Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Strzegowo. Smakowite święto ziemniaka


gok-strzegowoKolejny pomysł Gminnego Ośrodka Kultury na działania mające integrować i aktywizować mieszkańców gminy, to organizowany po raz pierwszy konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków. Jesienna pora to najwłaściwszy okres, aby pojawił się w ośrodku kultury gość szczególny – ziemniak, wręcz warzywo narodowe i podstawa naszego wyżywienia. I tak właśnie było w Strzegowie 28 września.

KSP Mława nabór

Do rywalizacji stanęły koła gospodyń z Giżyna, Dąbrowy, Syberii i Rudowa. Umiejętnościami kulinarnymi chwaliły się również organizacje z samego Strzegowa: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Mieszkańców Strzegowa oraz drużyna składająca się z samych panów – Ochotnicza Straż Pożarna ze Strzegowa. Efekty pracy rywalizujących drużyn oceniała komisja pod przewodnictwem Tadeusza Karpińskiego, degustująca na miejscu dania konkursowe i skrzętnie notująca swoje spostrzeżenia poczynione w trakcie pracy. Komisja oceniała smak, estetykę podania i pracowitość przygotowania potrawy.

Również  goście,  którzy tego dnia uszanowali święto i przyszli do GOK sami mogli wyrobić sobie zdanie co do smakowitości potraw, próbując dań konkursowych. Wśród gości znaleźli się właściciele Mini Skansenu „Radzanovia” z Radzanowa- państwo Agnieszka i Rafał Nowakowscy z dziećmi i reprezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej z Mławy. Oprawę muzyczną zapewnił  zespół „Grafit” z Ciechanowa.

 Ocena przygotowanych na konkurs potraw nie była łatwa, więc długie obrady komisji wzmagały emocje. Ostatecznie komisja postanowiła przyznać pierwszą nagrodę paniom z UTW ze Strzegowa, dwie drugie równorzędne paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie  i w Syberii. Nagrody zachęty otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.

JK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz