może właśnie w tej chwili prowadził rozpoznanie terenu.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz