Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

73 – letni mężczyzna potrącony na ulicy Sienkiewicza


sienkiewicza-wypadek-2Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku,  w którym ranny został mieszkaniec Mławy. Do zdarzenia doszło we wtorek o godz. 6:30 na  ul. Sienkiewicza. Policja apeluje o szczególną ostrożność do pieszych i kierujących.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Renault Kangoo, 41- letni mieszkaniec Lidzbarka, jadąc ulicą Sienkiewicza w kierunku ronda Wolności, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych w pobliżu marketu Tesco, 73- letniego mieszkańca Mławy. Ranny mężczyzna, z obrażeniami głowy został przewieziony  do szpitala w Mławie. Kierujący renault oraz pieszy byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności – jesień to czas, kiedy  częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Mgliste, deszczowe poranki, szybko zapadający zmrok,  to warunki nie sprzyjające bezpieczeństwu na drodze.  Warto zatem zadbać o to, by być widocznym.  Wystarczy niewielki element odblaskowy na kurtce lub butach. Dzięki temu pieszy jest widoczny z odległości nawet  kilkuset metrów. Ciemny strój i brak elementów odblaskowych powoduje, że pieszy staje się praktycznie niewidoczny. Obowiązek używania elementów odblaskowych dotyczy pieszych , poruszających się po zmroku, poza terenem zabudowanym – ale mimo to warto pamiętać o odblaskach również w mieście. Ten mały element przypięty do torby, plecaka czy kurtki może uratować życie. Policjanci apelują także do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych – wystarczy chwila nieuwagi by doszło do tragedii.

źródło: KPP Mława

sienkiewicza-wypadek-1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
5 lata temu

Mieszkam w pobliżu tego miejsca niestety światła są wyłączane jak jeszcze jest ciemno.Dziś o 6;20 były niestety juz wyłączone

Krzysztof
Krzysztof
5 lata temu

…a do tego zbyt wcześnie wyłączne oświetlenie uliczne . Jazda w godzinach porannych i wieczornych, przy braku oświetlenia przejścia dla pieszych, w warunkach jesiennej aury to rosyjska ruletka. Może by ktoś pomyślał o większej synchronizacji oświetlenia ulicznego z czasem słonecznym, a nie patrzył tylko na to pod kątem oszczędności. Absolutny priorytet powinno mieć bezpieczeństwo uczestników ruchu.

IrekM
IrekM
5 lata temu

Jak widać na załączonych zdjęciach oświetlenie tego przejścia oczywiście nie działa !!!!!

a
a
5 lata temu
Reply to  IrekM

nie raz tam było potrącenie przy wyłączonym oświetleniu. Oczywiście zakład energetyczny zawsze w tej sprawie ma stanowisko , że nie było usterki. Albo urząd oszczędza na naszym bezpieczeństwie albo ktoś nas oszukuje , bo te lampy nad przejściem zostały specjalnie tam zamontowane aby poprawiały bezpieczeństwo !

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  a

To nie zakład energetyczny tylko UM jest odpowiedzialne za światła uliczne

rozważny
rozważny
5 lata temu

Piesi przed wtargnięciem na jezdnie, nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych powinni najpierw się rozejrzeć, a nie wchodzą na jezdnie jakby ich nic nie obowiązywało i ładują si prosto pod zbliżający się samochód – nie wszyscy tak się zachowują, ale dość znaczna część właśnie tak się zachowuje, zapominając o tym, że to ich życie czy zdrowie jest zagrożone najbardziej. Jestem tylko osobą pieszą, nie kierowcą, ale widzę takie zachowania i szlag mnie trafia jak słyszę pisk hamulców np. samochodu ciężarowego, bo pieszy wtargnął mu na jezdnię tuż przed maską.

a
a
5 lata temu
Reply to  rozważny

W pełni popieram. Nawet dzisiaj słyszałem w radiu akcję społeczną organizowaną przez naszego burmistrza w której dziecko recytowało wierszyk jak to trzeba zachować się na przejściu dla pieszych po czym lektor wygłosił slogan „kierowco zwolnij” .Nie bardzo rozumiem tej akcji bo po zaostrzeniu przepisów ,kierowcy naprawdę zwolnili w terenie zabudowanym , za to piesi nie przestrzegają przepisów bo nie patrzą tylko wchodzą na pasy jakby mieli pierwszeństwo. Niestety szkoły jazdy uczą zatrzymywania się przed przejściem i zachęcają aby pieszy wszedł na te pasy stwarzając zagrożenie w ruchu – bo inny kierowca może nie dostrzec pieszego. Proszę zapoznać się z opinią komendy głównej na ten temat oraz porządnie przeczytać kodeks drogowy.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x