Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na „siódemce” w niedzielę będzie blokada. Policja przygotowała objazdy


dsc_0077W dniu 25.09.2016 r. w godz. 15.00-18.00 w Uniszkach Zawadzkich, droga krajowa nr 7 (przejście dla pieszych), planowana jest kolejna demonstracja, w której może wziąć udział ok. 100 osób. Wiąże się to zatem z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Dlatego planujemy wyznaczyć  objazd przez miejscowości Windyki, Uniszki Cegielnia, Wieczfnia Kościelna, Kulany, Pepłowo.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Źródło: Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Cieszy,że w akcji protestacyjnej wzięły udział liczne delegacje z powiatu mławskiego, ciechanowskiego,działdowskiego i żuromińskiego na czele z Panią Burmistrz Anetą Goliat , Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Żuromin Krystianem Kucharskim i szefami organizacji pozarządowych przy wsparciu radnych,sołtysów z kilku gmin,szeregowych członków PIS i przedstawicieli Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona. Widać coraz większą determinację i zaangażowanie samych mieszkańców. Ze zdziwieniem należy odnotować brak obecności gospodarza terenu Pana Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna mieszkającego kilkadziesiąt metrów od miejsca protestu i brak zainteresowania przedstawicieli Mławy.A szkoda. Jak zwykle była mniejsza kontrmanifestacja z dość ciekawymi hasłami na banerach. Policja jak zwykłe działała profesjonalnie zaś podróżujący podchodzili ze zrozumieniem a nawet aplauzem.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

U nas nie wiadomo dokładnie z jakich powodów i wbrew potrzebom Mławy i okolicznych gmin jest wyraźny sprzeciw na czele z Panem Burmistrzem Mławy i Wójtem Gminy Wieczfnia Kościelna pod pozorem blokowania budowy trasy S7. Poparł nas tylko wcześniej Pan Starosta. Wójt gminy Wiśniewo też chyba nie jest zadowolony z tego,że w tzw. pasie aktywności gospodarczej wzdłuż planowanej trasy S7 zamiast podobnie jak pod Płońskiem firm usługowych i produkcyjnych lokują się Fermy Drobiarskie/Kosiny Bartosowe czy chociażby w pobliskim Dąbku/ nie wspominając o zapędach Farm Wiatrowych.Przykład dokonanych zmian na odcinku Płońsk-Czosnów mówi wyraźnie,że na obecnym etapie procedowania jest realna możliwość dokonania potrzebnych korekt projektowych.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

SZ.PiB 7-ka od dłuższego zgłasza wszędzie gdzie to możliwe potrzebę rozpatrzenia i uwzględnienia realizacji na tej wysokości Mławy 3 węzła drogowego zgodnego z wcześniejszymi koncepcjami układu komunikacyjnego Mławy zleconymi do opracowania przez naszych włodarzy. W celu zminimalizowania kosztów można wykorzystać planowanyw ciągu S7 do budowy wiadukt nad Mławską Koleją Dojazdową/wystarczy dobudować zjazdy i wjazdy/. Taka lokalizacja z pewnością otworzy Mławę na S7,aktywizując okoliczne tereny podobnie jak to ma miejsce k.Płońska gdzie zamiast planowanej kiedyś Fermy Drobiu lokują się teraz firmy produkcyjne i centra logistyczne stwarzające kilkaset miejsc pracy. To wszystko dzięki uwzględnieniu wniosku SZ. PiB 7-ka i silnemu poparciu miejscowych władz samorządowych. Efekty tego można już zobaczyć za Płońskiem na wysokości Poczernina i Dalanówka.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Objazd został zaplanowany DP 2307W przebudowaną w ostatnim okresie czasu w II etapach za kwotę ok. 11 mln.zł. łączącą DK.Nr.7 na wysokości wyjazdu z Mławy przez Windyki, Wieczfnię Kościelną,Pepłowo do budowanego na S7 węzła drogowego Napierki. Pozostaje jeszcze do realizacji w ramach III etapu przebudowa DP 2307W na odcinku ok. 2km. od miejscowości Uniszki Cegielnia do obecnej DK Nr.7. Jest to obszar obejmujący przebieg projektowanej trasy S7 i aż prosi się o to by powrócić do koncepcji budowy węzła drogowego w Mławie, komunikującego Al.Marszałkowską,Ul.Padlewskiego,dotychczasowy ślad DK.Nr.7 z nową S7 co domknie koncepcję obwodnicy całej Mławy jak i udrożni przejazd awaryjny w przypadku wystąpienia poważnego zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego i katastrofy drogowej pomiędzy Mławą a Napierkami.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Trzeba mieć nadzieję,że nie będzie potrzeby kierowania użytkowników DK Nr. 7 na planowany objazd. Protestujący chcąc zminimalizować skutki pikiety planują przechodzić przejściem dla pieszych np. przez 3 minuty umożliwiając przejazd podróżnym przez min. 5 minut. Więcej czasu trzeba będzie stracić na pokonanie ok. 18 km. wyznaczonego objazdu niż na kilkuminutowe oczekiwanie przed pikietą,by odebrać i przeczytać informację o przyczynach protestu łącznie z przeprosinami za utrudnienia i z prośbą o zrozumienie racji protestujących.Chyba,że ktoś będzie się śpieszył na zwołane o godz. 15:00 zebranie wiejskie w m.Wąsosze nt. budżetu sołeckiego.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Jednak mieszkańcy miejscowości Wąsosze stanęli na wysokości zadania przybywając na czele z Panem Sołtysem i Radnym Rady Gminy Wieczfnia Kościelna na akcję protestacyjną w UniszkachZawadzkich .Brawo za obywatelską postawę i zaangażowanie!

a fuj
a fuj
4 lata temu

100 % popieram tych ludzi

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x