Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mirosław Kowalczyk gościem Gimnazjum nr 2


KSP Mława nabór

W czwartek 29 września 2016 r. w Gimnazjum nr 2 gościł pan Mirosław Kowalczyk, aktor występujący w serialach: „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Klan”.

Ma w swoim dorobku film „Różyczka”- nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni. Artysta przedstawił monologi i skecze z najlepszych kabaretów przedwojennej Warszawy – „Zielony Balonik”, „Sfinks”, „Qui pro quo” oraz miniatury lwowskie. Autorami tekstów byli: J.Tuwim, T. Boy-Żeleński, M. Hemar. Pan Mirosław Kowalczyk, człowiek o stu głosach wytworzył niepowtarzalną atmosferę poprzez śpiewanie szlagierów okresu międzywojennego m.in. „Baby, ach te baby”. Finalną piosenkę ze słowami A. Własta „Więcej gazu, póki jeszcze młodość trwa!”, aktor dedykował uczniom jako swoiste życiowe motto.

Podczas wizyty Mirosława Kowalczyka w naszym gimnazjum nie tylko mogliśmy podziwiać jego kunszt aktorski podczas występu scenicznego, ale także pan Kowalczyk zgodził się na poprowadzenie warsztatów aktorskich dla uczniów klasy Ia i IIa, które uczęszczają na zajęcia teatralne w naszej szkole.

Podczas tych warsztatów znany aktor opowiedział o pracy w teatrze, filmie czy też przy dubbingu. Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach typowo warsztatowych polegających na odgrywaniu zaimprowizowanych scenek z artystą. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zadaniach zaproponowanych  przez naszego gościa.

Warsztaty zostały zakończone wspólnym zdjęciem, a wspomnienia i zdobyta wiedza na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych młodych artystów.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz