Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ruszają przygotowania do Szlachetnej Paczki w Mławie


slider-szlachetnaPierwsze oficjalne spotkanie tegorocznej edycji akcji Szlachetna Paczka odbyło się 2 października w Mławie. Wolontariusze, zarówno ci, którzy po raz pierwszy będą brali udział w akcji, jak i ci, którzy w Szlachetnej Paczce już pracowali podczas szkolenia uczyli się jak rodzinom pomagać mądrze.


– Jest nas około 15 osób wolontariuszy, nie jest to lista zamknięta, do 15 października można się jeszcze zgłaszać na fb Szlachetnej Paczki w Mławie lub telefonicznie pod numerami 608356386 lub 515363553. Dziś na szkoleniu zdobywamy informacje jak udzielać pomocy w sposób  mądry. Nabywamy umiejętność jak rozpoznać rodzinę, która tej pomocy rzeczywiście potrzebuje. Obecnie już czekamy na zgłaszanie historii rodzin do projektu, karty dostarczyliśmy do szkół, urzędów, ośrodków pomocy społecznej, Domu Dziecka w Kowalewie – mówi Anna Jaroszewska lider mławskiej Szlachetnej Paczki.

Anna Jaroszewska zachęca, do włączania się w akcję nowych wolontariuszy. Podkreśla, że wolontariusz nie pozostaje sam w podejmowaniu decyzji o udzielaniu pomocy.

–  Im więcej wolontariuszy tym więcej obdarowanych rodzin. Wolontariusz przechodzi jedno szkolenie stacjonarne, oraz co jakiś czas e-learningowe. W rodzinie odbywają się dwa spotkania, wolontariusz podczas spotkań rozejrzy się, czego w rodzinie brakuje.  Wolontariusze do rodzin jeżdżą dwójkami, staram się je tworzyć łącząc „starych” doświadczonych wolontariuszy z tymi, którzy przyszli po raz pierwszy. Potem spotykamy się  wspólnie rozmawiamy, żaden wolontariusz nie pozostaje sam z podjęciem decyzji. Chciałbym, żeby rodzin obdarowanych było więcej niż w ubiegłym roku. Nie dlatego, że to jest jakiś wyścig, ale generalnie dążymy w te stronę, żeby rodzin obdarowanych było więcej i żeby paczki były trafione. Szlachetna Paczka daje nadzieję, pozwala wyjść rodzinom na prostą. Chcę zaapelować, żeby ludzie nie myśleli że nie dadzą rady przygotować paczki. Kto ma odpowiednie fundusze, to dobrze. Może nie jesteśmy bardzo bogatym społeczeństwem, ale razem możemy dużo i zawsze namawiam, żeby osoby fundowały paczki razem.    – dodaje Anna Jaroszewska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x