Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W mławskim WORD chciał wyłudzić prawo jazdy?


word-mlawa-5W przeciągu kilku ostatnich lat zasady zdawania egzaminu na prawo jazdy zmieniały się kilkukrotnie. Również z początkiem 2016 roku ministerstwo zapowiadało kolejne, dość radykalne zmiany w sposobie uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, ale ostatecznie zostały one odłożone do przyszłego roku. Zdający egzamin kandydaci mówią, że jest go coraz trudniej zdać.

KSP Mława nabór

Może właśnie ta, coraz wyżej podnoszona poprzeczka jest przyczyną niecodziennego zdarzenia, do jakiego doszło podczas egzaminu w Terenowym Oddziale WORD w Mławie. Dla przypomnienia, od 2015 roku w Mławie można zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny na kat.B prawa jazdy.

I właśnie w naszym ośrodku jeden z kandydatów zdający egzamin poprawkowy, pojawił się na nim z zamocowaną w koszulce kamerką. Dla tego szczególnego kandydata, próba korzystania z nowoczesnej techniki nie skończyła się najszczęśliwiej, gdyż podejrzane zachowanie zostało dostrzeżone i sprawa trafiła do mławskiej prokuratury.

– 5 września br. w Terenowym Oddziale WORD w Mławie doszło do sytuacji, gdzie zdający egzamin poprawkowy mężczyzna miał na wysokości piersi wszytą w koszulkę kamerę. Zachodziło wobec tego uzasadnione podejrzenie, że podczas egzaminu po prostu ściąga. W tej sprawie prowadzimy postępowanie z art. 272 KK , a więc w kierunku wyłudzenia poświadczenie nieprawdy poprzez uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu w sposób niedozwolony. Dotychczas udało się ustalić, że urządzenie w trakcie egzaminu nawiązywało połączenie, na razie nie znamy tożsamości osoby z którą połączenie było nawiązane oraz treści przekazu. Postępowanie jeszcze nie jest zakończone – informuje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Art. 272 KK
Wyłudzanie poświadczenia nieprawdy

Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "W mławskim WORD chciał wyłudzić prawo jazdy?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
torki
Gość

a czy kamera i nagranie z egzaminu to jest przestępstwo czy tylko udowodnienie nieuczciwych egzaminatorów „łapówkarzy” kolejny absurd i totalna głupota beznadziejnego prawa

tom
Gość

raczej chodzi o egzamin teoretyczny

wpDiscuz