Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prawie 20 litrów krwi zebrano w Mławie


gierlej-pckKrew zbierana była w Mławie w ramach IX edycji ogólnopolskiej kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż. Chętni do jej oddania mogli to uczynić 23 września w specjalistycznym ambulansie zaparkowanym przy ulicy Bagno.

Jolanta Karpińska podziękowania


– Zebraliśmy 19,8 litra krwi. To najmniej od kilku lat. Chętnych do oddania było 66 osób, ale oddawały krew jedynie 44 osoby. Pozostałe nie zostały dopuszczone przez lekarza, głównie ze względu na niski wskaźnik hemoglobiny, niską wagę ciała, lub układ żył utrudniający prawidłowe wkłucie. Zebrana krew pozostaje w dyspozycji naszego szpitala – mówi Józef Gerlej, prezes mławskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Jeżeli ktoś nie zdążył wziąć udziału w akcji, a chciałby krew oddać, to zapraszamy do punktu krwiodawstwa w mławskim szpitalu, codziennie w godzinach 8 – 14 – zachęca prezes Gerlej.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Brh+
Gość
Brh+

16 września o godzinie 11.45 udałem się pod supermarket intermarche z chęcią oddania krwi, ale okazało się że autokaru nie ma. Nie było nawet informacji o zmianie daty na 23 wrzesień. Korzystając z internetu dowiedziałem się że data została zmieniona ale miejsce i godziny „9.00-16.00” pozostają bez zmian. Przyjechałem więc 23 września pod supermarket o godzinie 15.00 (po pracy) i zobaczyłem tylko plakat na którym były godziny od 9.00 do 14.00. Jestem spoza Mławy więc nie jestem w stanie być pod tym supermarketem i czytać informacje, ale jestem zawiedziony taką organizacją