Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W mławskim WORD chciał wyłudzić prawo jazdy?


word-mlawa-5W przeciągu kilku ostatnich lat zasady zdawania egzaminu na prawo jazdy zmieniały się kilkukrotnie. Również z początkiem 2016 roku ministerstwo zapowiadało kolejne, dość radykalne zmiany w sposobie uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, ale ostatecznie zostały one odłożone do przyszłego roku. Zdający egzamin kandydaci mówią, że jest go coraz trudniej zdać.


Może właśnie ta, coraz wyżej podnoszona poprzeczka jest przyczyną niecodziennego zdarzenia, do jakiego doszło podczas egzaminu w Terenowym Oddziale WORD w Mławie. Dla przypomnienia, od 2015 roku w Mławie można zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny na kat.B prawa jazdy.

I właśnie w naszym ośrodku jeden z kandydatów zdający egzamin poprawkowy, pojawił się na nim z zamocowaną w koszulce kamerką. Dla tego szczególnego kandydata, próba korzystania z nowoczesnej techniki nie skończyła się najszczęśliwiej, gdyż podejrzane zachowanie zostało dostrzeżone i sprawa trafiła do mławskiej prokuratury.

– 5 września br. w Terenowym Oddziale WORD w Mławie doszło do sytuacji, gdzie zdający egzamin poprawkowy mężczyzna miał na wysokości piersi wszytą w koszulkę kamerę. Zachodziło wobec tego uzasadnione podejrzenie, że podczas egzaminu po prostu ściąga. W tej sprawie prowadzimy postępowanie z art. 272 KK , a więc w kierunku wyłudzenia poświadczenie nieprawdy poprzez uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu w sposób niedozwolony. Dotychczas udało się ustalić, że urządzenie w trakcie egzaminu nawiązywało połączenie, na razie nie znamy tożsamości osoby z którą połączenie było nawiązane oraz treści przekazu. Postępowanie jeszcze nie jest zakończone – informuje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Art. 272 KK
Wyłudzanie poświadczenia nieprawdy

Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
torki
torki
7 lata temu

a czy kamera i nagranie z egzaminu to jest przestępstwo czy tylko udowodnienie nieuczciwych egzaminatorów „łapówkarzy” kolejny absurd i totalna głupota beznadziejnego prawa

tom
tom
7 lata temu
Reply to  torki

raczej chodzi o egzamin teoretyczny

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x