Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pożar tworzyw sztucznych składowanych na placu przy ulicy Kolejowej


slider-pozarChmura czarnego, gryzącego i trującego dymu nad buchającymi wysoko do góry płomieniami pojawiła się w piątek 14 października około godziny 22 na składowisku tworzyw sztucznych przy ulicy Kolejowej, w pobliżu torów. Pożar gasiły cztery zastępy straży pożarnej i udało się go dość szybko opanować, nie doszło do jego rozprzestrzenienia na cały obszar terenu składowiska.

– Zgłoszenie o pożarze tworzyw sztucznych na składowisku koło torów kolejowych otrzymaliśmy o godzinie 22:04. Do pożaru zadysponowane zostały dwa zastępy JRG Mława oraz zastęp OSP Szydłowo i OSP Lipowiec Kościelny. Na miejscu okazało się, że pożar objął dwie hałdy o powierzchni 14×14 oraz 6×14 metra. Pożar został ugaszony. Na tę chwilę straż prowadzić będzie dogaszanie pożaru. Właściciel składowiska obecny na miejscu zdarzenia zapewni ładowarkę, która przegarniać będzie pogorzelisko i trwać będzie akcja dogaszania. Policja obecna na miejscu zdarzenia ustalać będzie przyczynę pożaru – podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

red.

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
Emerytka
Gość
Emerytka

Do przewodniczącego osiedla nr 8 – oglądam sesje rady miasta. Burmistrz nigdy nie ośmiesza pana wypowiedzi, jedyną osobą, która pana ośmiesza jest pan sam, osobiście. Współczuję mieszkańcom i cieszę się, że nie ucierpiały ich domy. Mam nadzieję na rzetelne śledztwo policji.

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Chyba ma Pani problemy, tak ze wzrokiem jak i ze słuchem. Burmistrz wraz z przewodniczącym RM są oponentami przewodniczącego i za wszelką cenę chcą go zmusić do zaprzestania wszelkiej działalności na rzecz mieszkańców zarówno osiedla jak i całej Mławy. To jest widoczne gołym okiem. „Nie ucierpiały domy mieszkańców” – trochę to śmieszne i naiwne, bo czyż domy mieszkańców są ważniejsze od zdrowia mieszkańców. Czy Pani, szanowna emerytko zdaje sobie sprawę co się unosi w powietrzu podczas palenia się opakowań PET? czy aż tak bardzo jest Pani tego nieświadoma, ale jeśli dodaje Pani tutaj komentarz, to radzę sobie również poczytać w… Czytaj więcej »

Emerytka
Gość
Emerytka

Czyżby przewodniczący osiedla nr 8 był taką personą, że potrzebuje dwóch osób, aby przystopowały jego działania? ma wygórowane mniemanie o sobie, to fakt, i ambicje, ale nie dajmy się zwariować! Ja od razu mówię, że nie chcę, aby pan przewodniczący osiedla nr 8 angażował się w działania na rzecz całej Mławy. Nie podoba mi się ten pan jego wystąpienia, i wstydzę się za niego. Wprowadza zamęt, chaos i kłóci ludzi. Jak go wybrali na osiedlu nr 8, to niech się z nim męczą. Od reszty proszę się trzymać z daleka.

Realista
Gość
Realista

Proszę szanownej emerytki, wstydzić to może się pani za siebie, za swoje nierozważne i absurdalne oceny ludzi na forum publicznym. Nic konkretnego nie piszesz, same ogólniki, które w sumie w żaden sposób nie odzwierciedlają sytuacji przedstawionej w artykule. Przeszkadza ci, kobieto, że przewodniczący jest w opozycji dla ukochanego burmistrza, który ma nas, mławian, w wielkim poszanowaniu, a ciebie prawdopodobnie całuje w rękę jak siedzisz na ławce w parku. Do tej pory powinien już wydać jakieś oświadczenie odnośnie tego zakładu i pożaru, a niestety nic na ten temat nie słychać

Uważny
Gość
Uważny

Emerytko co ty piszesz. Też czasem obejrzę sesję i sam widziałem jak przewodniczący Ośliźlok szkalował Przybyszewskiego za niby plagiat. I nawet wstyd mu było przeprosić osobiście, kazał komuś odczytać jakieś tam kilka zdań przeprosin. A burmistrz zachowuje się podobnie, obśmiewa zadawane pytania i nie odpowiada, albo mówi o czymś innym

torki
Gość
torki

jedyna profesja która działa nie oglądając się na profity bo coraz częściej słychać i widać że robią za Policje (straż kieruje ruchem itp.) za lekarzy(udziela pierwszej pomocy do chwili przybycia pogotowia-bo przecież pogotowie ma dalej( hi hi )

Realista
Gość
Realista

To chyba dość jasne, że do pożaru w pierwszej kolejności powinna dotrzeć straż pożarna, nie rozumiem Twoich uszczypliwości, ponadto nr 112 jest chyba na terenie straży pożarnej.
Straż Pożarna wykonuje swoje obowiązki – to o czym piszesz jest w ich zakresie obowiązków.

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Ciekawe, jaki komentarz wygłoszą władze tego miasta.
To skandal – umieszczenie takiej firmy w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkańców Mławy i innych firm.
Kto będzie płacił odszkodowania mieszkańcom?
Tę firmę powinno się natychmiast zamknąć i to na amen.

a
Gość
a

Zacznijmy od tego , że składowanie odpadów czy to poddawanych recyklingowi czy też nie w naszym mieście nie odbywa się prawidłowo. Firmy nie są przygotowane na wypadek pożaru. Jakby tego było mało lokowanie takich inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie z domami jednorodzinnymi to chyba brak odpowiedzialności. Nie wiem czy ludzie pracujący w dzielnicy przemysłowej są poinformowani o znajdujących się na terenie jednej z firm zbiorników z amoniakiem. Z oddali widać rękaw powietrzny. Czy ludzie spoza tej firmy zostali przeszkoleni jak korzystać z tego rękawa i jak się zachować w wypadku wycieku ? Zresztą urbanistyka naszego miasta leży. Co rusz widać jak… Czytaj więcej »

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Czasami i pożar może być dobrym biznesem… Pożary w branży segregowanych odpadów nie są czymś nadzwyczajnym… Pamiętacie takie wcześniejsze zdarzenia w największej na naszym terenie firmie śmieciowej?… Gorzej z ustalaniem przyczyn pożaru, tym bardziej, że trudno mówić o samozapłonie w przypadku plastików…

Zarząd Osiedla Nr 8
Gość
Zarząd Osiedla Nr 8

Wielokrotnie występując jako przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8 „Obrońców Mławy”, podczas sesji RM zabierałem głos, w którym wyrażałem obawy związane z funkcjonowaniem tej firmy.
Przy ulicy Granicznej, mieszkańcy przeżywają niemiłe chwile-deliktanie mówiąc.
Lecz burmistrz zawsze w sobie znany sposób, próbował ośmieszyć moją wypowiedź.
Pozwolę sobie jednak powrócić do tematu.
Prezes firmy, na zaproszenie do uczestnictwa w Ogólnym Zebraniu Mieszkańców, nie przyszedł, mimo jego akceptacji.
Dlaczego ?
Tego nie wiem, choć jedynie mogę się domyślać.
Firma nie tylko ma te problemy, o których jest tu mowa.
Firma ta również jest, według stosownych dokumentów, sprawcą innych bardzo nieekologicznych zdarzeń.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ślicznie te składowisko wygląda jak się jedzie pociągiem. Wizytówka miasta na całego.