Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Razem zagłosujmy za skwerem przy ulicy Dworcowej


Park jak dawniej, ale z kinem plenerowym, estradą, siłownią i placem zabaw – to wszystko może powstać na ulicy Dworcowej w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt to wspólna inicjatywa mieszkańców Wólki. O wsparcie naszego pomysłu prosimy jednak wszystkich mławian. Pomysłodawcą i autorem projektu jest Marcin Ogrodowczyk, absolwent Technikum Architektury Krajobrazu, obecnie student Architektury Krajobrazu i mieszkaniec Wólki. Projekt wspierają zarządy osiedla nr 8 i 9 na Wólce.

KSP Mława nabór

komora-3

Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej – „Komora”.

Skwer znajduje się tuż obok niższej z kamienic dawnej Komory Celnej na działce o powierzchni ok. 3300 m2.

Teren jest silnie zdegradowany, przez dziesięciolecia nie prowadzono tu żadnych prac, które umożliwiłyby korzystanie przez okolicznych mieszkańców czy podróżnych kolei z tego wartościowego niegdyś fragmentu mławskiej zieleni,  teren w początkowym okresie należał do otoczenia budynków Komory Celnej. Był pierwotnie bardzo atrakcyjnie urządzony, oprócz drzew i krzewów były tu alejki spacerowe i ławki. Działało też tutaj pierwsze w Mławie kino. Część starszych mieszkańców pamięta jeszcze zabawy taneczne organizowane w tym miejscu na specjalnie przygotowanej estradzie. Tyle zostało w pamięci Wólczan.

Obecnie teren porośnięty jest samosiewami i odrostami drzew i krzewów z pierwotnych nasadzeń, jest zachwaszczony, zaśmiecony i zapomniany. Może być jednak znów ładnym i atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla wszystkich mławian i gości.komora-4

Proponowane zagospodarowanie tej części dawnego założenia o charakterze parkowym ma na celu przywrócenie atrakcyjności tego miejsca dla mieszkańców Mławy.

Można to osiągnąć poprzez:

– gruntowne uporządkowanie terenu ze zbędnej roślinności i śmieci

– wprowadzenie wokół skweru nowych alejek gruntowych podobnych jak w Parku Miejskim

– w otwartych i nasłonecznionych przestrzeniach byłyby trawniki, a pod koronami drzew odpowiednie krzewy i byliny zadarniające, które wymagałyby minimum pielęgnacji

– przy alejkach proste ławki na betonowych podstawach i niewysokie lampy parkowe w technologii LEDkomora-1

– między alejkami bliżej wejścia od ulicy Dworcowej zestaw urządzeń siłowni plenerowej dla dorosłych

– w głębi terenu w części bardziej nasłonecznionej duży plac  zabaw dla młodszych dzieci  i urządzenia sprawnościowe w formie mini parku linowego dla nieco starszych pociech

– w części południowej byłaby półkolista scena czy też estrada. Można ją wykonać na poziomie gruntu w formie placu z kostki brukowej lub wylewki z gładkiego betonu, albo jako nieco podniesioną estradę wykonaną z betonu lub desek kompozytowych.

– scenę czy estradę można dodatkowo uzupełnić o funkcję kina plenerowego. Wystarczy na rogach sceny zamontować dwa maszty lub latarnie z mocowaniem do płóciennego ekranu

komora-2– wokół sceny proponuję ustawienie stałych ławek takich jak przy alejkach, ale w formie półkola

Zdajemy sobie sprawę, że zakres proponowanych działań  jest dość szeroki i będzie kosztowny. Możliwe jest jednak jego wykonanie, jeśli weźmiemy pod uwagę zaangażowanie i pomoc mieszkańców  Wólki, a wiemy , że wielu Wólczan jest gotowych poświęcić swój czas i wysiłek by pomóc w realizacji tego pomysłu.

Liczymy na poparcie naszego projektu nie tylko ze strony mieszkańców Wólki, ale też wszystkich Mławian.

Ankiety do wypełnienia można pobrać ze strony urzędu miasta link tutaj lub skontaktować się w tej sprawie z Kamilem Przybyszewskim tel. 515 460 949.

GŁOSUJEMY TYLKO DO 7 PAŹDZIERNIKA !!!

Art. sponsorowany

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

24 - liczba komentarzy w artykule "Razem zagłosujmy za skwerem przy ulicy Dworcowej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ziutek
Gość

Do której jutro można głosować?

Ktoś...
Gość

„Jeszcze tylko do godziny 16:00 w piątek 7 października 2016 r. można glosować na wybrany projekt Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Zachęcamy do aktywności! To od Państwa zależy, która spośród siedmiu inicjatyw zostanie zrealizowana!”

Niestety tylko do 16.00

321
Gość

do tej burej.

Kolec
Gość

Świetny pomysł na zagospodarowanie tego terenu. Popieram i wypełniam ankietę.

po sąsiedzku
Gość

mam nadzieję, że Wam się uda!! Trzymam kciuki za ten projekt

Ktoś...
Gość

Nie ma co trzymać kciuków, trzeba się ruszyć i wypełnić ankietę i wrzucić ją do urny w UM, jak wszyscy będziemy tylko trzymać kciuki to burmistrz przepchnie swoje, dziś będąc po ankiety widać było urzędasów wrzucających ankiety do urn, a więc chcąc przepchnąć ten projekt wszyscy powinniśmy się zmobilizować. Moja już jest nw urnie, parę ankiet już mam wypełnionych i podpisanych przez znajomych, jutro ruszam z kolejnymi ankietami w teren mimo nieciekawej pogody, a więc drodzy mieszkańcy do roboty, bo inaczej burmistrz wygra.

po sąsiedzku
Gość

Jasne, ale nie jestem niestety mieszkańcem Mławy, tylko po sąsiedzku, pozostaje mi tylko kibicować.

Ktoś...
Gość

To dzięki 🙂
Życzliwi kibice też pożądani

Czesiu
Gość

Ta lumpownia powinna być odłączona od Mławy skoro im tak źle jest. Niech się sami o siebie martwią tak jak to było zanim tą kolonię przyłączono do miasta.

Ktoś...
Gość

Ty jesteś lump

Ktoś...
Gość

Już formularz w urnie, oczywiście z zaznaczeniem nr 4, teraz jeszcze przelecieć się po znajomych i sąsiadach z drukami i w piątek odnieść wypełnione (mam 25 druków)

Ktoś...
Gość

Dziś kolejne 11 trafiło do urny, oczywiście piszę o tych wrzuconych tylko przeze mnie, a wypełnionych przez znajomych, a co tam…
Szkoda tylko, że taka paskudna pogoda

wpDiscuz