Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pożar tworzyw sztucznych składowanych na placu przy ulicy Kolejowej


slider-pozarChmura czarnego, gryzącego i trującego dymu nad buchającymi wysoko do góry płomieniami pojawiła się w piątek 14 października około godziny 22 na składowisku tworzyw sztucznych przy ulicy Kolejowej, w pobliżu torów. Pożar gasiły cztery zastępy straży pożarnej i udało się go dość szybko opanować, nie doszło do jego rozprzestrzenienia na cały obszar terenu składowiska.


– Zgłoszenie o pożarze tworzyw sztucznych na składowisku koło torów kolejowych otrzymaliśmy o godzinie 22:04. Do pożaru zadysponowane zostały dwa zastępy JRG Mława oraz zastęp OSP Szydłowo i OSP Lipowiec Kościelny. Na miejscu okazało się, że pożar objął dwie hałdy o powierzchni 14×14 oraz 6×14 metra. Pożar został ugaszony. Na tę chwilę straż prowadzić będzie dogaszanie pożaru. Właściciel składowiska obecny na miejscu zdarzenia zapewni ładowarkę, która przegarniać będzie pogorzelisko i trwać będzie akcja dogaszania. Policja obecna na miejscu zdarzenia ustalać będzie przyczynę pożaru – podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

red.

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Emerytka
Emerytka
5 lata temu

Do przewodniczącego osiedla nr 8 – oglądam sesje rady miasta. Burmistrz nigdy nie ośmiesza pana wypowiedzi, jedyną osobą, która pana ośmiesza jest pan sam, osobiście. Współczuję mieszkańcom i cieszę się, że nie ucierpiały ich domy. Mam nadzieję na rzetelne śledztwo policji.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  Emerytka

Chyba ma Pani problemy, tak ze wzrokiem jak i ze słuchem.
Burmistrz wraz z przewodniczącym RM są oponentami przewodniczącego i za wszelką cenę chcą go zmusić do zaprzestania wszelkiej działalności na rzecz mieszkańców zarówno osiedla jak i całej Mławy. To jest widoczne gołym okiem.
„Nie ucierpiały domy mieszkańców” – trochę to śmieszne i naiwne, bo czyż domy mieszkańców są ważniejsze od zdrowia mieszkańców.
Czy Pani, szanowna emerytko zdaje sobie sprawę co się unosi w powietrzu podczas palenia się opakowań PET? czy aż tak bardzo jest Pani tego nieświadoma, ale jeśli dodaje Pani tutaj komentarz, to radzę sobie również poczytać w necie jakie trujące związki „fruwają” podczas takiego pożaru i jak bardzo są toksyczne, rakotwórcze.

Emerytka
Emerytka
5 lata temu
Reply to  Ktoś...

Czyżby przewodniczący osiedla nr 8 był taką personą, że potrzebuje dwóch osób, aby przystopowały jego działania? ma wygórowane mniemanie o sobie, to fakt, i ambicje, ale nie dajmy się zwariować! Ja od razu mówię, że nie chcę, aby pan przewodniczący osiedla nr 8 angażował się w działania na rzecz całej Mławy. Nie podoba mi się ten pan jego wystąpienia, i wstydzę się za niego. Wprowadza zamęt, chaos i kłóci ludzi. Jak go wybrali na osiedlu nr 8, to niech się z nim męczą. Od reszty proszę się trzymać z daleka.

Realista
Realista
5 lata temu
Reply to  Emerytka

Proszę szanownej emerytki, wstydzić to może się pani za siebie, za swoje nierozważne i absurdalne oceny ludzi na forum publicznym. Nic konkretnego nie piszesz, same ogólniki, które w sumie w żaden sposób nie odzwierciedlają sytuacji przedstawionej w artykule. Przeszkadza ci, kobieto, że przewodniczący jest w opozycji dla ukochanego burmistrza, który ma nas, mławian, w wielkim poszanowaniu, a ciebie prawdopodobnie całuje w rękę jak siedzisz na ławce w parku. Do tej pory powinien już wydać jakieś oświadczenie odnośnie tego zakładu i pożaru, a niestety nic na ten temat nie słychać

Uważny
Uważny
5 lata temu
Reply to  Emerytka

Emerytko co ty piszesz. Też czasem obejrzę sesję i sam widziałem jak przewodniczący Ośliźlok szkalował Przybyszewskiego za niby plagiat. I nawet wstyd mu było przeprosić osobiście, kazał komuś odczytać jakieś tam kilka zdań przeprosin. A burmistrz zachowuje się podobnie, obśmiewa zadawane pytania i nie odpowiada, albo mówi o czymś innym

torki
torki
5 lata temu

jedyna profesja która działa nie oglądając się na profity bo coraz częściej słychać i widać że robią za Policje (straż kieruje ruchem itp.) za lekarzy(udziela pierwszej pomocy do chwili przybycia pogotowia-bo przecież pogotowie ma dalej( hi hi )

Realista
Realista
5 lata temu
Reply to  torki

To chyba dość jasne, że do pożaru w pierwszej kolejności powinna dotrzeć straż pożarna, nie rozumiem Twoich uszczypliwości, ponadto nr 112 jest chyba na terenie straży pożarnej.
Straż Pożarna wykonuje swoje obowiązki – to o czym piszesz jest w ich zakresie obowiązków.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Ciekawe, jaki komentarz wygłoszą władze tego miasta.
To skandal – umieszczenie takiej firmy w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkańców Mławy i innych firm.
Kto będzie płacił odszkodowania mieszkańcom?
Tę firmę powinno się natychmiast zamknąć i to na amen.

a
a
5 lata temu

Zacznijmy od tego , że składowanie odpadów czy to poddawanych recyklingowi czy też nie w naszym mieście nie odbywa się prawidłowo. Firmy nie są przygotowane na wypadek pożaru. Jakby tego było mało lokowanie takich inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie z domami jednorodzinnymi to chyba brak odpowiedzialności. Nie wiem czy ludzie pracujący w dzielnicy przemysłowej są poinformowani o znajdujących się na terenie jednej z firm zbiorników z amoniakiem. Z oddali widać rękaw powietrzny. Czy ludzie spoza tej firmy zostali przeszkoleni jak korzystać z tego rękawa i jak się zachować w wypadku wycieku ? Zresztą urbanistyka naszego miasta leży. Co rusz widać jak to powstaje nowy wielokondygnacyjny blok de facto na osiedlu domków jednorodzinnych. Cieszy mnie fakt , że miasto się zmienia, powstają nowe inwestycje, ale w przypadku niektórych warto dłużej pomyśleć drodzy urzędnicy.

Krzysztof
Krzysztof
5 lata temu

Czasami i pożar może być dobrym biznesem… Pożary w branży segregowanych odpadów nie są czymś nadzwyczajnym… Pamiętacie takie wcześniejsze zdarzenia w największej na naszym terenie firmie śmieciowej?… Gorzej z ustalaniem przyczyn pożaru, tym bardziej, że trudno mówić o samozapłonie w przypadku plastików…

Zarząd Osiedla Nr 8
Zarząd Osiedla Nr 8
5 lata temu

Wielokrotnie występując jako przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8 „Obrońców Mławy”, podczas sesji RM zabierałem głos, w którym wyrażałem obawy związane z funkcjonowaniem tej firmy.
Przy ulicy Granicznej, mieszkańcy przeżywają niemiłe chwile-deliktanie mówiąc.
Lecz burmistrz zawsze w sobie znany sposób, próbował ośmieszyć moją wypowiedź.
Pozwolę sobie jednak powrócić do tematu.
Prezes firmy, na zaproszenie do uczestnictwa w Ogólnym Zebraniu Mieszkańców, nie przyszedł, mimo jego akceptacji.
Dlaczego ?
Tego nie wiem, choć jedynie mogę się domyślać.
Firma nie tylko ma te problemy, o których jest tu mowa.
Firma ta również jest, według stosownych dokumentów, sprawcą innych bardzo nieekologicznych zdarzeń.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Ślicznie te składowisko wygląda jak się jedzie pociągiem. Wizytówka miasta na całego.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x