Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławscy biegacze wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy


sliderUdzielanie pierwszej pomocy to wiedza bardzo przydatna dla każdego, a dla osób uprawiających sport ma ona znaczenie szczególne. Tym razem wiedzę i podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nabywali biegacze mławskiej grupy „Biegam Bo Lubię”.

KSP Mława nabór

W minioną sobotę biegacze z mławskiej grupy trenującej w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” mieli okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach prowadzonych przez sierż. szt. Jolantę Żabczyńską oraz sierż. Monikę Granoszewską z komendy Powiatowej Policji w Mławie. Mławscy biegacze dowiedzieli się jak postępować m. in. w przypadku omdleń, złamań, krwotoków, zatrzymania czynności życiowych u dorosłych i dzieci. Poznali schematy postępowania w nagłych zdarzeniach, przećwiczyli na manekinach prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i układanie w pozycji bezpiecznej. Biegacze z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach, zdając sobie sprawę z tego, jak istotne mogą okazać się wszystkie ćwiczone umiejętności oraz wszelka wiedza o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

red.

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Mławscy biegacze wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
AnonimowoLovelas
Gość

Z panią sierżant szt. to tez bym chciał resuscytacje;)

wpDiscuz