Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wieczfnianka ograła wicemistrza, popis KubikaDziewięć kolejek czekali piłkarze Wieczfnianki na odniesienie pierwszego zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. Przełamanie nastąpiło w sobotnie popołudnie,  mimo że podopiecznym Pawła Taranowskiego przyszło rywalizować z wyjątkowo trudnym konkurentem.

Do Wieczfni Kościelnej zawitała Sona Nowe Miasto – w poprzednim sezonie wicemistrz okręgówki, uczestnik baraży o wejście do czwartej ligi. Goście stworzyli sobie mnóstwo okazji strzeleckich, ale fantastycznie między słupkami spisywał się Mateusz Kubik. Po raz pierwszy zdołał zachować czyste konto.

Jego postawa wpłynęła pozytywnie na kolegów z pola. Nie odpuszczali rywalom, walcząc na całej szerokości boiska. Co najważniejsze nie ograniczali się tylko do defensywy. W 70. minucie przeprowadzili akcję, która pozwoliła się cieszyć z premierowego triumfu. Jeden z rywali zagrał ręką w polu karnym. Arbiter podyktował „wapno”, skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Marcin Dziubiński.

Pozostałe nasze ekipy spisały się źle. Beniaminek ze Strzegowa został rozgromiony w Żurominie aż 1:7. Autorem honorowego trafienia okazał się Patryk Wierzbicki. Natomiast drużyna z Szydłowa poległa z ostatnią w tabeli Wkrą Sochocin. O porażce przesądził strzał z rzutu karnego w 75. minucie. Warto dodać, że trenerem pogromców Korony jest pochodzący z Mławy Jarosław Szmyt (jako piłkarz Mławianki występował m.in. na boiskach drugiej ligi).

W następnej kolejce wszystkie nasze zespoły zagrają na swoim boisku. Korona Szydłowo podejmie Makowiankę, Wieczfnia zmierzy się z Tęczą Ojrzeń, a ostatnia w tabeli Wkra Sochocin zawita do Strzegowa.

Wieczfnianka Wieczfnia – Sona Nowe Miasto 1:0

Wieczfnianka: Kubik – Harzyński, Borkowski, Trzciałkowski (65. Sarnowski), Kołakowski, Półkoszek, Dziubiński, Król, Mazurkiewicz, Jędrzejewski, Rutkowski (90. Dąbrowski)

Wkra Żuromin – GKS Strzegowo  7:1

Strzegowo: Bartosiewicz (60. Montowski) – Cieśliński, Gawryszewski, Kobielski, Dudziński, Lubański, Ł. Lubiński, S. Lubiński (75. Sadowski), Miszczyński, Warecki, Wierzbicki (80. Pauba)

Wkra Sochocin – Korona Szydłowo 1:0

 Pozostałe wyniki IX kolejki: Nadnarwianka – Iskra 2:1, Żbik – Ostrołęka 0:1, Tęcza – Bieżuń 0:4, Boruta – Orzyc 1:5, Makowianka – Troszyn 3:0

bez-tytulu

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x