Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zawkrzeński Rajd Rowerowy


slider25 września Klub Seniora Pogodny Uśmiech wraz ze Spółdzielnią Socjalną „Razem” zaprosili amatorów rowerowych wycieczek na Zawkrzeński Rajd Rowerowy, szlakiem miejsc pamięci narodowej na trasie Mława – Białuty.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Piętnastoosobowa grupa rowerzystów wyruszyła z parafii Matki Bożej Królowej Polski. Krótkim przystankiem dla nabrania sił była świetlica w Piekiełku. Potem grupa dotarła do pomnika pomordowanych ofiar zbrodni hitlerowskich w białuckim lesie, gdzie tego dnia odbywały się uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające ofiary niemieckiego terroru. Uczestnicy rajdu złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem pomordowanych w tych okolicach 12 tysięcy osób, w tym 58 księży z diecezji  płockiej i 1500 Żydów.

Zakończenie rajdu uprzyjemnił piknik z grillowanymi potrawami zorganizowany na terenie parafii MB Królowej Polski w Mławie. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale. Szczególne wyróżnienie przypadło najstarszemu – siedemdziesięcioletniemu uczestnikowi rajdu oraz najmłodszemu – sześciolatkowi. Klub Seniora Pogodny Uśmiech dziękuje za pomoc przy organizacji rajdu  ks. Kazimierzowi Ziółkowskiemu dziekanowi mławskiemu i proboszczowi parafii MB Królowej Polski oraz Spółdzielni Socjalnej „Razem”.

źródło: Klub Seniora Pogodny Uśmiech

fot. archiwum prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
patriotka
patriotka
4 lata temu

Ważne wydarzenie.Miło że codzienikmławski jako jedyny portal zechciał wspomnieć że są ludzie którzy pamiętają i szanują historię.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x