Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

XVI Dzień Papieski w Mławie


sliderObchody XVI Dnia Papieskiego w Mławie rozpoczęły się od wręczenia w Sali Papieskiej trzech stypendiów dla szczególnie wyróżniających się uczniów mławskich szkół.

KSP Mława nabór

Zanim jednak stypendia zostały wręczone, o dziewięcioletniej historii, zadaniach już zrealizowanych oraz planach na przyszłość Stowarzyszenia Pontyfikat Jana Pawła II opowiedział prezes stowarzyszenia Jan Golec. Wśród ważniejszych działań prezes wymienił między innymi gromadzenie pamiątek i literatury o Janie Pawle II w Sali Papieskiej, budowę pomnika Jana Pawła II, ufundowanie tablicy na 300 – lecie kościoła św. Trójcy oraz ufundowanie 36 stypendiów dla uzdolnionej młodzieży. Jako plan na najbliższą przyszłość Jan Golec wskazał organizację pielgrzymek, budowę pomnika bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz wybudowania studni w Afryce.

Decyzją zarządu stowarzyszenia tegoroczne stypendia otrzymali:

– Julia Niedziela – Szkoła Podstawowa nr 7

– Natalia Zawadzka – Gimnazjum nr 1

– Jacek Kamil Stankiewicz – ZespółSzkół nr 2

Stowarzyszenie postanowiło również uhonorować wszystkich uczniów zgłoszonych do stypendium, Takie wyróżnienia w formie dyplomu i medalu z Janem Pawłem II otrzymali:

-Anita Sowińska – I LO

– Zuzanna Jaworska – SP nr 1

– Zofia Zgorzelska – SP nr 6

– Karol Cichocki – KLO

– Natalia Skowrońska – Gimnazjum nr 2

Krótki, ale wymowny program artystyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II przygotowały dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 7.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz