Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zwycięża rewitalizacja skweru parkowego przy ulicy Dworcowej – „Komora”


skwer_2Projekt rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej bezapelacyjnie uzyskał największą liczbę głosów w głosowaniu nad projektami w ramach Budżetu Obywatelskiego.  To właśnie zadanie zostanie więc wpisane do budżetu miasta na rok 2017 i do końca przyszłego roku w parku przy ulicy Dworcowej powstanie plac zabaw, siłownia, estrada i kino plenerowe. Informację o wynikach głosowania przekazał dzisiaj na zwołanej specjalnie konferencji prasowej burmistrz Sławomir Kowalewski.


Do urzędu miasta wpłynęło łącznie 4477 ankiet do głosowania. Po weryfikacji odrzucono 323 ankiety jako błędnie wypełnione. Wady dotyczyły błędnych numerów PESEL (105 głosów), braku podpisu głosującego bądź opiekuna w przypadku osób powyżej 16 roku życia (35 głosów), dwukrotnego złożenia ankiety przez tego samego mieszkańca ( 164 ankiety 82 osoby), w 19 ankietach błędy polegały na nie wskazaniu projektu, wskazaniu więcej niż jednego projektu a także złożenie czystego formularza.

Uprawnionych do głosowania było 25 193 mieszkańców Mławy (powyżej 16 roku życia), w głosowaniu wzięło udział 17,44 proc. uprawnionych. Jest to ponad trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym, gdzie w głosowaniu wzięło udział 1431 osób.

Bezkonkurencyjny okazał się projekt Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora” opracowany przez mieszkającego na Wólce Marcina Ogrodowczyka, studenta Architektury Krajobrazu, popierany przez zarządy osiedla nr 8 i 9 na Wólce. Projekt uzyskał 1510 głosów, wartość projektu oszacowano na 300 tys. zł, jest to maksymalna kwota jaką miasto przeznaczyło w Budżecie Obywatelskim.

Na kolejnych miejscach uplasowały się projekty:

Zagospodarowanie terenu miejskiego na zapleczu MDK w Mławie – 1228 głosów,

Nasza orkiestra orkiestra dęta – 936 głosów,

Budowa oświetlenia na ul. LOK, drodze dojazdowej do zalewu Ruda – 342 głosy,

Budowa chodnika ze ścieżką bieżną przy Alei Marszałkowskiej – 124 głosy,

Wykonanie oświetlenia odcinka ul. Dworcowej ulicznymi lampami hybrydowymi – 13 głosów,

Zdrowo – fizycznie Osiedle Obrońców Mławy – 1 głos ( jest to projekt wycofany przez wnioskodawcę, Kamila Przybyszewskiego, w celu zwiększenia szans projektu rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej).

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gość 2
Gość 2
5 lata temu

Witam
Jak zawsze jedna wielka ściema. Niby mamy prawo wyboru, a jak wybierzemy to i tak robio co chco ( nie spodziewali się że Wólka wygra) Po co była ta cała farsa!!

elo
elo
5 lata temu

pomelo

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Brawo dla projektu:Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”
Brawo dla osiedla nr 8 i 9 oraz mieszkańców innych części miasta głosujących na ten projekt.

czesiu
czesiu
5 lata temu

No i gitara. Lumpownia rządzi!

spidy
spidy
5 lata temu
Reply to  czesiu

czesiu, gratuluję doborowego towarzystwa…

Mg
Mg
5 lata temu
Reply to  czesiu

Czesiu pomyliłeś portal. ten wpis powinieneś umieścic na stronie http://www.mlawa.pl to jest właściwy adres

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x