Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Razem zagłosujmy za skwerem przy ulicy Dworcowej


Park jak dawniej, ale z kinem plenerowym, estradą, siłownią i placem zabaw – to wszystko może powstać na ulicy Dworcowej w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt to wspólna inicjatywa mieszkańców Wólki. O wsparcie naszego pomysłu prosimy jednak wszystkich mławian. Pomysłodawcą i autorem projektu jest Marcin Ogrodowczyk, absolwent Technikum Architektury Krajobrazu, obecnie student Architektury Krajobrazu i mieszkaniec Wólki. Projekt wspierają zarządy osiedla nr 8 i 9 na Wólce.


komora-3

Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej – „Komora”.

Skwer znajduje się tuż obok niższej z kamienic dawnej Komory Celnej na działce o powierzchni ok. 3300 m2.

Teren jest silnie zdegradowany, przez dziesięciolecia nie prowadzono tu żadnych prac, które umożliwiłyby korzystanie przez okolicznych mieszkańców czy podróżnych kolei z tego wartościowego niegdyś fragmentu mławskiej zieleni,  teren w początkowym okresie należał do otoczenia budynków Komory Celnej. Był pierwotnie bardzo atrakcyjnie urządzony, oprócz drzew i krzewów były tu alejki spacerowe i ławki. Działało też tutaj pierwsze w Mławie kino. Część starszych mieszkańców pamięta jeszcze zabawy taneczne organizowane w tym miejscu na specjalnie przygotowanej estradzie. Tyle zostało w pamięci Wólczan.

Obecnie teren porośnięty jest samosiewami i odrostami drzew i krzewów z pierwotnych nasadzeń, jest zachwaszczony, zaśmiecony i zapomniany. Może być jednak znów ładnym i atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mławian i gości.komora-4

Proponowane zagospodarowanie tej części dawnego założenia o charakterze parkowym ma na celu przywrócenie atrakcyjności tego miejsca dla mieszkańców Mławy.

Można to osiągnąć poprzez:

– gruntowne uporządkowanie terenu ze zbędnej roślinności i śmieci

– wprowadzenie wokół skweru nowych alejek gruntowych podobnych jak w Parku Miejskim

– w otwartych i nasłonecznionych przestrzeniach byłyby trawniki, a pod koronami drzew odpowiednie krzewy i byliny zadarniające, które wymagałyby minimum pielęgnacji

– przy alejkach proste ławki na betonowych podstawach i niewysokie lampy parkowe w technologii LEDkomora-1

– między alejkami bliżej wejścia od ulicy Dworcowej zestaw urządzeń siłowni plenerowej dla dorosłych

– w głębi terenu w części bardziej nasłonecznionej duży plac  zabaw dla młodszych dzieci  i urządzenia sprawnościowe w formie mini parku linowego dla nieco starszych pociech

– w części południowej byłaby półkolista scena czy też estrada. Można ją wykonać na poziomie gruntu w formie placu z kostki brukowej lub wylewki z gładkiego betonu, albo jako nieco podniesioną estradę wykonaną z betonu lub desek kompozytowych.

– scenę czy estradę można dodatkowo uzupełnić o funkcję kina plenerowego. Wystarczy na rogach sceny zamontować dwa maszty lub latarnie z mocowaniem do płóciennego ekranu

komora-2– wokół sceny proponuję ustawienie stałych ławek takich jak przy alejkach, ale w formie półkola

Zdajemy sobie sprawę, że zakres proponowanych działań  jest dość szeroki i będzie kosztowny. Możliwe jest jednak jego wykonanie, jeśli weźmiemy pod uwagę zaangażowanie i pomoc mieszkańców  Wólki, a wiemy , że wielu Wólczan jest gotowych poświęcić swój czas i wysiłek by pomóc w realizacji tego pomysłu.

Liczymy na poparcie naszego projektu nie tylko ze strony mieszkańców Wólki, ale też wszystkich Mławian.

Ankiety do wypełnienia można pobrać ze strony urzędu miasta tutaj lub skontaktować się w tej sprawie z Kamilem Przybyszewskim tel. 515 460 949.

GŁOSUJEMY TYLKO DO 7 PAŹDZIERNIKA !!!

 

Art. sponsorowany

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
43 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Emerytka
Emerytka
5 lata temu

Gratuluję zwycięzcy! Pan, panie Ogrodowczyk i mieszkańcy Wołki oraz wszyscy sympatycy tego projektu możecie czuć pełną satysfakcję. Niesmak czuje się tylko po lekturze komentarzy o machlojkach, opozycji jakiejś. Przykre są takie głosy i niesprawiedliwe. Wstydzę się za ich autorów i że to w świat idzie.

Pracująca
Pracująca
5 lata temu
Reply to  Emerytka

A skąd Emerytko masz dogłębną wiedzę czy były machlojki czy nie? Pilnowałaś urny, może liczyłaś głosy? A może zastanowiłaś się również nad tym skąd taka nieufność i podejrzliwość się bierze? Może są ku temu inne podstawy niż te które wydają ci się oczywiste? A jak wygląda uczciwość komisji wyborczych przekonał się dokładnie były radny Krajewski z Wólki

jula
jula
5 lata temu
Reply to  Emerytka

Emerytko, już ci pisano: WSTYDŹ SIĘ SAMA ZA SIEBIE, a nie za innych.
Uśmiechaj się dalej do włodarza i podawaj mu rękę do całowania i zawsze odpowiadaj na jego niski ukłon i „dzień dobry”, a będziesz zadowolona i szczęśliwa, bo wszak tym zdobył Twoją sympatię. Nie próbuj nawet myśleć co to jest technika manipulacji, którą tak umiejętnie stosuje SK zdobywając swoje zaufanie u takich ludzi jak Ty.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Piękna frekwencja – zaangażowanie mieszkańców niemalże jak w czasie wyborów.
Ciekawe kiedy będą wyniki i jaki wynik

Zarzad Os. Nr 8
Zarzad Os. Nr 8
5 lata temu

Laczna liczba kart po przeliczeniu wynosi: 4477.
Informacja zostala uzyskana od obserwatora procedury zliczeniowej.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

No, no, urzędasy i i poklepywacze burmistrza się chyba nieźle zorganizowali, aż się boję…
mam jednak cichą nadzieję, że nam się uda i Wólka trochę się zmieni i Wólczanie przestaną się czuć jak „piąte koło u wozu”, bo jeśli tak się nie stanie, pewnie konflikt między Wólką a resztą Mławy się zaostrzy. Bardzo życzę sobie i innym mieszkańcom innych dzielnic niż Wólka, żeby wygrał projekt nr 4, co przyczyniłoby się do większej integracji wszystkich mławian.

Dociekliwy
Dociekliwy
5 lata temu

Tylko czy te karty zostały dobrze zabezpieczone, np. jakąś unikatową plombą?
bo po epizodzier z kartami do głosowania z ostatnich wyborów aż się boje co może się stać z tymi formularzami, przecież tak łatwo wypisać nowe i podmienić w międzyczasie.

UWAGA !!!
UWAGA !!!
5 lata temu

Projektanci, Pomysłodawcy !
Dziś prze 16 godziną bążcie w Urzędzie Miasta.
Pilnujcie otwarcia urny oraz domagajcie się zliczenie kart, ogólnej liczby kart, zaraz po wyjęciu z urny.
Nie dajcie się zwieść, że regulamin tego nie dopuszcza!
Macie prawo i domagajcie się zlizenia ogólnej liczby KART !!!
Zapamiętajcie i Wykonajcie to o czym mówię!

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  UWAGA !!!

Ha, dobre, niestety, nie wszyscy mogą 🙁
ale faktycznie, masz rację, tam może dojść do machlojek.
Powinni tam się znaleźć takie osoby jak właśnie osoba zgłaszająca projekt i przeowdniczący obu osiedli przynajmniej te osoby.

Alicja
Alicja
5 lata temu
Reply to  UWAGA !!!

Tyle, że tam była oprócz dużej urny, mała urna, jak tam byłam, to mała była zaklejona, ale z nalepki przeczytałam, że to też było pod głosowanie na budżet obywatelski, ciekawe czy nadal stoi czy znikła i czy z głosami była zaklejona czy pusta.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Ktoś coś wie???
Ile jest w tym prawdy, że nasz burmistrz, a może i pan A zmienili orientację polityczną i są członkami PiS?
Czy też Ci panowie dopiero to rozważają.
Podobno właśnie z tego powodu, posłanka PiS, Pani Cicholska, jest tak często gościem w naszym mieście.

...
...
5 lata temu
Reply to  Ktoś...

Szanowny Kolega ” Ktoś” ma rację. Burmistrz przeorientował się na prawą stronę.Informację mam z dobrego źródła.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  ...

No i wszystko jasne, co niektórzy tak nie chcieli PIS-u u władzy, nie głosowali na P. Jankowskiego bo z PIS, no i mają zamiast człowieka jawnie występującego jako członek PIS, chorągiewkę (S.Kowalewskiego), która raz jest niby bezpartyjna, ale popierająca PO, a jak zachodzi konieczność utrzymania stołków tu i tam, to radykalnie z godziny na godzinę zmienia swe poglądy z lewackich na prawicowe. 😀 – śmiechu warte.
Panie burmistrzu jest pan śmieszny, pali się panu ziemia pod nogami, oj pali…
No, no, no

...
...
5 lata temu
Reply to  Ktoś...

Dlatego, by koniec władzy- tej władzy sprawczej, wstępnej nastąpił, musi wygrać projekt, a dokładniej: Skwerem przy ulicy Dworcowej.
Pokażmy burmistrzowi, że to w Nas je siła decydowania, a nie odwrotnie!

Ja
Ja
5 lata temu

GDZEI TO MOZNA GLOSOWAC.jA PMIETAM JESZCZE MAJOWKI W TYM PARKU.POWINIEN POWSTAC TAM PARK.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  Ja

w ratuszu, na korytarzu, po prawej przy przeszklonych okienkach lerzą druki formularzy, a po lewej stoi urna 🙂

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  Ja

*leżą

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

ZOSTAŁ JUŻ TYLKO DZISIEJSZY DZIEŃ NA GŁOSOWANIE DO GODZ. 16-TEJ.

Pamiętajcie tylko projekt nr 4 JEST projektem obywatelskim.
Pozostałe są mało obywatelskie, bo są projektami radnych-potakiwaczy burmistrza, a jeden to nawet dyrektor MDK, która Waszymi rękoma chce zorganizować sobie ogródek piwny.
Nie dajmy się i GŁOSUJMY NA PROJEKT nr 4

kasjopeja
kasjopeja
5 lata temu

Przydałoby się więcej chodników, chociażby przy ulicy Piłsudskiego orzy oezystankach aytobusowych na Wólce. Nikt nie zainteresuje się tym, że ludzie bezprawnie dostają mandaty.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  kasjopeja

Chodniki, oświetlenia to zadania UM i na to nie powinny iść pieniądze z tych paru groszy, które burmistrz niby daje na inicjatywy mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, te sprawy trzeba zgłaszać do burmistrza.
Mandaty ?? za co ?? za chdzenie jakąś ścieżką anie chodnikiem, którego nie ma?? – chyba raczej nie

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Tak, tak, pokażmy burmistrzowi gest Kozakiewicza, niech wie, że następne wybory mogą wszystko zmienić, niech się zacznie liczyć z mieszkańcami , ze zwykłymi Kowalskimi8, a nie tylko z tymi którzy wynieśli go na piedestał.
Zorganizujmy się wszyscy, pokażmy, że jesteśmy silni nie tylko przed ekranem komputera.
Ja mam pomysł np. na pobranie ankiet dla swoich sąsiadów i odniesienie ich wypełnionych i podpisanych do urny w UM

Czesiu
Czesiu
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Długo jeszcze się będziesz podszywał?

z bliska
z bliska
5 lata temu

APEL DO ZARZĄDÓW OSIEDLI NR 8 i 9 DRODZY PAŃSTWO ANKIETY W DŁOŃ I DOTRZEĆ Z NIMI DO JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY MIESZKAŃCÓW WÓLKI, KTÓRA NAPRAWDĘ NA TO ZASŁUGUJE. POKAŻCIE ŻE POTRAFICIE DZIAŁAĆ NA RZECZ SWOICH MIESZKAŃCÓW. nie każdy ma czas aby wybierać się do Ratusza, a więc pomóżcie ludziom spełniać także ich marzenia

mink
mink
5 lata temu

Co prawda nie mieszkam na Wólce, ale pomysł z tym parkiem jest super! Mobilizujcie wszystkich, kogo się da, aby ten właśnie projekt wygrał. Budowa chodników i oświetlenia to zadanie miasta.

vision
vision
5 lata temu

Wreszcie nie będzie się za co wstydzić, bo do tej pory widok dla osoby wysiadającej z pociągu był lekko mówiąc nieciekawy. Do tego projekt osoby z poza układu okupującego miasto! Życzę powodzenia!

obiektywny
obiektywny
5 lata temu

Ten projekt ma jeszcze jedną zaletę, jakże istotną dla całej Mławy a nie tylko Wólki.
Jeśli właśnie on będzie zrealizowany, to jakże piękną wizytówką będzie dla miasta, dla osób przejeżdżających pociągami PKP przez Mławę.
Już mi się to podoba.

Z daleka
Z daleka
5 lata temu

Z biegiem czasu może wiele pozytywnych zmian jeszcze przytrafić osiedlu Wólka.
Mieszkańcy, głosujcie na projekt nr 4 na karcie do głosowania na Wizja Rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej- „Komora”.
Warto głosować, bo ten czas na głosowanie jest testem na naszą dojrzałość odnośnie aktywności społecznej.
Pokażmy swoją miejską solidarność

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Dodatkowo proponuję udostępnić ten artykuł na swoim Facebook-owym profilu i zachęcić do głosowania swoich znajomych.
Mamy mało czasu.
jedyny sensowny projekt: rewitalizacja skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „KOMORA”

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Tylko, kochani, potraktujmy sprawę poważnie i idźmy do UM, wypełnijmy swoje formularze dokładnie, bez błędów i zagłosujmy, a nie tylko komentarze pod artykułem.
Ja jutro idę i wypełniam ten arkusik i wrzucę do urny, a Wy??
Postawmy raz na swoim.

zdzichu
zdzichu
5 lata temu

Głosujmy za skwerkiem na Dworcowej! Menele też mają prawo mieć miejsce do kulturalnego spożywania alkoholu!

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  zdzichu

a nie menele także w parku miejskim spożywają alkohol i jeżdżą bezkarnie autami.

123
123
5 lata temu
Reply to  Ktoś...

Podwójne standardy za przyzwoleniem burmistrza, weszły na stałe, na scenę polityczną.

MES Modulon
MES Modulon
5 lata temu

Jeśli ten projekt wygra, to jako pierwszy zgłaszam się w czynie społecznym w związku z uporządkowaniem tego terenu. Ponadto będę pomagał, na co daję słowo honoru-mojego honoru, na każdym etapie prac związanym ze Skwerem przy ulicy Dworcowej.
Cieszy mnie , że niebawem będę mógł się wykazać przy robotach na rzecz Mławskiego społeczeństwa.

Czesiu
Czesiu
5 lata temu
Reply to  MES Modulon

To jeszcze się przedstaw żebyśmy wiedzieli że to Ty pracujesz w czynie społecznym a nie ktoś Cie wyręcza.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  MES Modulon

MES Modulon, jak widzę już się włączyła „Zosia z Płocka”, wszystkich zaczyna minusować i zaczyna się czepiać, nie dajmy się manipulować władzy i jej klakierom!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czesiu
Czesiu
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

bujaj się. Nie dopisałeś podszywaczu „- to mówię ja – Jarząbek”.

MES Modulon
MES Modulon
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

W Urzędzie Miasta atmosfera podgrzała się po tym artykule. Komuś przeszkadza, że ten projekt może zwyciężyć miażdżącą przewagą. Osobiście wierzę, że projekt związany z tym skwerem wygra, w co mocno wierzę, jak i pozostali mieszkańcy miasta popierający ten projekt.

123
123
5 lata temu

Z tego, co wyliczyliśmy projektów jest łącznie 7. Czyli według naszych słusznych przypuszczeń, któryś z pomysłodawców musiał zrezygnować ze swojego projektu, albo jeszcze prościej nie zbierał pod swoim pomysłem podpisów. Na samej Wólce są zgłoszone 4 projekty. 3- Na Osiedlu Wólka. 1- Na obrońców Mławy.
Trzy projekty na Wólce są antagonistyczne wobec siebie, jak i projekt na obrońców Mławy. Więc ktoś musiał zrezygnować ze swojego projektu by któryś z projektów na Wolce wygrał. Chyba, że Pani Dyrektor Domu kultury zrezygnowała ze swojego projektu na rzecz projektu : Skwer przy ulicy Dworcowej. Czy mamy rację ?

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  123

Nie wiem czemu Cię już zminusowano, ale jaśnie pani dyrektor przedstawiała swój projekt i wcale z niego nie zrezygnowała.
Głosujmy na projekt osoby spoza układu czyli na skwerek na Wólce, mamy czas tylko do piątku.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Nawet nie wiedziałem czyj to projekt, a to jest jedyny projekt osoby ni9e powiązanej z UM, pozostałe projekty, to projekt dyrektorki MDK oraz projekty radnych UM.
Nie dajmy się manipulować burmistrzowi i jego przyjaciołom, to mówię, Wam ja – Jarząbek

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Jeszcze raz powtórzę:
Bierzmy sprawy w swoje ręce!!!!!!!!
i głosujmy na zgłoszone projekty obywatelskie, bo termin głosowania zbliża się nieuchronnie i mija 7 października.
Nie pozwólmy, żeby przeszedł projekt anty obywatelski w postaci projektu trunkowej dyrektor MDK, czyli ogródek piwny za MDK oraz nie pozwólmy na to, żeby UM przeforsował swoje projekty, które należą do jego obowiązków, a więc jakieś chodniki, ulice czy oświetlenia lub też zakup instrumentów dla jakiejś tam orkiestry.
Mieszkańcy, zorganizujmy się i wybierzmy się do UM po ankiety do głosowania albo wydrukujmy je sobie sami ze strony UM, mamy czas TYLKO DO PIĄTKU, 7 października
Jedyny projekt, który ma ręce i nogi to właśnie ten, czyli SKWER PRZY UL. DWORCOWEJ.
NIE DAJMY SIĘ MANIPULOWAĆ WŁADZY.

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu
Reply to  Ktoś...

Ja także dodam, że nie mieszkam na Wólce, nie mam tam nawet żadnej rodziny ani przyjaciół, ale staram się oceniać tę sytuację obiektywnie.
Pani dyrektor MDK nie dość, że nie została usunięta ze swojego stołka, to jeszcze śmie składać i publicznie prezentować projekt na porządkowanie terenu za MDK, a zakasać rękawy, założyć kombinezon i wziąć się samemu do roboty w czynie społecznym, qa nie jeździć po pijaku autem i dawać zły przykład młodzieży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andrzej
Andrzej
5 lata temu

Bardzo dobrze napisany artykuł. Rzetelnie,z wyjaśnieniem, co i dlaczego. Pełen profesjonalizm. Zachęcam mieszkanców do głosowania, choć jestem z innej częsci miasta to jednak warto oddać głosy na ten projekt.
Gorącą pozdrawiam Redakcję „Codziennika” oraz organizatorów tego pomysłu na Skwer przy ulicy Dworcowej

43
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x