Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wieczfnia Kościelna. Roboty zagościły w bibliotece


sliderNowoczesne technologie, roboty, którymi można sterować i nauka prostego ich programowania, to tematyka warsztatów zrealizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieczfni Kościelnej 11 października 2016 r. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.


W zajęciach wzięło udział 31 uczniów klasy V z Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej. Pierwsza część warsztatów to miniwykłady o kodowaniu. Potem już praktyczna nauka sterowania robotem Finchem. To niewielkie urządzenie kształtem i kolorem przypominało nieco niewielką płaszczkę, poruszającą się na kółkach. Robotem można sterować, a także zaprogramować sposób jego poruszania w dowolnym kierunku. Urządzenie poruszając się świeciło oraz reagowało na światło. Praktycznym sprawdzianem umiejętności programowania był wyścigu robotów w labiryncie ułożonym z pudełek, które roboty musiały ominąć wszystkie i w jak najkrótszym czasie dotrzeć do mety.

Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania.

Źródło: GBP w Wieczfni Kościelnej

dsc04697 dsc04695 dsc04712 dsc04672

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x