Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławscy biegacze wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy


sliderUdzielanie pierwszej pomocy to wiedza bardzo przydatna dla każdego, a dla osób uprawiających sport ma ona znaczenie szczególne. Tym razem wiedzę i podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nabywali biegacze mławskiej grupy „Biegam Bo Lubię”.


W minioną sobotę biegacze z mławskiej grupy trenującej w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” mieli okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach prowadzonych przez sierż. szt. Jolantę Żabczyńską oraz sierż. Monikę Granoszewską z komendy Powiatowej Policji w Mławie. Mławscy biegacze dowiedzieli się jak postępować m. in. w przypadku omdleń, złamań, krwotoków, zatrzymania czynności życiowych u dorosłych i dzieci. Poznali schematy postępowania w nagłych zdarzeniach, przećwiczyli na manekinach prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i układanie w pozycji bezpiecznej. Biegacze z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tych zajęciach, zdając sobie sprawę z tego, jak istotne mogą okazać się wszystkie ćwiczone umiejętności oraz wszelka wiedza o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

red.

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AnonimowoLovelas
AnonimowoLovelas
5 lata temu

Z panią sierżant szt. to tez bym chciał resuscytacje;)

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x