Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bierzmy sprawy w swoje ręcePrywatny przedsiębiorca nie czekając na „zbędne” procedury już dawno zajął i ogrodził działkę należącą do miasta, formalnie leżącą w pasie drogowym ulicy Olsztyńskiej. Dopiero w ubiegłym miesiącu radni otworzyli możliwość sprzedaży tej działki w trybie bezprzetargowym.

W ostatnim czasie radni miejscy decydowali o dalszym losie działek należących do miasta, dotychczas przypisanych formalnie do pasa drogowego ulic Olsztyńskiej, Grzebskiego i Kopernika. Projekt uchwały w sprawie pozbawienia dotychczasowej kategorii drogi gminnej poprzez wyłączenie z użytkowania jako drogi publicznej na terenie miasta Mława przedłożył radzie burmistrz na sesji w dniu 27 września br. We wszystkich trzech przypadkach działki wydzielone z pasa drogowego mają służyć powiększeniu działek sąsiednich. W przypadku ulicy Kopernika działka o powierzchni 1318 m kw. włączona zostanie do MOSiR, w pozostałych dwóch przypadkach nabędą je w trybie bezprzetargowym prywatni właściciele działek sąsiednich.

Ciekawa sytuacja zaistniała w przypadku działki o powierzchni 533 m kw, położonej wzdłuż ulicy Olsztyńskiej, niemal przy skrzyżowaniu z ulicą PCK.

– To dotyczy uregulowania właściwego kształtu końcówki ulicy Olsztyńskiej, tam była wcześniej taka zatoka, to będzie teren przeznaczony na powiększenie sąsiedniej działki – mówiła na sesji rady miasta Urszula Aptowicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej urzędu miasta, omawiając przedłożony radnym projekt uchwały.

Mławianie pamiętają, że jeszcze niedawno znajdowała się tam zatoczka przy bloku mieszkalnym, dawnym hotelu pielęgniarek. Dziś po budynku ani zatoczce nie ma już śladu. Budynek został wykupiony i zburzony przez mławskiego przedsiębiorcę (syna znanego mławskiego biznesmena), który już wcześniej nabył nieruchomość w kształcie litery „L” rozciągającą się wzdłuż ulicy Szpitalnej i Dobrskiej, aż do Olsztyńskiej. Na mapce załączonej do projektu uchwały (fot. pod artykułem – red.)  świetnie widać, że nabycie wspomnianej już miejskiej działki jest bardzo korzystne dla przedsiębiorcy, który jak widać na poniższych fotografiach już dawno wziął sprawy w swoje ręce. Działał tak samowolnie, czy może miał już czyjąś zgodę?

JK

dsc_0050 dsc_0049

Działka miejska zaznaczona na czerwono

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
spidy
spidy
5 lata temu

Widocznie każde miasteczko ma swojego szeryfka. taki nasz dziki zachód. A o układzie wzajemnym panów A+A słyszałem krótko przed wyborami,kiedy pan A obawiał się czy wyborcy pozwolą mu na reelekcję. Uciekł z „wybieranych” do „mianowanych” z namaszczeniem drugiego pana A i od wielu lat jest wdzięczny jeden drugiemu za tak szczęśliwe zrządzenie losu.

Och
Och
5 lata temu
Reply to  spidy

Należy dodać,że wdzięczność obowiązuje i trzeba się odwzajemniać

Ola
Ola
5 lata temu

A radni głosują jak zwykle nie wiedząc o co chodzi,? Bo tak chce burmistrz? Dwie komisje się tym zajmują? Nikt się nie zainteresował co głosują? Nie ma radnego z okręgu z ulicą Olsztyńską? radni bezradni, no po prostu jaja!

Waldek
Waldek
5 lata temu
Reply to  Ola

Jeśli większość radnych jest z komitetów wyborczych burmistrza i skarbnika, to jakim cudem, Pani Olu, mają oni głosować przeciwko swojemu wodzowi. Wódz każe i wymaga lojalności, nie ma wychylania się

oSa
oSa
6 lata temu

Nie jest tu napisane, ale podobnie jest z działką na Grzebskiego. Tam firma już dawno ją właczyła do swojej działki za friko. A burmistrz mówi że nie ma pieniędzy na drogi, dodatkowe przystanki czy chodniki. Pieniądze się marnuje i tyle. Bo dobry gospodarz dba o każdy grosz

Zadumany
Zadumany
6 lata temu
Reply to  oSa

I burmistrz zamiast zgłosić sprawę (samowolkę) do prokuratory siedział cicho, a teraz się go mobilizuje do załatwienia sprawy , żeby wszystko grało w papierach?
Oj, panie burmistrzu, to już chyba naprawdę ostatnia pana kadencja, jeśli biznesmeni chcą uporządkować wszystkie sprawy, żeby papierki były zgodne ze stanem rzeczywistym.
Miłe złego początki.

z bliska
z bliska
6 lata temu

Możecie sobie pisać co tylko chcecie, w tym temacie działki, który przewija się od dosyć dawna, wielokrotnie pisałem na portalu Nasza Mława, o partnerstwie publiczno prywatnym panów o nazwisku zaczynającym się na A+A, a to partnerstwo istnieje już kilka lat, i o dziwo nikogo to nie interesuje, a interesy idą pełną parą.—- Już głosowałem na park przy ul.Dworcowej—zachęcam wszystkich do głosowania na ten projekt, naprawdę warto.

stary
stary
6 lata temu
Reply to  z bliska

A ja myślę, że to był triumwirat. dziś jednak jest układ nowy. Stary się okopał

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu

Bierzmy sprawy w swoje ręce!!!!!!!!
i głosujmy na zgłoszone projekty obywatelskie, bo termin głosowania zbliża się nieuchronnie i mija 7 października.
Nie pozwólmy, żeby przeszedł projekt anty obywatelski w postaci projektu trunkowej dyrektor MDK, czyli ogródek piwny za MDK oraz nie pozwólmy na to, żeby UM przeforsował swoje projekty, które należą do jego obowiązków, a więc jakieś chodniki, ulice czy oświetlenia lub też zakup instrumentów dla jakiejś tam orkiestry.
Mieszkańcy, zorganizujmy się i wybierzmy się do UM po ankiety do głosowania albo wydrukujmy je sobie sami ze strony UM, mamy czas TYLKO DO PIĄTKU, 7 października

miki
miki
6 lata temu

witam
popatrzcie na przetargi na UM Mława-nowe działki do kupienia. działki są tak dzielone – bezsensownie, bez dostępu do drogi publicznej (ciekawe kto je tak dzieli i kto wydaje wytyczne), że mogą je kupić tylko właściciele przyległych działek-na czym traci miasto Mława, czyli My – mieszkańcy. tak więc nie dziwicie się ze właściciel na ul. olsztyńskiej ogrodził ter działkę bo tylko on może ja kupić
pozdrawiam

AS
AS
6 lata temu
Reply to  miki

A dlaczego miasto chce ją sprzedać? Przecież tam może był ładny skwer, plac zabaw, a może dzierżawa pod jakieś usługi. W końcu to kupa powierzchni 533 m

Jacek
Jacek
6 lata temu

„Nie lubię zbiegów złych okoliczności, co pojawiają się gdy ktoś osiąga cel” prorocza piosenka, prorocza

AS
AS
6 lata temu

No proszę, bogatemu to i byk się ocieli. Jak się szczęśliwie złożyło, że miasto miało tu działeczkę do przejęcia

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  AS

a tamta działeczka, która już jest własnością biznesmena A, to też chyba wcześniej była własnością UM, czy się mylę?

być może
być może
6 lata temu
Reply to  Ktoś...

Podobno biznesmen blok odkupił od ludzi co tam mieszkali, a oni kupili to od powiatu

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  być może

A byli lokatorzy gdzie się podziali? skąd dostali mieszkania? i czy to były ich własnościowe mieszkania wraz z działką gruntu? za jakie kwoty wykupowali owe mieszkania i w którym roku? czy nie obowiązywał ich żaden okres, w którym nie mogli ich sprzedawać?
Może warto byłoby poszperać w papierach jak to było z legalnością tej transakcji.
Obecna transakcja bezprzetargowa pewnie także będzie za grosze, bo przecież działka niby duża (wiele domów jednorodzinnych stoi na działkach 400m2), ale jej kształt jest nietypowy, a więc wobec władz działka bezwartościowa.
Moim zdaniem to powinna być raczej sprawa oddana do prokuratora przez UM za samowolne zajęcie działki, a nie oddanie jej za bezcen.
Trudno stwierdzić o co tu chodzi, ale zawsze jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o PIENIĄDZE.

obiektywny
obiektywny
6 lata temu

Wiadomo, sprzedaż bezprzetargowa, znany biznesmen, pan A, ciekawe jak te zażyłości wpływają na podejmowane decyzje w ratuszu od strony prawnej. Coś trochę dużo tu kumoterstwa nawet patrząc na te sprawy tak całkiem z boku.

Krzystof
Krzystof
6 lata temu

…ale ten „Codziennik ” się czepia.!.. Jakie samowolne działanie przedsiębiorcy?.. On tylko ogrodził teren miejski, w ramach pomocy miastu w utrzymaniu ładu i porządku. W tej sytuacji radni popierając takie działania proobywtelskie nie mogli sprzeciwić się wnioskowi Burmistrza o odsprzedaży działki po bardzo korzystnej cenie jakżeż wzorowemu Mławianinowi . A tak na poważnie – czy przenikanie się interesu publicznego z interesem prywatnym nie jest to przypadkiem definicja form działalności mafijnej?

As
As
5 lata temu
Reply to  Krzystof

Masz rację kolego. Miasto jeszcze mu powinni dopłacić, albo dać jeszcze jedną działkę

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x