Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„W sieci uzależnień”. W październiku ruszy XII Kampania Białych Serc


img_3862Już 12 października wystartuje po raz dwunasty Kampania Białych Serc, której symbolem są białe serca pojawiające się w oknach domów,szkół,instytucji,organizacji. W tym roku Kampania odbywać się będzie pod hasłem „W sieci uzależnień”, a głównym tematem przewodnim będzie przemoc słowna i nienawiść z jaką często młodzi ludzie spotykają się w internecie między innymi na portalach społecznościowych i późniejszy ich związek z negatywnym wyborem drogi jaką staje się uzależnienie.


Kampania Białych Serc od samego początku jest Kampanią solidarnego protestu przeciwko narkotykom,a więc i w tym roku odbędą się liczne Marsze Białych Serc – głośne,ale pokojowe przemarsze dzieci,młodzieży i ludzi dorosłych w proteście przeciwko narkotykom. Nie zabraknie także licznych prelekcji o tematyce antyuzależnieniowej, konkursów,imprez sportowych, koncertów,konsultacji dla mieszkańców udzielanych przez specjalistów terapii uzależnień,warsztatów psychoedukacyjnych dla młodzieży, spotkań z przedstawicielami policji, debat z młodzieżą i wiele wiele innych akcji.

Kampania Białych Serc jest również kampanią pamięci o osobach, które przegrały swoje życie z uzależnieniem,a więc od samego początku trwania Kampanii licznie będą odwiedzane groby tych osób i osób NN,a ostatni dzień Kampanii w tym roku 23 października 2016 r.szczególnie zostanie poświęcony ofiarom narkotyków i jak co roku ułożone zostaną ze zniczy Ciepłe Serca Pamięci.

W czasie ubiegłorocznej XI Kampanii Białych Serc udział wzięły 792 instytucje i organizacje w całej Polsce-łącznie 144.925 osób uczestniczyło w solidarnym proteście przeciwko narkotykom. W tym roku Kampania swoim zasięgiem przekroczy granicę Polski i dotrze do wielu miast w Europie.

Obecnie patronat nad XII Kampanią Białych Serc objęli między innymi: Biskup Płocki Piotr Libera, Starosta Mławski Włodzimierz Wojnarowski, Komendant Powiatowy Policji w Mławie mł. insp.Artur Ryfiński, Mistrzyni Polski 2016 w klasie Olimpijskiej RSX Zofia Klepacka, strongman,zawodnik MMA Kamil Bazelak.

Grupa Zalewski jako główny organizator cały czas prowadzi intensywne przygotowania do rozpoczęcia XII Kampanii Białych Serc. 25 września 2016 r. organizatorów odwiedziła Mistrzyni Polski Zofia Klepacka,która wsparła Kampanię poprzez swój apel,a także przekazała na licytację własną sportową koszulkę i książki z autografami. Wcześniej Fundacja Legia z Warszawy przekazała koszulkę z autografami piłkarzy,która także zostanie zlicytowana w czasie akcji „ZAPALACZEM W DOPALACZE” w ramach XII Kampanii Białych Serc.
Przygotowania trwają, a Grupa Zalewski zachęca szkoły,przedszkola,organizacje,instytucje do udziału w solidarnym proteście przeciwko narkotykom. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 października 2016 r. na adres [email protected]
Więcej informacji o Kampanii Białych Serc na stronie www.bialeserca.pl.tl

źródło: Grupa Zalewski

Link do spotu XII Kampanii Białych Serc: tutaj

Apel Zosi Klpeackiej-Mistrzyni Polski 2016 w klasie Olimpijskiej RSX: tutaj

img_3877 img_3878 plakatxiikbs

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x