Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Srebrny jubileusz scholi Harfa w Szydłowie


aaWłaśnie minęło ćwierć wieku od powstania scholi Harfa w szydłowskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny i św. Kazimierza. Z okazji tego pięknego jubileuszu 18 września świętowali w Szydłowie wszyscy, poczynając od byłego i obecnego proboszcza, władz samorządowych, zaproszonych gości i oczywiście tych, którzy tak niegdyś jak i obecnie śpiewali i grali dla Boga i ludzi w tym zespole, a także ich rodziców. Powstanie scholi w 1991 roku to zasługa Bożeny i Jana Kowalskich. Była ich oczkiem w głowie i potrzebą serca, a ich dom był niejako domem zespołu.


Obecnie to już szósty skład osobowy scholi. Przewinęło się przez nią ponad sto osób, a chórzystki z najdłuższym stażem śpiewają w zespole trzynaście lat – mówi Jan Kowalski – gitarzysta i współzałożyciel zespołu. Ukuła się taka tradycja rodzinna, bo wspierają nas również synowie Dawid absolwent PSM w Mławie – jako instrumentalista i Mateusz, który jest niezastąpionym operatorem technicznym. W pierwszym składzie scholi śpiewała też córka Marta – dodaje.

Uroczystości jubileuszu rozpoczęła msza św. w parafialnym kościele, którą odprawił ks. Andrzej Skorłutowski w koncelebrze z proboszczem ks. Cezarym Maruszewskim. Szczególnie uroczystą oprawę muzyczną liturgii zapewniła oczywiście schola Harfa. Za istnienie zespołu i pełnioną w kościele posługę dziękował państwu Kowalskim i wszystkim śpiewającym i grającym ks. Andrzej Skorłutowski, poprzedni proboszcz, wspierający inicjatywę od początku jej istnienia. Gratulacje złożył też starosta Włodzimierz Wojnarowski, a wójt Wiesław Boczkowski przesłał list gratulacyjny. Po zakończeniu liturgii przed ołtarzem schola i goście stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Druga część jubileuszu odbyła się w udekorowanej specjalnie na tę okazję hali sportowej. Był jubileuszowy występ Harfy, czas na wspomnienia i prezentacja archiwalnych zdjęć i filmów. Niespodzianką przygotowaną na tę okazję była reedycja płyty wydanej w 2010 r. zatytułowanej „Chwalmy Pana”, a także mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu ks. Cezarego Maruszewskiego.
Nie zabrakło wzruszających chwil i szczerych słów wdzięczności i podziękowań dla tych, którzy w scholi pracowali, wspierali ją i pomagali. Kwiaty z wyrazami wdzięczności otrzymali zarówno poprzedni proboszcz, państwo Kowalscy, jak też wszyscy rodzice obecni na jubileuszu.

Schola Harfa prowadzona przez Bożenę i Jana Kowalskich wielokrotnie była wyróżniana i nagradzana. Njwięcej nagród zdobywali, gdy w składzie śpiewały między innymi Monika i Oliwia Ostrowskie, Adżelika, Dominika i Anita Mazurkiewicz. W 2010 roku Harfa zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej w Mławie.

JK

dsc_90851dsc_0009

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
parafianka
parafianka
5 lata temu

Brawo, inicjatywa godna naśladowania.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x