Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Srebrny jubileusz scholi Harfa w Szydłowie


aaWłaśnie minęło ćwierć wieku od powstania scholi Harfa w szydłowskiej parafii pw. św. Marii Magdaleny i św. Kazimierza. Z okazji tego pięknego jubileuszu 18 września świętowali w Szydłowie wszyscy, poczynając od byłego i obecnego proboszcza, władz samorządowych, zaproszonych gości i oczywiście tych, którzy tak niegdyś jak i obecnie śpiewali i grali dla Boga i ludzi w tym zespole, a także ich rodziców. Powstanie scholi w 1991 roku to zasługa Bożeny i Jana Kowalskich. Była ich oczkiem w głowie i potrzebą serca, a ich dom był niejako domem zespołu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Obecnie to już szósty skład osobowy scholi. Przewinęło się przez nią ponad sto osób, a chórzystki z najdłuższym stażem śpiewają w zespole trzynaście lat – mówi Jan Kowalski – gitarzysta i współzałożyciel zespołu. Ukuła się taka tradycja rodzinna, bo wspierają nas również synowie Dawid absolwent PSM w Mławie – jako instrumentalista i Mateusz, który jest niezastąpionym operatorem technicznym. W pierwszym składzie scholi śpiewała też córka Marta – dodaje.

Uroczystości jubileuszu rozpoczęła msza św. w parafialnym kościele, którą odprawił ks. Andrzej Skorłutowski w koncelebrze z proboszczem ks. Cezarym Maruszewskim. Szczególnie uroczystą oprawę muzyczną liturgii zapewniła oczywiście schola Harfa. Za istnienie zespołu i pełnioną w kościele posługę dziękował państwu Kowalskim i wszystkim śpiewającym i grającym ks. Andrzej Skorłutowski, poprzedni proboszcz, wspierający inicjatywę od początku jej istnienia. Gratulacje złożył też starosta Włodzimierz Wojnarowski, a wójt Wiesław Boczkowski przesłał list gratulacyjny. Po zakończeniu liturgii przed ołtarzem schola i goście stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Druga część jubileuszu odbyła się w udekorowanej specjalnie na tę okazję hali sportowej. Był jubileuszowy występ Harfy, czas na wspomnienia i prezentacja archiwalnych zdjęć i filmów. Niespodzianką przygotowaną na tę okazję była reedycja płyty wydanej w 2010 r. zatytułowanej „Chwalmy Pana”, a także mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu ks. Cezarego Maruszewskiego.
Nie zabrakło wzruszających chwil i szczerych słów wdzięczności i podziękowań dla tych, którzy w scholi pracowali, wspierali ją i pomagali. Kwiaty z wyrazami wdzięczności otrzymali zarówno poprzedni proboszcz, państwo Kowalscy, jak też wszyscy rodzice obecni na jubileuszu.

Schola Harfa prowadzona przez Bożenę i Jana Kowalskich wielokrotnie była wyróżniana i nagradzana. Njwięcej nagród zdobywali, gdy w składzie śpiewały między innymi Monika i Oliwia Ostrowskie, Adżelika, Dominika i Anita Mazurkiewicz. W 2010 roku Harfa zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej w Mławie.

JK

dsc_90851dsc_0009

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
parafianka

Brawo, inicjatywa godna naśladowania.