Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Na nową „siódemkę” do Płońska poczekamy co najmniej cztery lata


 

KSP Mława nabór

sliderTaką deklarację złożył na konferencji prasowej w niedalekich Napierkach Jerzy Szmidt – wiceminister infrastruktury i budownictwa. Konferencja odbyła się na placu budowy nowej trasy ekspresowej.

Ministrowi towarzyszyli Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko – Mazurski oraz Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i przedstawiciele wykonawcy robót.

Podpisana w trakcie konferencji w Napierkach przez ministra Szmidta decyzja pozwoli na uruchomienie drugiego etapu przetargów na modernizację odcinka drogi S7 z Napierek do Płońska o długości ok. 71 km.

Budowę trasy do Płońska podzielono na cztery odcinki : Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława-Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 14 km). Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.

Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w IV kwartale 2020 r. Szacunkowy łączny  koszt inwestycji to ok. 2,7 mld zł. Rzeczywisty koszt budowy poszczególnych odcinków będzie znany po rozstrzygnięciu przetargów.

Według deklaracji ministra odcinek S7 z Napierek do Płońska ukończony będzie w 2020 roku, a cały odcinek aż do Warszawy w 2023 r.

JK

2016-10-17-11-36-17

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Na nową „siódemkę” do Płońska poczekamy co najmniej cztery lata"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
powiat
Gość

dziękujemy za czekanie…

Darek
Gość

Wiem Bruździak że nie pozwolisz by Siódemka nie była „przyjazna bezpieczna wspaniała” itd. dlatego mam już gotowy powód kolejnego odwołania – brak naszych włodarzy z UM i Starostwa (nie widać ich na zdjęciu więc zapewne nie byli na tym spotkaniu). To skandal że wiceminister olał naszą władzę i nie zaprosił ich na to spotkanie. Wszak nowa 7 ma właśnie przebiegać przez powiat mławski a tu taki nie takt..

Raksa
Gość

Drodzy mławiacy. Nie przeżywajcie, że zabrakło naszych włodarzy. Jeszcze się ich naoglądacie jak będą przecinać wstęgi oddania odcinków drogi 7: Napierki – Uniszki Zawadzkie, Uniszki Zawadzkie – Uniszki Cegielnia, Uniszki Cegielnia – Szydłówek, Szydłówek – Otocznia Nowa, Otocznia Nowa – Otocznia Stara, ufff, ….. do Płońska zajmie to 4 lata.

123
Gość
Ciągle Bruździak to, Bruździak tamto… Panie Krzysztofie, czas wykonać właściwy ruch i ujawnić „Białą Księgę”, która wszystko wyjaśni. Dzieki temu zdejmie Pan odium z siebie i skończy się okres szkalaowania Pana. Oglądam od czasu do czasu sesję Rady Miasta i widzę oraz słyszę, jak pan burmistrz stosuje swoje techniki słowne wymierzone przeciwko Bruździakowi. Warto zadać sobie użytkowniku „ASD” pytanie, jakie są wskaźniki wypadków śmietelnych i innych, na odcinkach wybudowanych nowej trasy S7, w porównaniu do liczby wypadków na starej części trasy S7. Dzieki temu i na podstawie wiarygodnych danych, będzie można uzyskać obraz, czy opóźnienia wpływają na bezpieczeństwo oraz ilość… Czytaj więcej »
Krzysztof Bruździak
Gość

Nie tylko dla mnie szokiem może być brak naszych Włodarzy no i przedstawicieli naszej prasy!
I to na zwołanej dla mediów konferencji prasowej! Czyżby nie zamierzony AFRONT!!!

Cesia
Gość

włodarzy nie ma na zdjęciu to pewnie nie byli, ale widzę że ten portal był, więc o co kaman?

wpDiscuz