Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Wiśniewo. Potracił seniorkę na przejściu dla pieszych


slider-pasyTrwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranna została 82- letnia mieszkanka powiatu mławskiego. Do wypadku doszło 27 września  o godz. 5:50,  na przejściu dla pieszych w miejscowości Wiśniewo, na drodze krajowej nr 7.

KSP Mława nabór

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Volkswagen Polo, 35- letni mieszkaniec Mławy, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na krajową siódemkę, potrącił przechodzącą przez przejście starszą kobietę. Ranna, 82- letnia mieszkanka pow. mławskiego została przewieziona do szpitala w Mławie. Kierujący  volkswagenem mężczyzna był trzeźwy.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o ostrożność – wystarczy chwila nieuwagi na drodze, by doszło do wypadku. Pieszy, potrącony przez samochód doznaje najczęściej poważnych obrażeń ciała lub ginie na miejscu zdarzenia.  Zanim wejdziemy na przejście dla pieszych warto zatem upewnić się czy jest to bezpieczne. Nie liczmy na to, że kierowca zauważy nas w porę i zahamuje. Wyobraźmy sobie raczej, że kierujący pojazdem nas nie dostrzeże w porę – bo panuje zmierzch, bo jedzie z dużą prędkością, bo mamy na sobie ciemne ubranie bez żadnego elementu odblaskowego… itd. Włączmy wyobraźnię dla własnego bezpieczeństwa. Kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność, a zatem zwolnić i obserwować sytuację na drodze. Nagłe wtargnięcie pieszego na jezdnię, jest szczególnie niebezpieczną sytuacją. Pamiętajmy, że pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem gdy znajduje się na przejściu a nie gdy przed przejściem stoi.  Jeśli pieszy wchodzi na wysepkę oddzielającą pasy ruchu, nie ma on pierwszeństwa przed pojazdami – wówczas mamy do czynienia z taką sytuacją jak przed przejściem dla pieszych- a zatem musimy się upewnić czy możemy przejść bezpiecznie. 

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz