Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Na spacerze o rewitalizacji


sliderMieszkańcy Mławy już po raz drugi mają okazję spotkać się z tematyką rewitalizacyjną na ulicach miasta. Pierwszy spacer poświęcony wizji odnowienia i zmiany części obszaru Mławy w ramach programu rewitalizacji odbył się 1 października na Krajewie,  drugi  8 października  po terenie śródmieścia.

KSP Mława nabór

Zarówno za pierwszym, jak i drugim razem, tylko nieliczna grupa mieszkańców tych obszarów chciała w nich uczestniczyć i rozmawiać o problemach tam występujących i proponowanych przez urząd sposobach ich rozwiązywania. Ci jednak z mieszkańców, którzy przyszli, mieli możliwość zgłoszenia swoich postulatów. Mieszkańcy Krajewa zgłaszali postulat niebezpieczeństw związanych z wąską i krętą drogą dojazdową przez las, jak również konieczność większej troski o czystość i porządek oraz infrastrukturę miejską, w tym przystanek MKM.

W centrum dyskutowano o odnowieniu „popówki” w parku, budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, obszaru osiedlowego pomiędzy ulicami  Stary Rynek i Płocką, skweru przy ul. 1 Maja i placu przy „handlowcu”.

Oba spacery kończyły się wspólnym posiłkiem. Zachętą do angażowania się w sprawę rewitalizacji Mławy są losowane na każdym spotkaniu drobne nagrody rzeczowe – sprzęt AGD oraz albumy o Mławie.

Kolejne spotkanie rewitalizacyjne zaplanowane jest na sobotę 22 października godz. 11, w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie poświęcone będzie podsumowaniu spacerów i omówieniu dotychczasowych prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Mława.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz