Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Wojewoda uchylił decyzję o pozwoleniu na budowę fermy drobiu w Dąbku


kurniki-gluzek-2Wojewoda Mazowiecki po rozpatrzeniu odwołań Stowarzyszenia Czysta Gmina Wspólnym Dobrem w Dąbku oraz Stowarzyszenia Czyste Źródła w Pepłowie, od decyzji starosty mławskiego o udzieleniu pozwolenia na budowę fermy drobiu w Dąbku gm. Stupsk 30 września 2016r. postanowił w całości uchylić wydaną przez starostę decyzję. Z jakiego powodu?


Od kilku lat „K.W Ludwińscy Sp.J z Wieczfni Kościelnej stara się doprowadzić do zbudowania w Dąbku gm. Stupsk fermy drobiu składającej się z ośmiu budynków o wydajności ponad 2 mln sztuk brojlerów kurzych rocznie.  Ferma ta zlokalizowana byłaby w odległości ok. 1 km, od znanego na całym świecie Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane. Przeciw tej inwestycji w tym miejscu protestują zarówno okoliczni mieszkańcy jak i pracownicy ośrodka oraz jego pensjonariusze. Postępowanie administracyjne znajduje się już w fazie końcowej, dla tej inwestycji starosta mławski zatwierdził projekt budowlany i wydał 8 lipca 2016 roku pozwolenie na budowę. Od tej decyzji odwołania złożyły stowarzyszenia Czysta Gmina Wspólnym Dobrem w Dąbku i Czyste Źródła w Pepłowie.

Na etapie wydawania postępowania administracyjnego poprzedzającego wydanie decyzji starosta jako strony dopuścił oba stowarzyszenia. Stowarzyszenie Czysta Gmina Wspólnym Dobrem – 2 czerwca 2016, a Stowarzyszenie Czyste Źródła – 24 czerwca 2016. Starosta kończąc postępowanie dowodowe nie powiadomił skutecznie Stowarzyszenia Czyste Źródła o jego zakończeniu, zawiadomienie stowarzyszenie odebrało już po wydaniu pozwolenia na budowę. W tej sytuacji Wojewoda Mazowiecki stwierdził, że stanowi to uchybienie proceduralne, z powodu którego wymagane jest przeprowadzenie ponownego postępowania administracyjnego przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.

– Powiadomienie wysyłaliśmy trzykrotnie, za każdym razem awizo wracało z nieodebraną przesyłką. Ponieważ KPA obliguje urząd do wydania decyzji w ciągu 65 dni, taką decyzję wydaliśmy. W tej sytuacji postępowanie rozpocznie się na nowo – mówi Janusz Wiśniewski dyrektor wydziału infrastruktury mławskiego starostwa.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
SM
Gość
SM

Jedni beda sie bogacic a drudzy beda umierac! gdzie jest wasze sumienie ? Chcecie zabrac czyste powietrze zabierzcie tez chorobe!!

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Super, jedna dobra wiadomość z rana, oby takich więcej.
Może nareszcie, dzięki protestom, coś się zacznie dziać i ktoś przytrze nosa rozwydrzonym hodowcom drobiu i zwierząt futerkowych, a może i inni rozwydrzeni zaczną myśleć, że nie wszystko można przepchnąć…

do ktoś
Gość
do ktoś

„W tej sytuacji postępowanie rozpocznie się na nowo” – z czego tu się cieszyć?

Ktoś...
Gość
Ktoś...

Nawet drobne kroczki, ale do przodu są lepsze niż stanie w miejscu, ludzie planują protesty pod sejmem, a więc jeśli dają trochę więcej czasu, to i z tego trzeba się cieszyć, bo może w końcu wezmą się za ustawę odorową, a ta trochę poustawia biznesmenów – rolników

głos prawdy
Gość
głos prawdy

Brawo Panie Jankowski. Dziękujemy z takim zaangażowaniem reprezentuje pan osoby chore na stwardnienie. …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan Jankowski nie reprezentuje chorych na stwardnienie rozsiane, tylko samego siebie. Wybory samorządowe się zbliżają.

olka
Gość
olka

bardzo przykre że wszystko dobre co robi pan Jankowski traktujesz politycznie

On
Gość
On

Oglądaj „Ranczo” to zrozumiesz 😉

anka
Gość
anka

życie to nie „Ranczo” ani inna telenowela