Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mirosław Kowalczyk gościem Gimnazjum nr 2W czwartek 29 września 2016 r. w Gimnazjum nr 2 gościł pan Mirosław Kowalczyk, aktor występujący w serialach: „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Klan”.

Ma w swoim dorobku film „Różyczka”- nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni. Artysta przedstawił monologi i skecze z najlepszych kabaretów przedwojennej Warszawy – „Zielony Balonik”, „Sfinks”, „Qui pro quo” oraz miniatury lwowskie. Autorami tekstów byli: J.Tuwim, T. Boy-Żeleński, M. Hemar. Pan Mirosław Kowalczyk, człowiek o stu głosach wytworzył niepowtarzalną atmosferę poprzez śpiewanie szlagierów okresu międzywojennego m.in. „Baby, ach te baby”. Finalną piosenkę ze słowami A. Własta „Więcej gazu, póki jeszcze młodość trwa!”, aktor dedykował uczniom jako swoiste życiowe motto.

Podczas wizyty Mirosława Kowalczyka w naszym gimnazjum nie tylko mogliśmy podziwiać jego kunszt aktorski podczas występu scenicznego, ale także pan Kowalczyk zgodził się na poprowadzenie warsztatów aktorskich dla uczniów klasy Ia i IIa, które uczęszczają na zajęcia teatralne w naszej szkole.

Podczas tych warsztatów znany aktor opowiedział o pracy w teatrze, filmie czy też przy dubbingu. Młodzież miała również okazję uczestniczyć w zajęciach typowo warsztatowych polegających na odgrywaniu zaimprowizowanych scenek z artystą. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zadaniach zaproponowanych  przez naszego gościa.

Warsztaty zostały zakończone wspólnym zdjęciem, a wspomnienia i zdobyta wiedza na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych młodych artystów.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x