Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stypendia burmistrza na nowych zasadach


fot. UMM


Wzrastają kwoty stypendiów przyznawanych przez burmistrza, ale wzrastają również wymagania, które muszą spełnić kandydaci ubiegający się o nie. Wyższe kwoty stypendiów mają bardziej motywować młodzież do osiągania ponadprzeciętnych osiągnięć. Uchwałę zatwierdzającą nowy regulamin przyznawania stypendiów podjęła na wrześniowej sesji rada miasta na wniosek burmistrza. Nowe zasady będą obowiązywać już w tym roku.  

Obecnie o przyznanie stypendium ubiegać się będą mogli finaliści konkursów, turniejów i olimpiad o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym. O stypendia sportowe starać się mogą uczestnicy zawodów na szczeblu krajowym, lub w ogólnopolskich turniejach kwalifikacyjnych, a w przypadku gier zespołowych, członkowie drużyn mających osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim. Studenci szkół wyższych mogą stypendium otrzymać za angażowanie się w działania promujące Mławę w środowisku naukowym. Podstawowym warunkiem dla ubiegania się o stypendia jest co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.

O stypendia burmistrza mogą się ubiegać::

– uczniowie szkół podstawowych (klas IV-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – publicznych lub niepublicznych – mających swoją siedzibę w Mławie;

– zawodnicy klubów sportowych z siedzibą w Mławie, reprezentujących te kluby;

– inni zawodnicy reprezentujących Mławę;

– zawodnicy pochodzących z Mławy, reprezentujący inny klub sportowy;

– studenci dziennych szkół wyższych wyróżniających się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi.

Wniosek o przyznanie stypendium składa dyrektor szkoły, klub sportowy, a także student dziennych studiów wyższych (począwszy od III semestru).

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joasia z Mławy
Joasia z Mławy
6 lata temu

Nie rozumiem. To maja córka ma mieć osiągnięcia sportowe, czy ma promować Mławę. Druga sprawa to ocena z zachowania. Przecież takiego przedmiotu na studiach nie ma. A nawet gdyby był. Czy ocena z zachowania powinna mieć wpływ na przyznanie bądź nie przyznanie stypendium ? Im więcej nieścisłości i niejasności tym więcej „wybrańców” Burmistrza.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x