Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Zawkrzeński Rajd Rowerowy


slider25 września Klub Seniora Pogodny Uśmiech wraz ze Spółdzielnią Socjalną „Razem” zaprosili amatorów rowerowych wycieczek na Zawkrzeński Rajd Rowerowy, szlakiem miejsc pamięci narodowej na trasie Mława – Białuty.

KSP Mława nabór

Piętnastoosobowa grupa rowerzystów wyruszyła z parafii Matki Bożej Królowej Polski. Krótkim przystankiem dla nabrania sił była świetlica w Piekiełku. Potem grupa dotarła do pomnika pomordowanych ofiar zbrodni hitlerowskich w białuckim lesie, gdzie tego dnia odbywały się uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające ofiary niemieckiego terroru. Uczestnicy rajdu złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem pomordowanych w tych okolicach 12 tysięcy osób, w tym 58 księży z diecezji  płockiej i 1500 Żydów.

Zakończenie rajdu uprzyjemnił piknik z grillowanymi potrawami zorganizowany na terenie parafii MB Królowej Polski w Mławie. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale. Szczególne wyróżnienie przypadło najstarszemu – siedemdziesięcioletniemu uczestnikowi rajdu oraz najmłodszemu – sześciolatkowi. Klub Seniora Pogodny Uśmiech dziękuje za pomoc przy organizacji rajdu  ks. Kazimierzowi Ziółkowskiemu dziekanowi mławskiemu i proboszczowi parafii MB Królowej Polski oraz Spółdzielni Socjalnej „Razem”.

źródło: Klub Seniora Pogodny Uśmiech

fot. archiwum prywatne

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Zawkrzeński Rajd Rowerowy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
patriotka
Gość

Ważne wydarzenie.Miło że codzienikmławski jako jedyny portal zechciał wspomnieć że są ludzie którzy pamiętają i szanują historię.

wpDiscuz