Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Razem zagłosujmy za skwerem przy ulicy Dworcowej


Park jak dawniej, ale z kinem plenerowym, estradą, siłownią i placem zabaw – to wszystko może powstać na ulicy Dworcowej w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt to wspólna inicjatywa mieszkańców Wólki. O wsparcie naszego pomysłu prosimy jednak wszystkich mławian. Pomysłodawcą i autorem projektu jest Marcin Ogrodowczyk, absolwent Technikum Architektury Krajobrazu, obecnie student Architektury Krajobrazu i mieszkaniec Wólki. Projekt wspierają zarządy osiedla nr 8 i 9 na Wólce.

KSP Mława nabór

komora-3

Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej – „Komora”.

Skwer znajduje się tuż obok niższej z kamienic dawnej Komory Celnej na działce o powierzchni ok. 3300 m2.

Teren jest silnie zdegradowany, przez dziesięciolecia nie prowadzono tu żadnych prac, które umożliwiłyby korzystanie przez okolicznych mieszkańców czy podróżnych kolei z tego wartościowego niegdyś fragmentu mławskiej zieleni,  teren w początkowym okresie należał do otoczenia budynków Komory Celnej. Był pierwotnie bardzo atrakcyjnie urządzony, oprócz drzew i krzewów były tu alejki spacerowe i ławki. Działało też tutaj pierwsze w Mławie kino. Część starszych mieszkańców pamięta jeszcze zabawy taneczne organizowane w tym miejscu na specjalnie przygotowanej estradzie. Tyle zostało w pamięci Wólczan.

Obecnie teren porośnięty jest samosiewami i odrostami drzew i krzewów z pierwotnych nasadzeń, jest zachwaszczony, zaśmiecony i zapomniany. Może być jednak znów ładnym i atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mławian i gości.komora-4

Proponowane zagospodarowanie tej części dawnego założenia o charakterze parkowym ma na celu przywrócenie atrakcyjności tego miejsca dla mieszkańców Mławy.

Można to osiągnąć poprzez:

– gruntowne uporządkowanie terenu ze zbędnej roślinności i śmieci

– wprowadzenie wokół skweru nowych alejek gruntowych podobnych jak w Parku Miejskim

– w otwartych i nasłonecznionych przestrzeniach byłyby trawniki, a pod koronami drzew odpowiednie krzewy i byliny zadarniające, które wymagałyby minimum pielęgnacji

– przy alejkach proste ławki na betonowych podstawach i niewysokie lampy parkowe w technologii LEDkomora-1

– między alejkami bliżej wejścia od ulicy Dworcowej zestaw urządzeń siłowni plenerowej dla dorosłych

– w głębi terenu w części bardziej nasłonecznionej duży plac  zabaw dla młodszych dzieci  i urządzenia sprawnościowe w formie mini parku linowego dla nieco starszych pociech

– w części południowej byłaby półkolista scena czy też estrada. Można ją wykonać na poziomie gruntu w formie placu z kostki brukowej lub wylewki z gładkiego betonu, albo jako nieco podniesioną estradę wykonaną z betonu lub desek kompozytowych.

– scenę czy estradę można dodatkowo uzupełnić o funkcję kina plenerowego. Wystarczy na rogach sceny zamontować dwa maszty lub latarnie z mocowaniem do płóciennego ekranu

komora-2– wokół sceny proponuję ustawienie stałych ławek takich jak przy alejkach, ale w formie półkola

Zdajemy sobie sprawę, że zakres proponowanych działań  jest dość szeroki i będzie kosztowny. Możliwe jest jednak jego wykonanie, jeśli weźmiemy pod uwagę zaangażowanie i pomoc mieszkańców  Wólki, a wiemy , że wielu Wólczan jest gotowych poświęcić swój czas i wysiłek by pomóc w realizacji tego pomysłu.

Liczymy na poparcie naszego projektu nie tylko ze strony mieszkańców Wólki, ale też wszystkich Mławian.

Ankiety do wypełnienia można pobrać ze strony urzędu miasta tutaj lub skontaktować się w tej sprawie z Kamilem Przybyszewskim tel. 515 460 949.

GŁOSUJEMY TYLKO DO 7 PAŹDZIERNIKA !!!

 

Art. sponsorowany

Zapisz

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

43 - liczba komentarzy w artykule "Razem zagłosujmy za skwerem przy ulicy Dworcowej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Emerytka
Gość

Gratuluję zwycięzcy! Pan, panie Ogrodowczyk i mieszkańcy Wołki oraz wszyscy sympatycy tego projektu możecie czuć pełną satysfakcję. Niesmak czuje się tylko po lekturze komentarzy o machlojkach, opozycji jakiejś. Przykre są takie głosy i niesprawiedliwe. Wstydzę się za ich autorów i że to w świat idzie.

jula
Gość

Emerytko, już ci pisano: WSTYDŹ SIĘ SAMA ZA SIEBIE, a nie za innych.
Uśmiechaj się dalej do włodarza i podawaj mu rękę do całowania i zawsze odpowiadaj na jego niski ukłon i „dzień dobry”, a będziesz zadowolona i szczęśliwa, bo wszak tym zdobył Twoją sympatię. Nie próbuj nawet myśleć co to jest technika manipulacji, którą tak umiejętnie stosuje SK zdobywając swoje zaufanie u takich ludzi jak Ty.

Pracująca
Gość

A skąd Emerytko masz dogłębną wiedzę czy były machlojki czy nie? Pilnowałaś urny, może liczyłaś głosy? A może zastanowiłaś się również nad tym skąd taka nieufność i podejrzliwość się bierze? Może są ku temu inne podstawy niż te które wydają ci się oczywiste? A jak wygląda uczciwość komisji wyborczych przekonał się dokładnie były radny Krajewski z Wólki

Jarząbek
Gość

Piękna frekwencja – zaangażowanie mieszkańców niemalże jak w czasie wyborów.
Ciekawe kiedy będą wyniki i jaki wynik

Zarzad Os. Nr 8
Gość

Laczna liczba kart po przeliczeniu wynosi: 4477.
Informacja zostala uzyskana od obserwatora procedury zliczeniowej.

Dociekliwy
Gość

Tylko czy te karty zostały dobrze zabezpieczone, np. jakąś unikatową plombą?
bo po epizodzier z kartami do głosowania z ostatnich wyborów aż się boje co może się stać z tymi formularzami, przecież tak łatwo wypisać nowe i podmienić w międzyczasie.

Ktoś...
Gość

No, no, urzędasy i i poklepywacze burmistrza się chyba nieźle zorganizowali, aż się boję…
mam jednak cichą nadzieję, że nam się uda i Wólka trochę się zmieni i Wólczanie przestaną się czuć jak „piąte koło u wozu”, bo jeśli tak się nie stanie, pewnie konflikt między Wólką a resztą Mławy się zaostrzy. Bardzo życzę sobie i innym mieszkańcom innych dzielnic niż Wólka, żeby wygrał projekt nr 4, co przyczyniłoby się do większej integracji wszystkich mławian.

UWAGA !!!
Gość

Projektanci, Pomysłodawcy !
Dziś prze 16 godziną bążcie w Urzędzie Miasta.
Pilnujcie otwarcia urny oraz domagajcie się zliczenie kart, ogólnej liczby kart, zaraz po wyjęciu z urny.
Nie dajcie się zwieść, że regulamin tego nie dopuszcza!
Macie prawo i domagajcie się zlizenia ogólnej liczby KART !!!
Zapamiętajcie i Wykonajcie to o czym mówię!

Alicja
Gość

Tyle, że tam była oprócz dużej urny, mała urna, jak tam byłam, to mała była zaklejona, ale z nalepki przeczytałam, że to też było pod głosowanie na budżet obywatelski, ciekawe czy nadal stoi czy znikła i czy z głosami była zaklejona czy pusta.

Ktoś...
Gość

Ha, dobre, niestety, nie wszyscy mogą 🙁
ale faktycznie, masz rację, tam może dojść do machlojek.
Powinni tam się znaleźć takie osoby jak właśnie osoba zgłaszająca projekt i przeowdniczący obu osiedli przynajmniej te osoby.

Ktoś...
Gość

Ktoś coś wie???
Ile jest w tym prawdy, że nasz burmistrz, a może i pan A zmienili orientację polityczną i są członkami PiS?
Czy też Ci panowie dopiero to rozważają.
Podobno właśnie z tego powodu, posłanka PiS, Pani Cicholska, jest tak często gościem w naszym mieście.

...
Gość

Szanowny Kolega ” Ktoś” ma rację. Burmistrz przeorientował się na prawą stronę.Informację mam z dobrego źródła.

Ktoś...
Gość

No i wszystko jasne, co niektórzy tak nie chcieli PIS-u u władzy, nie głosowali na P. Jankowskiego bo z PIS, no i mają zamiast człowieka jawnie występującego jako członek PIS, chorągiewkę (S.Kowalewskiego), która raz jest niby bezpartyjna, ale popierająca PO, a jak zachodzi konieczność utrzymania stołków tu i tam, to radykalnie z godziny na godzinę zmienia swe poglądy z lewackich na prawicowe. 😀 – śmiechu warte.
Panie burmistrzu jest pan śmieszny, pali się panu ziemia pod nogami, oj pali…
No, no, no

...
Gość

Dlatego, by koniec władzy- tej władzy sprawczej, wstępnej nastąpił, musi wygrać projekt, a dokładniej: Skwerem przy ulicy Dworcowej.
Pokażmy burmistrzowi, że to w Nas je siła decydowania, a nie odwrotnie!

wpDiscuz