Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Strzegowo. Smakowite święto ziemniaka


gok-strzegowoKolejny pomysł Gminnego Ośrodka Kultury na działania mające integrować i aktywizować mieszkańców gminy, to organizowany po raz pierwszy konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków. Jesienna pora to najwłaściwszy okres, aby pojawił się w ośrodku kultury gość szczególny – ziemniak, wręcz warzywo narodowe i podstawa naszego wyżywienia. I tak właśnie było w Strzegowie 28 września.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Do rywalizacji stanęły koła gospodyń z Giżyna, Dąbrowy, Syberii i Rudowa. Umiejętnościami kulinarnymi chwaliły się również organizacje z samego Strzegowa: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Mieszkańców Strzegowa oraz drużyna składająca się z samych panów – Ochotnicza Straż Pożarna ze Strzegowa. Efekty pracy rywalizujących drużyn oceniała komisja pod przewodnictwem Tadeusza Karpińskiego, degustująca na miejscu dania konkursowe i skrzętnie notująca swoje spostrzeżenia poczynione w trakcie pracy. Komisja oceniała smak, estetykę podania i pracowitość przygotowania potrawy.

Również  goście,  którzy tego dnia uszanowali święto i przyszli do GOK sami mogli wyrobić sobie zdanie co do smakowitości potraw, próbując dań konkursowych. Wśród gości znaleźli się właściciele Mini Skansenu „Radzanovia” z Radzanowa- państwo Agnieszka i Rafał Nowakowscy z dziećmi i reprezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy. Oprawę muzyczną zapewnił  zespół „Grafit” z Ciechanowa.

 Ocena przygotowanych na konkurs potraw nie była łatwa, więc długie obrady komisji wzmagały emocje. Ostatecznie komisja postanowiła przyznać pierwszą nagrodę paniom z UTW ze Strzegowa, dwie drugie równorzędne paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie  i w Syberii. Nagrody zachęty otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.

JK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500