Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kiedy ruszy pływalnia? Ratusz mówi – nie wiadomo


 

KSP Mława nabór

sliderJuż ponad dwa i pół miesiąca zamknięty pozostaje mały basen i jaccuzi w mławskiej pływalni. Pływalnia traci klientów zarówno z Mławy jak i spoza niej, pomimo, że czynna jest już po remoncie duża niecka pływalni. Wszystko to w związku z przedłużającą się przebudową systemu uzdatniania wody, koniecznego w celu dostosowania jej jakości  do nowych, bardziej rygorystycznych przepisów ministerstwa zdrowia.

Kiedy pływalnia  zostanie w pełni uruchomiona? Odpowiedzi na to pytanie nie zna mławski urząd miasta, który jest tu inwestorem.

– W minionym tygodniu dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformował Urząd Miasta Mława, że ostatnie badania próbek wody pobranej z basenu, wykonane przez mławski Sanepid odbiegają od obowiązujących nowych norm. Z taką interpretacją wyników nie zgodził się jednak wykonawca systemu cyrkulacji obiegów wody – firma Blue Point z Białegostoku. W związku z tym Sanepid dzisiaj ponownie pobrał próbki wody i prowadzi badania. Ich wyniki poznamy pod koniec tygodnia – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy burmistrza.

Mówiąc najoględniej, ostatnio urząd miasta niezbyt szczęśliwie wybiera firmy prowadzące remonty w miejskich placówkach. Dopiero niedawno, z prawie trzymiesięcznym opóźnieniem zakończyły się prace remontowe w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 4 i dzieci mogły wrócić do swojej placówki. Prace prowadziła firma Bestbud Tatiana Bazylak ze Starego Lubotynia. Umieszczenie przedszkolaków na czas remontu, który miał się odbywać podczas użytkowania obiektu w innych placówkach, przede wszystkim w „Bajkowym Dworku” kosztowało miasto w okresie od kwietnia do września  prawie 35 tys. zł. Drugie 35 tys. miasto dołożyło do tego remontu z tytułu nieprzewidzianej w projekcie wymiany zasilania wind i innych prac budowlanych.

Podobnie dzieje się z przedłużającymi się pracami firmy Blue Point z Białegostoku prowadzonymi na naszej pływalni.  Jakie straty ponosi MOSiR z tytułu planowanej, a teraz przedłużającej się przerwy technologicznej? Tego nikt nie liczy. Czy miasto będzie dochodzić roszczeń od obu wykonawców też na razie nie wiadomo.

– Obie strony podpisały umowę, która jest obowiązująca. Miasto będzie postępowało zgodnie z zapisami w tym dokumencie i być może wystąpi do firmy Blue Point o odszkodowanie za straty, jednak najważniejszą sprawą obecnie jest doprowadzenie do końca inwestycji – mówi Magdalena Grzywacz.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

24 - liczba komentarzy w artykule "Kiedy ruszy pływalnia? Ratusz mówi – nie wiadomo"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jarząbek
Gość

25 października zostanie podjęta uchwała w sprawie utworzenia samorządowej jednostki organizacyjnej
Centrum Usług Wspólnych w Mławie oraz nadania jej statutu.
To ta jednostka także będzie podległa burmistrzowi? i znów sami swoi a nie fachowcy będą zatrudnieni?

UM do Klient
Gość

Przeczytałem oświadczenie w sprawie zamknięcia basenu na stronie MOSIR i wprowadziło mnie ono w osłupienie. Czytamy:….w trosce o bezpieczeństwo użytkowników BASENÓW…..system uzdatniania wody nie działa prawidłowo…. Przepraszam bardzo BASENÓW ? Przeciez mowa była tylko i wylacznie o małym basenie!!! To jak on funkcjonował przez ten czas kiedy był otwarty tylko duży basen? Czy to jest oświadczenie Urzędnika czy jakies drwienie z użytkowników i podatników?

UM do Klient
Gość

Jest tylko na stronie Płetwala:). Klienci raczej nie powinni liczyć na informacje ze strony Dyrekcji. Ona zbytnio się nie orientuje w ilosci torów na basenie a juz napewno nie wie czy basen jest czynny czy nie. Przypominam, ze w czasie remontu zamiast go nadzorować Dyrekcja MOSIR przebywała na wycieczce. To teraz zamknięcie basenu jest naturalną koleją rzeczy. Czekamy na reakcje Burmistrza. Juz kilka lat……

klient
Gość

No i basen cały zamknięty i nie ma nawet informacji 🙁

wpDiscuz