Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Zawkrzeński Rajd Rowerowy


slider25 września Klub Seniora Pogodny Uśmiech wraz ze Spółdzielnią Socjalną „Razem” zaprosili amatorów rowerowych wycieczek na Zawkrzeński Rajd Rowerowy, szlakiem miejsc pamięci narodowej na trasie Mława – Białuty.

Słoneczne ogrody Mława

Piętnastoosobowa grupa rowerzystów wyruszyła z parafii Matki Bożej Królowej Polski. Krótkim przystankiem dla nabrania sił była świetlica w Piekiełku. Potem grupa dotarła do pomnika pomordowanych ofiar zbrodni hitlerowskich w białuckim lesie, gdzie tego dnia odbywały się uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające ofiary niemieckiego terroru. Uczestnicy rajdu złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem pomordowanych w tych okolicach 12 tysięcy osób, w tym 58 księży z diecezji  płockiej i 1500 Żydów.

Zakończenie rajdu uprzyjemnił piknik z grillowanymi potrawami zorganizowany na terenie parafii MB Królowej Polski w Mławie. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale. Szczególne wyróżnienie przypadło najstarszemu – siedemdziesięcioletniemu uczestnikowi rajdu oraz najmłodszemu – sześciolatkowi. Klub Seniora Pogodny Uśmiech dziękuje za pomoc przy organizacji rajdu  ks. Kazimierzowi Ziółkowskiemu dziekanowi mławskiemu i proboszczowi parafii MB Królowej Polski oraz Spółdzielni Socjalnej „Razem”.

źródło: Klub Seniora Pogodny Uśmiech

fot. archiwum prywatne

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
patriotka

Ważne wydarzenie.Miło że codzienikmławski jako jedyny portal zechciał wspomnieć że są ludzie którzy pamiętają i szanują historię.