Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławscy biegacze wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy


sliderUdzielanie pierwszej pomocy to wiedza bardzo przydatna dla każdego, a dla osób uprawiających sport ma ona znaczenie szczególne. Tym razem wiedzę i podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nabywali biegacze mławskiej grupy „Biegam Bo Lubię”.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W minioną sobotę biegacze z mławskiej grupy trenującej w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” mieli okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach prowadzonych przez sierż. szt. Jolantę Żabczyńską oraz sierż. Monikę Granoszewską z komendy Powiatowej Policji w Mławie. Mławscy biegacze dowiedzieli się jak postępować m. in. w przypadku omdleń, złamań, krwotoków, zatrzymania czynności życiowych u dorosłych i dzieci. Poznali schematy postępowania w nagłych zdarzeniach, przećwiczyli na manekinach prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i układanie w pozycji bezpiecznej. Biegacze z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach, zdając sobie sprawę z tego, jak istotne mogą okazać się wszystkie ćwiczone umiejętności oraz wszelka wiedza o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

red.

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
AnonimowoLovelas

Z panią sierżant szt. to tez bym chciał resuscytacje;)