Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Przyszli ciekawi historii swojego miasta


KSP Mława nabór

slider-zaborowski

Za sprawą wyświetlanego na dużym ekranie na murze ratusza kolażu filmowego Grupa nieformalna Mława – miasto zabytkowe przeniosła nas w czarno – biały świat fotografii naszego miasta z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Pokazowi towarzyszył komentarz do prezentacji, prowadzony głównie przez Roberta Zaborowskiego wspomaganego przez innych członków grupy. Oprócz zdjęć widzowie mogli zobaczyć fragmenty archiwalnych filmów o powojennej Mławie. Zdjęcia z których zmontowano prezentację pochodzą ze zbiorów członków grupy – pasjonatów historii naszego miasta udokumentowanej fotografiami.

Tu warto przypomnieć, że wokół pomnika św. Wojciecha od 12 sierpnia br. ustawione są plansze wystawy plenerowej zatytułowanej „Mława – odbudowa i zmiany po wojnie” przygotowanej właśnie przez Grupę nieformalną Mława – miasto zabytkowe. Przygotowany i wyświetlony w piątkowy wieczór 23 września kolaż filmowy jest jej uzupełnieniem i podsumowaniem. Wystawę plenerową upamiętnia również okolicznościowa broszura, którą otrzymali wszyscy uczestnicy tego plenerowego spotkania.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz