Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kiedy ruszy pływalnia? Ratusz mówi – nie wiadomo


 


sliderJuż ponad dwa i pół miesiąca zamknięty pozostaje mały basen i jaccuzi w mławskiej pływalni. Pływalnia traci klientów zarówno z Mławy jak i spoza niej, pomimo, że czynna jest już po remoncie duża niecka pływalni. Wszystko to w związku z przedłużającą się przebudową systemu uzdatniania wody, koniecznego w celu dostosowania jej jakości  do nowych, bardziej rygorystycznych przepisów ministerstwa zdrowia.

Kiedy pływalnia  zostanie w pełni uruchomiona? Odpowiedzi na to pytanie nie zna mławski urząd miasta, który jest tu inwestorem.

– W minionym tygodniu dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformował Urząd Miasta Mława, że ostatnie badania próbek wody pobranej z basenu, wykonane przez mławski Sanepid odbiegają od obowiązujących nowych norm. Z taką interpretacją wyników nie zgodził się jednak wykonawca systemu cyrkulacji obiegów wody – firma Blue Point z Białegostoku. W związku z tym Sanepid dzisiaj ponownie pobrał próbki wody i prowadzi badania. Ich wyniki poznamy pod koniec tygodnia – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy burmistrza.

Mówiąc najoględniej, ostatnio urząd miasta niezbyt szczęśliwie wybiera firmy prowadzące remonty w miejskich placówkach. Dopiero niedawno, z prawie trzymiesięcznym opóźnieniem zakończyły się prace remontowe w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 4 i dzieci mogły wrócić do swojej placówki. Prace prowadziła firma Bestbud Tatiana Bazylak ze Starego Lubotynia. Umieszczenie przedszkolaków na czas remontu, który miał się odbywać podczas użytkowania obiektu w innych placówkach, przede wszystkim w „Bajkowym Dworku” kosztowało miasto w okresie od kwietnia do września  prawie 35 tys. zł. Drugie 35 tys. miasto dołożyło do tego remontu z tytułu nieprzewidzianej w projekcie wymiany zasilania wind i innych prac budowlanych.

Podobnie dzieje się z przedłużającymi się pracami firmy Blue Point z Białegostoku prowadzonymi na naszej pływalni.  Jakie straty ponosi MOSiR z tytułu planowanej, a teraz przedłużającej się przerwy technologicznej? Tego nikt nie liczy. Czy miasto będzie dochodzić roszczeń od obu wykonawców też na razie nie wiadomo.

– Obie strony podpisały umowę, która jest obowiązująca. Miasto będzie postępowało zgodnie z zapisami w tym dokumencie i być może wystąpi do firmy Blue Point o odszkodowanie za straty, jednak najważniejszą sprawą obecnie jest doprowadzenie do końca inwestycji – mówi Magdalena Grzywacz.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

25 października zostanie podjęta uchwała w sprawie utworzenia samorządowej jednostki organizacyjnej
Centrum Usług Wspólnych w Mławie oraz nadania jej statutu.
To ta jednostka także będzie podległa burmistrzowi? i znów sami swoi a nie fachowcy będą zatrudnieni?

UM do Klient
UM do Klient
5 lata temu

Przeczytałem oświadczenie w sprawie zamknięcia basenu na stronie MOSIR i wprowadziło mnie ono w osłupienie. Czytamy:….w trosce o bezpieczeństwo użytkowników BASENÓW…..system uzdatniania wody nie działa prawidłowo…. Przepraszam bardzo BASENÓW ? Przeciez mowa była tylko i wylacznie o małym basenie!!! To jak on funkcjonował przez ten czas kiedy był otwarty tylko duży basen? Czy to jest oświadczenie Urzędnika czy jakies drwienie z użytkowników i podatników?

UM do Klient
UM do Klient
5 lata temu

Jest tylko na stronie Płetwala:). Klienci raczej nie powinni liczyć na informacje ze strony Dyrekcji. Ona zbytnio się nie orientuje w ilosci torów na basenie a juz napewno nie wie czy basen jest czynny czy nie. Przypominam, ze w czasie remontu zamiast go nadzorować Dyrekcja MOSIR przebywała na wycieczce. To teraz zamknięcie basenu jest naturalną koleją rzeczy. Czekamy na reakcje Burmistrza. Juz kilka lat……

klient
klient
5 lata temu

No i basen cały zamknięty i nie ma nawet informacji 🙁

UM do Z Daleka
UM do Z Daleka
5 lata temu

Strat dla budżetu i podatnika nie było by żadnych. Zyski w postaci odzyskanych pieniędzy z kilku dublujących się posad urzędniczych(pewnie zaraz powstały by kolejne w UM dla „swoich” lub ich rodzin:)). Powstał by jeden wydział księgowo-administracyjny dla wszystkich podmiotów UM. Taką miałem nadzieje ale tutaj zmieniają tylko nazwę dla Zespołu Obsługi Szkół do czego zmusiła UM ustawa.

...
...
5 lata temu

Dziwi mnie tylko jedno. Wasze zdziwienie. Piszecie jak byście nie wiedzieli jak się w naszym kochanym mieście przetargi robi. Po co to komentować. Najlepszy przykład: volvo dla starosty. Uważacie że UM robi inaczej? Przestańcie mieć złudzenia. Ludzie po „studiach” (rodzine) tam pracują, nie muszą się znać, nie muszą odpowiadać za to co robią. Podatnicy i tak zapłacą. A rzecznik coś mówić musi, jak ktoś nie doczyta to jej uwierzy.

Raksa
Raksa
5 lata temu

Tam, ktoś najadł się szaleju. A czapkę noś na głowie, bo zima idzie.

UM
UM
5 lata temu

Niestety, zasiegnalem informacji u Kolegów i juz wiem, ze nie będę zmuszony ściągać czapki z szacunku dla działań Burmistrza. To jest tylko reorganizacja jednego z Urzedów wymuszona zmianą prawa. Będziemy więc nadal utrzymywać dublujących się urzędników.

UM
UM
5 lata temu

Uwaga powstaje nowa jednostka organizacyjna Centrum Usług Wspólnych, ktora bedzie miała jak rozumiem zastąpić URZĘDNIKÓW W PODLEGŁYCH JEDNOSTKACH!!!. Mowa o tym będzie na najbliższej sesji RM. Aż nie chce mi się w to wierzyć ale ma to chyba na celu likwidacje administracji. Czy mamy się żegnać z księgowymi, pracownikami administracyjnymi itp w każdej z tych jednostek? Jezeli tak, to czapka z mojej głowy odda szacunek Burmistrzowi.

Z daleka
Z daleka
5 lata temu
Reply to  UM

Możesz coś wiecej powiedzieć na ten temat ? Jakie są realne korzyści i jakie są straty.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  UM

Takie Centra Usług Wspólnych to chyba zapewnią obsługę dla jednostek samorządowych całego powiatu, bo bezsensowne jest odsługiwania tylko z miasta i z pewnością nie zlikwiduje to całej administracji, bo obejmie tylko księgowość, usługi informatyczne, kadrowe i płacowe. Nie sądzę, żeby był to pomysł jedynie tylko burmistrza, o ile w ogóle burmistrza. W Polsce już działają takie centra

Zuzanka
Zuzanka
5 lata temu

A jutro liga, dzieciaki idą na zawody ale czy będą tam bezpieczne, badania wody jak nie wisiały tak nie wiszą na tablicy 🙁 i dylemat pewnie wielu rodziców czy dziecku pozwolić iśc na basen czy lepiej nie ?

Marek do Ewka
Marek do Ewka
5 lata temu

Proszę rowniez przeczytac rozporządzenie dotyczące nowych norm obowiazujących na basenach publicznych i obowiazkow nadzorców basenów, ktore było przytaczane na łamach mlawskich gazet internetowych. Nie ma ono nic wspólnego z wymianą wody. Nalezy jednak sprawdzic ze względu na koszty, zasadność corocznego spuszczania wody. Szczególnie jezeli mamy przykłady z miast ościennych, ze takiej konieczności nie ma. Prosze rowniez sprawdzic w ilu Olsztynskich, Płockich i Warszawskich basenach jest corocznie spuszczana woda. Myśle, ze bedzie to ciekawa lektura dla płatników podatku w Naszym Miescie.

Marek do Ewka
Marek do Ewka
5 lata temu

Przy starej technologii wymiana wody rowniez nie była potrzebna. Świadczy o tym chociażby zachowanie dyrekcji basenów w sąsiednich miastach(Plonsk, Ciechanów) gdzie woda nie była spuszczana. Przypominam, ze była to zawsze przerwa technologiczna do naprawy niecki(zródło naszamlawa). Pracy było tyle, ze Dyrekcji MOSIR jeździła w czasie remontu na wycieczki . Po to są filtry na basenie aby mógł on pracować w systemie ciągłym, wlasnie po to aby drogiej wody nie spuszczać. Zresztą z pewnoscią istnieje instrukcja obsługi basenu o którą redakcja Codziennikamlawskiego moze poprosić w MOSIR.

Ewka
Ewka
5 lata temu

Żeby mieć obraz całej sytuacji i być obiektywnym trzeba porozmawiać firmą, która prace wykonywała i sanepidem. Jedyna wiadomość pozytywna – przy nowej technologi nie jest potrzebna rokroczna wymiana wody, może więc uda się trochę zaoszczędzić 🙂

Krzysztof
Krzysztof
5 lata temu

Cytat z wypowiedzi Pani Rzecznik UM – „Nie mamy możliwości wybierać do współpracy podmiotów, tylko dlatego, że są sprawdzone, mają dobrą rekomendację, pracują terminowo”. To co mówi pani Rzecznik jest niedorzecznością. Przepisy ustawy prawo zamówień publicznych wręcz eliminują z przetargów wykonawców niesolidnych. Trzeba tylko w umiejętny sposób wykorzystać zapisy prawa i właściwie sformułować zapisy w zamówieniu. Pani Rzecznik tak twierdzi bo tak nakazuje jej mówić pracodawca… któremu brakuje albo chęci do pracy ,albo wiedzy na etapie formułowania warunków zamówienia.

Marek
Marek
5 lata temu

Szanowna Pani Magdaleno to UM rozpisuje przetarg i jedynym kryterium nie musi byc najniższa cena. Parametry kryteriów możecie określić w SIFS specyfikacji istotnych warunków zamowienia. Cenę wpisać najłatwiej. W innych krajach w takiej specyfikacji wpisuje się np najniższy koszt eksploatacji urządzenia przez 10lat. Jest różnica? Tylko Pan Dyrektor MOSIR musi się na tym znać i powiedzieć piszącym przetarg co mu jest potrzebne, bo to On jest specjalistą od basenu i to On powinien go nadzorować. W UM nikt przeciez o basenie nie ma pojęcia. Po to jest dyrektor. Albo zatrudnijcie doradcę od spraw basenu w UM. Nie słyszałem aby okoliczne baseny były zamknięte a tez rozpisują przetargi.

oSa
oSa
5 lata temu

Słusznie z przedszkolem to nie do pojęcia, jakieś dziwne wiatraki zamontowali, drabiny nie sięgające ziemi, a teraz czytam, że dopłacili paprakowi 35 tys. za roboty dodatkowe. No i wynajęli sale u pana A. Gdyby ktoś z urzędników płacił za taką robotę z własnej kieszeni a nie z publicznych to sprawy inaczej by wyglądały. a tak jest jak jest. a jeszcze, na pewno inspektor nadzory też wziął kasę za wzorowe wypełnianie swoich funkcji

As
As
5 lata temu

To nie jedyne dziwne inwestycje miejskie. A co się działo z robotami na ulicy Olsztyńskiej, Studzieńcu, dzierzgowskiej a ostatnio Polnej? to po prostu skandal. A pozapadane studzienki na sienkiewicza? wybór firm jest dziwny, bardzo dziwny

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
5 lata temu

Panie Marku, „być może” oznacza, że umowę analizują prawnicy, a priorytety znamy – jak najszybsze ukończenia inwestycji z dobrym wynikiem.
Szanowną Redakcję uprzejmie informuję, że miasto obowiązane jest wybierać wykonawców zgodnie z prawem zamówień publicznych i postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie mamy możliwości wybierać do współpracy podmiotów, tylko dlatego, że są sprawdzone, mają dobrą rekomendację, pracują terminowo. Też żałujemy. Prawo daje możliwość przystąpienia do przetargu wszystkim chętnym. Pozdrawiam.

jula
jula
5 lata temu

Pani rzecznik to co Pani pisze to raczej… „niedorzecznik”.

Marek
Marek
5 lata temu

To określenie „BYC MOZE” wypowiedziane przez Panią Rzecznik oznacza, ze jezeli czesc winy leży po stronie UM, to UM nigdy nie będzie dochodzić zwrotu nadpłaconych pieniędzy i odszkodowania. Jezeli tak jest, ze wina leży po stronie UM i wówczas kłania się tutaj działanie RM jako nadzoru. To nie są przeciez pieniądze urzędników a PODATNIKÓW. Panie Rakowski, Nowakowski, Dlubisz, Oslizlok, Pani Przczolkowska itd spełnijcie SWOJE FUNKCJE. Dyrekcja MOSIR moze natomiast wyjechać na kolejne wakacje nie nadzorując dalszych prac wykonawcy.

mławiak
mławiak
5 lata temu
Reply to  Marek

powinien sie znać P. Jankowski i jego specjalista od basenu Kuligowski !

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x