Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień seniora w ZUS


slider-zusZ okazji przypadającego w dniu 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych  mławski inspektorat ZUS 6 października zorganizował w swojej placówce otwarty Dzień Seniora. Z zaproszenia placówki nie skorzystało jednak zbyt wielu mławian, pomimo, że w sali konferencyjnej ZUS czekali na nich eksperci placówki, przedstawiciele banku oraz mławska policja ze szkoleniem „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać”.


– Jeżeli chodzi o zainteresowanie wśród Klientów „ stolikiem ekspertów” mogę powiedzieć , że na ta pogodę jaka była w dniu wczorajszym (czwartek – 6 października – red.) to było optymalne. W czterogodzinnym dyżurze pytania zadało 4 Klientów. Pytania dotyczyły spraw związanych z obecnym świadczeniem emerytalnym jaki i możliwością ustaleni prawa do świadczenia przedemerytalnego; poruszana była kwestia wykonywania pracy będących na emeryturze – czyli kto i ile może dorobić. Pojawiło się też pytanie o przyszłe rozwiązanie prawne , a  mianowicie o tzw. minimalną emeryturę (1000 zł.)

Zaproszeni goście prezentowali swoje tematy. Dyżurujący policjanci instruowali Klientów odwiedzających punkt jak być bezpiecznym ; w domu , na ulicy , w samochodzie. Natomiast pracownicy naszego partnera biznesowego – Banku BPH SA w Mławie zachęcali do założenia konta bankowego dedykowanego Seniorom. Prezentowali korzyści i walory bezpieczeństwa. Na wszystkie pytania udzielana byłą odpowiedź bezpośrednia w toku rozmów. Ta tematyka , o której piszę wyżej , została zaprezentowana szerzej na zorganizowanym szkoleniu pt. „Bezpieczny Senior – jak nie dać się oszukać” , na którym pojawiło się 10 osób zainteresowanych nie koniecznie Seniorów – podsumowuje  Mariusz Brzeziński Kierownik Inspektoratu w Mławie.

JK

zus

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x