Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Beniaminek wygrywa po raz pierwszy. Żuromińskie lepsze


 

Słoneczne ogrody Mława

Tak się złożyło, że w ósmej kolejce ligi okręgowej zespoły z powiatu mławskiego rywalizowały z ekipami z powiatu żuromińskiego. Konkurenci okazali się skuteczniejsi, trójmecz zakończył się porażką naszych zawodników 1:2.

Komplet punktów zgarnęli jedynie zawodnicy beniaminka ze Strzegowa. Do rywalizacji z Borutą Kuczbork przystępowali z zaledwie jednym oczkiem na koncie. Faworytem nie byli, ale zdołali potroić swój punktowy dorobek. O sukcesie podopiecznych Włodzimierza Kownackiego przesądziła pierwsza połowa. Wynik otworzył w 14. minucie Tomasz Dudziński, a w końcówce partii celnym strzałem popisał się Patryk Lubański.

Gdy tuż po zmianie stron Maciej Warecki popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolego, stało się jasne, że gracze GKS-u odniosą premierową wygraną w rozgrywkach. Nie zmieniła tego nawet czerwona kartka dla Lubańskiego i bramka zdobyta przez gości.

Wieczfnianka zawitała na boisko w Bieżuniu. Spotkanie z niedawnym czwartoligowcem przyniosło   graczom prowadzonym przez Pawła Taranowskiego już szósta porażkę w sezonie. Sposób na pokonanie Mateusza Kubika zdołali znaleźć Daniel Ziółkowski i Mateusz Kosiorek.

Gorycz porażki poznali także szydłowianie. Wydawało się, że w domowym pojedynku z Wkrą Żuromin sięgną przynajmniej po punkt. Niestety w 71. minucie rezerwowy gracz gości, Ukrainiec Yuri Hrushytskyi zadał cios, po którym zawodnicy prowadzeni przez Włodzimierza Gorczycę już się nie podnieśli.

W następnej serii Strzegowo zmierzy się na wyjeździe z Wkrą Żuromin, Koronę czeka wyjazd do Sochocina, a Wieczfnianka podejmie na swoim terenie trzecią w tabeli Sonę Nowe Miasto.

Korona Szydłowo – Wkra Żuromin 0:1

Korona: Węgierski – Kłos, Karpiński, D. Kowalski, Kieczmer, M. Kowalski, Kućko (65. Bartkowski), Głowacki, Tuporovskyi, Lemanek (60. Różycki), Małecki

GKS Strzegowo – Boruta Kuczbork 3:1

GKS: Bartosiewicz – Kobielski, Zadrożny (35. Pauba), Gawryszewski, Borucki, Lubański, S. Lubiński, Warecki, Cieśliński, Wierzbicki, Dudziński (80. Racki)

Wkra Bieżuń – Wieczfnianka Wieczfnia 2:0

Wieczfnianka: Kubik – Gesek, Borkowski, Dąbrowski (62. , Harzyński, Gesek (44. Sarnowski), Dziubiński, Mazurkiewicz, Półkoszek, Król, Jędrzejewski, Rutkowski

 VIII kolejka (23-24 września): Sona – Żbik 5:1, Ostrołęka – Nadnarwianka 2:0, Iskra – Makowianka 1:4,, Troszyn – Sochocin 5:1, Orzyc- Tęcza 0:1

tab

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500