Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

28 października- zapraszamy na seminarium pt. „Nowe druki dokumentów w zakresie zlecania zadań publicznych”


fio3 września 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wprowadzające nowy wzór oferty, umowy dotacyjnej oraz sprawozdania na realizację zadań publicznych, zlecanych organizacjom pozarządowym, spółdzielniom socjalnym i spółkom non-profit przez samorządy. Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Mława oraz Powiatu Mławskiego na seminarium.


Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS wspólnie z Starostą Mławskim oraz Burmistrzem Miasta Mława zapraszają na seminarium pt. „Nowe druki dokumentów w zakresie zlecania zadań publicznych”.

Skierowane jest ono do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta Mława oraz Powiatu Mławskiego.

Seminarium odbędzie się 28 października (piątek) w godzinach 15:00 – 19:30 w Sali na Piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie, Stary Rynek 13.

W ramach seminarium przedstawione zostaną:

  1. Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.
  2. Omówienie druku oferty – zmiany w odniesieniu do dotychczasowego druku oferty:

– Wymagania w stosunku do ogłoszenia – określenie rezultatów zadania,

– Nowy wymiar kosztorysu, zasady angażowania wkładu rzeczowego,

– Wymogi dotyczące załączników.

  1. Umowa realizacji zadania publicznego:

– Umowa stosowana w procedurze konkursowej,

– Umowa stosowana w mechanizmie małych grantów,

– Zasady i terminy ponoszenia wydatków, przesuwania między pozycjami/kategoriami kosztorysu,

– Przekazywanie środków jednorazowym przelewem i transzami,

– Prowadzenie dokumentacji związanej z zadaniem – księgowość, opis faktur i zasady odpowiedzialności za nie prowadzenie księgowości,

– Procedura zwrotu dotacji,

– Załączniki do umowy.

  1. Sprawozdanie z realizacji zadania:

– Elementy sprawozdania,

– Rozliczenie części merytorycznej i finansowej,

– Załączniki do sprawozdania,

  1. Omówienie oferty i sprawozdania stosowanych do trybu art. 19 a – małych grantów- Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2016 w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek i materiały.

Prowadzenie: Artur Gluziński – były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi (ze szczególnym uwzględnieniem procesu przekazywania i rozliczania dotacji na realizację zadań publicznych), doświadczony szkoleniowiec, autor publikacji poświęconych współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi oraz ekonomii społecznej.

ZGŁOSZENIA przyjmowane są na adres e-mail: [email protected], lub pod nr tel. 236546433, tel. kom. 604417109 do 26 października br – z podaniem imienia i nazwiska, nazwy organizacji i telefonu oraz e-maila kontaktowego. Liczba miejsc ograniczona.

Seminarium organizowane jest w ramach Projektu „FIO-Mazowsze Lokalnie”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i obywatelek oraz organizacji pozarządowych w życie publiczne. Realizacja Programu ma umożliwić mieszkańcom włączenie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych.

źródło: Agnieszka Puzio Dębska UMM

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x