Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Urząd miasta zaprasza na spacery rewitalizacyjne


rewitalizacjaKochasz Mławę? Chcesz mieć wpływ na przyszły rozwój swojej dzielnicy? Przyjdź na spacer rewitalizacyjny! Razem zastanowimy się, co można zrobić na osiedlu Krajewo i w centrum miasta, by mieszkańcom żyło się lepiej. Ruszamy w teren 1 i 8 października.

KSP Mława nabór

To właśnie te dwa rejony zostały zdiagnozowane jako potrzebujące rewitalizacji. W pierwszym podobszarze rewitalizacji (osiedle Krajewo) najistotniejszymi problemami są starzejące się społeczeństwo, odpływ mieszkańców, niska aktywność społeczna, brak infrastruktury technicznej i społecznej oraz duża odległość od innych siedlisk i usług. Chcemy, by za dziesięć lat była to nowoczesna dzielnica, zamieszkana przez młode, energiczne i przedsiębiorcze osoby z rodzinami, będąca miejscem aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Drugi podobszar rewitalizacji, obejmujący fragmenty osiedli Śródmieście, Kozielsk, Kościuszki, Zawkrze i Obrońców Mławy, charakteryzuje się niską aktywnością społeczną, przestępczością, zagrożeniem ubóstwem, dużą liczbą osób starszych potrzebujących wsparcia, zanieczyszczonym powietrzem, przestrzeniami i obiektami wymagającymi odnowienia i odżywienia. Propozycją na rewitalizację tego obszaru jest rozwinięcie drobnych usług (nowe kawiarnie, puby, deptaki) oraz organizowanie projektów kulturalnych zachęcających każdą grupę społeczną do aktywności.

Realny wpływ na podejmowane działania rewitalizacyjne mają sami mieszkańcy, dlatego też gorąco zachęcamy Państwa do udziału w dwóch spacerach rewitalizacyjnych, podczas których zostaną dokładnie omówione problemy, z jakimi borykają się wspomniane obszary. Uczestniczący w spacerach mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły dotyczące działań, jakie ich zdaniem należy w tych rejonach podjąć, zaś przedstawiciele zespołu opracowującego Gminny Program Rewitalizacji Miasta Mława na lata 2016-2025 odpowiedzą na zadawane pytania i wyjaśnią ewentualne wątpliwości.

Spacer po osiedlu Krajewo odbędzie się w sobotę 1 października (zbiórka o godz. 11.00 przy jeziorku), natomiast spacer osiedlami Śródmieście, Kozielsk, Kościuszki, Zawkrze i Obrońców Mławy – w sobotę 8 października (zbiórka o 11.00 przy fontannie w miejskim parku). Zapraszamy!

Dla aktywnych Mławian – uczestników spotkań rewitalizacyjnych – Zespół ds. sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Mława przygotuje poczęstunki i nagrody niespodzianki.

źródło: KN / UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz