Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rzeka czarnej wody na Batorego


img_3201zNa szkodliwy pył powstający przy sortowaniu węgla w terminalu spółki KTK na ulicy Batorego mieszkańcy skarżyli się już wielokrotnie. Tym razem udokumentowali inne, szkodliwe dla środowiska praktyki sortowni. Nasz czytelnik opisuje je w nadesłanym emailu.


 – Wracając dziś (30 wrzesnia – red.) z pracy wieczorową porą po 20.30 przejeżdżając  ulicą Batorego naprzeciwko wyjazdu z sortowi moja uwagę zwróciła kałuża! Deszczu nie ma, a drogą od sortowni płynie rzeka czarnej „wody”!!! (o ile to coś można nazwać wodą). Po całym dniu ciężkiej harówki w „kopalni” pracownicy musieli przecież umyć ładowarki i i sprzęt, ale większość wody po płukaniu znalazła się poza terenem, który KTK wynajmuje od PKP i zanieczyszcza nie tylko powietrze, ale spływa to wszystko na ulicę Batorego i do przydrożnego rowu – pisze nasz czytelnik.

O problemie dotykającym mieszkańców Wólki pisaliśmy na łamach Codziennika Mławskiego kilka razy, mieszkańcy bowiem już w ubiegłym roku skarżyli się burmistrzowi jak  również służbom ochrony środowiska na zapylenie i hałas powstający przy sortowaniu węgla.  Na razie wygląda na to, że ze szkodliwymi dla ludzi i środowiska działania sortowni żadna instytucja nie może sobie poradzić.

JK

img_3212z img_3200z img_3198z img_3216z img_3201z

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianka
Mlawianka
6 lata temu

Gdzie drwa rąbią wióry lecą. Jak byłby inny zakład też byście narzekali. Może zakład za mało ludzi zatrudnia z waszej ulicy?

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu

może to ropa naftowa;)

obiektywny
obiektywny
6 lata temu

Pył, bród, smród, po prostu XIX wiek, a Ty xy chciałbyś tam mieszkać, żeby Twoje dzieci miały w płucach tony sadzy i przed posesją mieć kałużę czarnej mazi, która oblepia buty, samochód, a jak wyschnie tak samo pyli jak ów zakład, a na dodatek wygląda fatalnie?

całą prawdę
całą prawdę
6 lata temu

A co tam. Burmistrz woli pomniki odsłaniac i szerzyć populizm. ..

xy
xy
6 lata temu

Chcieliście żeby płukali to plukają ,zawsze k….. co.Sami nie wiecie czego chcecie,woda żle ,pył jeszcze gożej.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu

Przytłaczający widok, wszyscy bezradni, a spółka funkcjonuje w najlepsze.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x