Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Rzeka czarnej wody na Batorego


img_3201zNa szkodliwy pył powstający przy sortowaniu węgla w terminalu spółki KTK na ulicy Batorego mieszkańcy skarżyli się już wielokrotnie. Tym razem udokumentowali inne, szkodliwe dla środowiska praktyki sortowni. Nasz czytelnik opisuje je w nadesłanym emailu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

 – Wracając dziś (30 wrzesnia – red.) z pracy wieczorową porą po 20.30 przejeżdżając  ulicą Batorego naprzeciwko wyjazdu z sortowi moja uwagę zwróciła kałuża! Deszczu nie ma, a drogą od sortowni płynie rzeka czarnej „wody”!!! (o ile to coś można nazwać wodą). Po całym dniu ciężkiej harówki w „kopalni” pracownicy musieli przecież umyć ładowarki i i sprzęt, ale większość wody po płukaniu znalazła się poza terenem, który KTK wynajmuje od PKP i zanieczyszcza nie tylko powietrze, ale spływa to wszystko na ulicę Batorego i do przydrożnego rowu – pisze nasz czytelnik.

O problemie dotykającym mieszkańców Wólki pisaliśmy na łamach Codziennika Mławskiego kilka razy, mieszkańcy bowiem już w ubiegłym roku skarżyli się burmistrzowi jak  również służbom ochrony środowiska na zapylenie i hałas powstający przy sortowaniu węgla.  Na razie wygląda na to, że ze szkodliwymi dla ludzi i środowiska działania sortowni żadna instytucja nie może sobie poradzić.

JK

img_3212z img_3200z img_3198z img_3216z img_3201z

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

1500
Mlawianka

Gdzie drwa rąbią wióry lecą. Jak byłby inny zakład też byście narzekali. Może zakład za mało ludzi zatrudnia z waszej ulicy?

Anonimowo

może to ropa naftowa;)

obiektywny

Pył, bród, smród, po prostu XIX wiek, a Ty xy chciałbyś tam mieszkać, żeby Twoje dzieci miały w płucach tony sadzy i przed posesją mieć kałużę czarnej mazi, która oblepia buty, samochód, a jak wyschnie tak samo pyli jak ów zakład, a na dodatek wygląda fatalnie?

całą prawdę

A co tam. Burmistrz woli pomniki odsłaniac i szerzyć populizm. ..

xy

Chcieliście żeby płukali to plukają ,zawsze k….. co.Sami nie wiecie czego chcecie,woda żle ,pył jeszcze gożej.

Ktoś...

Przytłaczający widok, wszyscy bezradni, a spółka funkcjonuje w najlepsze.