Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Debata „Młodych o młodych” inauguruje Kampanię Białych Serc w Mławie


slider13 października 2016 roku o godzinie 13.00 w biurze Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie odbyła się II Debata „MŁODYCH O MŁODYCH”. Przewodnim tematem dyskusji była przemoc słowna i agresja z jaką młodzież spotyka się często w internecie – między innymi na popularnych portalach społecznościowych i późniejszy związek z negatywnym wyborem drogi jaką staje się uzależnienie.


W czasie debaty poszukiwano rozwiązań mających na celu pomóc osobie,która doświadczyła tzw. hejtu, a także co młodzi ludzie mogą zrobić by pomóc rówieśnikom. Poruszany był temat zagrożeń jakie ze sobą niesie internet oraz odpowiedzialność karna za komentarze w internecie.

W II Debacie „MŁODYCH O MŁODYCH” wzięła udział młodzież wraz z pedagogami I LO im. Stanisława Wyspiańskiego, Zespołu Szkół nr 2 i nr 4 w Mławie, Zespołu Szkół Wieczfni Kościelnej. W dyskusję młodzieży aktywnie włączyli się Jan Marek Wtulich -dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Mławie oraz Anna Pawłowska z mławskiej Komendy Powiatowej Policji,a także zaproszeni goście Zofia Klepacka -Mistrzyni Polski 2016 w klasie Olimpijskiej RSX, która objęła patronat nad Kampanią i Maciek Dobrowolski autor książki „ #UWOLNIĆ MAĆKA”. Na zakończenie dyskusji Zofia Klepacka i Maciej Dobrowolski przekazali prowadzącemu debatę Mariuszowi Zalewskiemu gadżety w postaci smyczy, długopisów,zeszytów podarowanych przez Fundację Legia Warszawa. Już wcześniej Mistrzyni Polski przekazała swoją koszulkę sportową wraz z autografem na licytację, którą wkrótce przeprowadzi Grupa Zalewski w ramach Kampanii Białych Serc.

źródło: Mariusz Zalewski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x