Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

ONDEO przejęło oczyszczalnię ścieków


sliderPodpisana 1 lipca przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego umowa kończy ostatecznie postępowanie przetargowe na wyłonienie partnera prywatnego do budowy i eksploatacji przez 30 lat oczyszczalni ścieków w Mławie. O fakcie podpisania umowy nie było publicznej informacji ani na stronie internetowej mławskiego ratusza, ani w wypowiedziach burmistrza.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Zgodnie z podpisaną  umową spółka ONDEO przejęła formalnie starą oczyszczalnię ścieków wraz z pracownikami. W tym celu burmistrz 30 czerwca powołał zarządzeniem komisję odbiorową odpowiedzialną za przekazanie oczyszczalni ścieków wraz z pracownikami, majątkiem i wyposażeniem. W skład siedmioosobowej komisji weszli naczelnicy wydziałów rozwoju i inwestycji  oraz gospodarki komunalnej wraz z pracownikami a także prezes i zastępca prezesa spółki WOD-KAN.

Przypomnijmy, przetarg na wyłonienie partnera prywatnego, który pobuduje nową oczyszczalnię ścieków i w zamian za to będzie ją eksploatował i czerpał zyski przez 30 lat ogłoszony został w październiku 2015 roku i miał być zakończony do grudnia 2015 roku. Termin składania ofert był przesuwany, ostatecznie 25 marca spośród trzech złożonych ofert miasto wybrało ofertę ONDEO. Od decyzji ratusza odwołały się wszyscy trzej oferenci, skarżąc nawzajem swoje oferty. Postępowanie toczyło się przed Krajową Izba Odwoławczą  Urzędu Zamówień Publicznych, a potem przed Sądem Okręgowym w Płocku, gdzie ostatecznie skarga spółki SAUR na decyzję KIO została odrzucona 20 lipca 2016 r.

Zgodnie z zapisami umowy spółka ONDEO przejęła starą oczyszczalnię i ma przystąpić do prac szczegółowych projektowych w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Ta procedura jest długotrwała, nie wiadomo więc kiedy zostanie wbita pierwsza łopata pod budowę nowej oczyszczalni.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
117 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

No i pani czy też pan Zosia z Płocka rozmyli temat, nie dajmy się wciągać w takie puste dyskusje, które służą właśnie temu, żeby zmylić i czytelników, i komentatorów i skierować dyskusję na tematy błahe, nic nie znaczące.
To są właśnie techniki manipulacji oponentami.
Pan burmistrz doskonale już opanował wszystkie techniki manipulacji, a może i stać go na biegłego doradcę w tych sprawach, wszak to jego trzecia kadencja w tym mieście.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

zaginam kiece i lecę do Płocka, kiedyś się jeszcze odezwę, no to pa pa, Bede o tobie mruwa pamiętała.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Widzę,że Pani Zosia z Płocka poległa od własnej broni,a szkoda.Nie zdążyłem np.zadać pytania od kiedy i skąd tak zgrabnie nauczyła się stosować techniki związane z wyrażeniem FABULOUS. Przez analogię z memami pragnę tylko zacytować jednego z blogierów,że ten przymiotnik używa się do okazania braku zainteresowania kontrargumentami dyskutantów lub zamanifestowania wysokiego mniemania o sobie bądź własnych pomysłach,co nie wyklucza być może łącznego zastosowania.Jeżeli się mylę to proszę o korektę,sprostowanie i wyprowadzenie z błędu za co z góry dziękuję przepraszając jednocześnie za niechciane uchybienie czyjejś godności.A więc fab, fab.Chociaż osobiście bardziej mi odpowiada FAB LAB jako miejsce produkcji i kreatywnego myślenia co jest obecnie bardzo pożądane i jest nawet chyba zgodne z III zasadą Newtona akcji i reakcji.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

Troszkę pana polubiłam, ale tylko odrobinkę. Wyjechałam i wrócę przed wyborami, będę troszkę tęskniła. Pa

zdzisiu
zdzisiu
4 lata temu

mo.rdo ty moja :))) jesteś już :))))

lekarz
lekarz
4 lata temu

Raz w niedziele po obiedzie , mąż do żony że jedzie ,
interesy załatwiać do Płocka .
A Zosieńka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
i powiada jak świetnie się składa .

Mąż po Płocku grasuje ładne panny całuje ,
z dziewczynkami się świetnie zabawia .
A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
i powiada jak świetnie się składa .

A Żoneczka w ubranku śpi spokojnie w mieszkaniu ,
wtem się sąsiad do okna zakrada .
Choć nie skradaj się draniu , sama jestem w mieszkaniu ,
i powiada jak świetnie się składa .

Wziął scyzoryk rozłożył , i z powrotem go złożył ,
i powiada jak świetnie się składa .

Śpij żoneczko kochana , śpij z sąsiadem do rana ,
bo ja muszę wracać do Płocka .
Tam dziewczyny czekają i wódeczkę stawiają ,
i powiada jak świetnie się składa .

Marko
Marko
4 lata temu

Panie Bruździak, schował się Pan pod czapke niewidke? Czy może jednak odpowie Pan w końcu co Pan i te całe Pańskie stowarzyszenie robiło podczas ostatnich wypadków na 7? Jakie działania podejmuje Pan i stowarzyszenie by „siódemka” była rzeczywiście „przyjazna i bezpieczna” ? Bo chyba te działania nie ograniczają się tylko i wyłącznie do blokowania budowy nowej trasy? P.S. Wiem że artykuł jest na inny temat jednakże skoro pod tamtymi artykułami Pan się nie ujawnił to może teraz się Pan wypowie?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu
Reply to  Marko

Z całym szacunkiem dla Pana to raczę zauważyć,że to Pan się schował pod czapkę niewidkę i za parawanem swojego nicka zgodnie z oficjalną retoryką zadaje Pan te same pytania ignorując wszelkie oficjalnie składane wyjaśnienia m.in. na zebraniach KO.W 5-ciu wersetach tego się nie da na szybko zrobić bez zaprezentowania potrzebnych dokumentów pozwalających obalić te wszystkie insynuacje i półprawdy.Jak tylko będę dysponował czasem i dostępem do sprzętu to ujawnię się także do końca „pod tamtymi artykułami”.Oczekuję na osobisty kontakt z Panem, spotkanie i dyskusję,po której być może Pan zmieni zdanie.Trochę cierpliwości.

marko
marko
4 lata temu

Bez urazy ale jaki związek ma mój nick z moimi pytaniami? Zapytałem jakie działania podejmuje Pan i stowarzyszenie w zakresie bezpieczeństwa na siódemce. Oczywiście, żebyśmy się dobrze zrozumieli, na obecnej trasie. Patrząc na ostatnie wypadki i ofiary to wątpie aby jakiekolwiek działania były podejmowane. Jedynie te których skutkiem jest blokowanie budowy nowej trasy.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu
Reply to  marko

Bardzo prosty, gdyż mogę chyba wiedzieć z kim mam przyjemność dyskutować. Ponadto chciałbym osobiście Panu odpowiedzieć i porozmawiać nawet z tego powodu,że nie wszystkich może ten temat interesować odwracając ich uwagę od tematu oczyszczalni ścieków w Mławie.Chociaż podzielam Pana troskę i uwagę,że „patrząc na ostatnie wypadki i ofiary ta wątpię aby jakiekolwiek działania były podejmowane” oczywiście przez kompetentne i za ten stan rzeczy odpowiedzialne władze i instytucje czego przykładem jest podejście do skrzyżowania DKNr.7 z ul. Nowowiejską i ignorancja składanych w tej sprawie wniosków przez mieszkańców, ONG jak i nasze władze samorządowe.Tutej nawet Pan Burmistrz jest bezsilny w tej
sprawie gdzie zginęło kilka osób.Czy tą samą miarką też Pan ocenia Burmistrza?

marko
marko
4 lata temu

Panie Bruździak, nasz Burmistrz jest w wielu dziedzinach bezsilny. Przykłady można mnożyć i praktycznie nie jestem w stanie skomentować działanie Burmistrza, mając na uwadze to co się dzieje w sąsiednich miejscowościach i w Mławie. Niemniej jednak liczę że Pan i Pańskie stowarzyszenie nie ograniczy się tylko i wyłącznie do sprawy skrzyżowania 7/Nowowiejska bo obecna 7 nie istnieje tylko w tym miejscu a wypadki zdarzają się niestety w różnych jej miejscach. A jeśli chodzi o moje dane, to nazywam się Marek Kwiatkowski

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu
Reply to  marko

Miło mi poznać.Zapraszam do współpracy i kontaktu.Sprawa ul.Nowowiejskiej to jeden z najbardziej drastycznych sygnalizowanych przez wiele czynników społecznych przypadków kwalifikujących się do podjęcia szybkich decyzji i rozwiązań chroniących życie ludzkie i poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zapewniam,że SZ.PiB 7-ka nie ograniczyła się tylko i wyłącznie do tego skrzyżowania a i być może nie mamy takiego przebicia medialnego spotykając się wręcz z działaniami mówiąc delikatnie mało przychylnymi co widać i słychać i o czym można przeczytać. Musimy to w najbliższym czasie jakoś zmienić licząc na wsparcie każdego chętnego gotowego do jego udzielenia. Pozdrawiam.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

Ale jestem walnieta

lekarz
lekarz
4 lata temu

Zosia, Zosia, Zosia izbę zamiatała
I Ma-, i Ma-, i Macieja zawołała.
Zosia izbę zamiatała
I Macieja zawołała.

Chodź, Ma-, chodź, Ma-, chodź, Macieju, pomożecie,
Wszystkie, wszystkie, wszystkie kąty wymieciecie.
Chodź, Macieju, pomożecie,
Wszystkie kąty wymieciecie.

Maciej, Maciej, Maciej – człowiek pracowity,
Przyle-, przyle-, przyleciał na głos kobity.
Maciej – człowiek pracowity,
Przyleciał na głos kobity.

Babcia, babcia, babcia lampę zapaliła
I Ma-, i Ma-, i Macieja zobaczyła.
Babcia lampę zapaliła
I Macieja zobaczyła.

Oj, Ma-, oj, Ma-, oj, Macieju, co robicie?
Bo mi, bo mi, bo mi Zosię udusicie!
Oj, Macieju, co robicie?
Bo mi Zosię udusicie!

Ja wam, ja wam, ja wam Zosi nie uduszę,
A com, a com, a com zaczął, skończyć muszę.
Ja wam Zosi nie uduszę,
A com zaczął, skończyć muszę.
Ja wam Zosi nie uduszę,
A com zaczął, skończyć muszę.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  lekarz

Zosia do Lekarza INCa
lekarzu ulecz się sam

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  lekarz

Bo na mnie już niema niestety lekarstwa więc szkoda Twojej fatygi

Oryginal lekarz
Oryginal lekarz
4 lata temu

fałszywa Zocha, ty babo z magla zmień lekarstwa

Oryginal lekarz
Oryginal lekarz
4 lata temu
Reply to  lekarz

to wskazuje na osobowść nieprawidłową znacze ze znacznym upośledzeniem społecznym. Czas na wizytę ambulatoryjną INC

Oryginal lekarz
Oryginal lekarz
4 lata temu

to się nie mieści w żadnym paragrafie by mieć taki zryty beret jak Zosia z Płocka dlatego spiesz się by na Ciebie to nie przeszło

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

ale gdzie mi Do INCa

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

wie ktoś gdzie mnie przyjmą do psychiatryka? nawet INC jest mądrzejszy ode mnie

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

INC jest od swojego odbicia mądrzejszy

lekarz
lekarz
4 lata temu

jesteś podszywana Zosia z Płocka od INCa i pewnie dlatego.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  lekarz

nawet ten pan doktorek już nie widzi dla mnie szansy na rozumek :((((

123
123
4 lata temu

Oczyszczalnia to prawdziwy biznes. Kto wie o czy mówię, to świetnie to zrozumie. Inwestycja może i pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych, lecz w ostateczności przyniesie krociowe zyski.
Szkoda, że miasto nie będzie pozyskiwało pokaźnych profitów z działalności tej oczysczalni. ale czy osoby u władzy choć odrobinę to interesuje.

obywatel
obywatel
4 lata temu
Reply to  123

Tak, oczyszczalnia ścieków to jest złoty interes, tylko czy firma ONDEO jest firmą godną zaufania, ze swym „ogromnym” kapitałem zakładowym?
Gdzie firma ONDEO inwestowała oprócz Mławy? Jakie ma opinie?
Czy została dobrze sprawdzona? czy wytypowana wg wyliczanki „entliczek pentliczek….”?
Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do innowacyjnych posunięć SK.

lekarz
lekarz
4 lata temu
Reply to  123

masz rację Zosia z Płocka, INC się wciąż przepoczwarza

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

Jak państwo myślicie, czy to przestęptępstwo, plagiat, nieudacznictwo, nieuctwo, wygodnictwo, tępactwo, cwaniactwo, chytrość, czy zwykła głupota? itp. jak ktoś kupuje czyjąś własność intelektualną i mówì że to jego?
czy taka osoba złamała prawo?
czy jest amoralna?
czy można jej społecznie ufać?
czy powinna piastować jakieś urzędy?
Brak etyki, moralnoścì, zasad wyklucza kogokolwiek z dyskusji o sprawch publicznych, prawda INC

baba z magla
baba z magla
4 lata temu

Jeśli sprzedałaś swoją własność intelektualną, to teraz milcz, bo jesteś współwinna. To Twój problem, a nie zachowujesz się jak baba z magla.
Twoja prawda nikogo nie interesuje.
Tylu ludzi kończy studia za pieniądze, a nadaje się tylko do taczki, bo o wiedzy, inteligencji nie ma co mówić, a Ty przyczepiłaś się do kogoś jak rzep do psiego ogona, zamiast wypowiadać się na temat, czyli na temat jedynych, słusznych i jakże odważnych decyzji burmistrza, który prowadzi Mławę i jej mieszkańców na dno.
Zosiu, Twoje prywatne rozgrywki wszyscy mają „kele d*py”.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  baba z magla

To może się to prasie spodoba?
III zasada Newtona

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
4 lata temu
Reply to  baba z magla

Fab = -Fab
z dopiskiem (pomagam)

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

prócz INCa , on też ma kiele d…y

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

bede milcała ale pisała hey

obywatel
obywatel
4 lata temu

Zosiu skończ ze swym mąceniem.
Redakcja codziennika na pewno jest ci wdzięczna za nabijanie oglądalności, bo, bo wzrasta szansa na nowych hojnych reklamodawców, ale my, czytelnicy mamy już dość twojego tarzania się w brudach, masz coś do kogoś to do prokuratora, jakaż to prosta i nieskomplikowana droga, a nie mielesz tu ozorem jak trajkotka pod trzepakiem, chyba że… masz coś z głową, ale w tym wypadku to jedynie lekarz ci pomoże.

lekarz
lekarz
4 lata temu
Reply to  obywatel

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie

lekarz
lekarz
4 lata temu

To bardzo rozsądne pani Zosiu, dlaczego miałby ktoś taki kiedykolwiek zasiadać gdziekolwiek i kiedykolwiek w jakiejkolwiek radzie. nie damy sie zwieść panie mag…

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  lekarz

Panie lekarzu proponuję abyś sobie wsadził czopa w du.pe. Na pewno Ci on pomoże.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

babo z magla moge wsadzić sobie tam gdzie wskazałeś a potem tobie do gardła, podszywanie pod oryginal zmieni cię na zawsze. I nie jest to śmieszne.

xyz
xyz
4 lata temu

A ty Marek weź się za robotę. Robotę, za którą otrzymujesz pensję z naszych podatków. A projekty i dokumentację, którą smarujesz w godzinach służbowych, rób w domu. Prywatne zlecenia to praca poza służbowymi godzinami pracy.

xyz
xyz
4 lata temu

Zosiu, czyżby w Płocku nie było lekarza psychiatry? Kopnięcie konia w okolice, gdzie powinien być mózg też pomaga.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  xyz

kopnij inca to ochłonie

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  xyz

ale to nie pomoże w ukończeniu samodzielnym studiów humanistyczynych tobie inc

lekarz
lekarz
4 lata temu
Reply to  xyz

zapisać was w kolejkę ?

Wyborca
Wyborca
4 lata temu

Dołonczajonc do rozmowy, muszem i chcem powiedziedź, że władza f Mławie nie asymilóje sie, ale na własny sposub alienóje tfoszonc enklawy. Dzisiejsze spojszenie na te sprafe jest jasne. Optyka i sposub myślenia nie odbiega daleka od przyjentyh założeń. Wrencz przeciwnie, wladza pokazóje gdzie jest miejsce w zeregó kaszdego mieszakńca

Marek
Marek
4 lata temu

Toczy się jakiś zajadły spór, przybierający formę monologu – ” Wielkiej Improwizacji” Konrada z III części Dziadów, Adama Mickiewicza. Ktoś tam sobie coś mówi, coś roi w głowie. Ad rem, bardzo o to proszę ! Ad rem!

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Marek, masz rację.
Tylko przy despotyzmie naszego włodarza coóż my zyskamy dyskusją na temat oczyszczalni, wodociągów, , sprzedanej firmy NOVAGO, PECu, dyrektorki MDK. Przecież SK nie liczy się z niczyim zdaniem, jeśli nie dobiorą mu się do skóry odpowiednie organa i dopóki będzie miał stały elektorat typu elektoratu ojca Rydzyka będzie miał nasze komentarze, opinie tylnej części ciała… chyba że mławskim elitom się już przyje i wywindują na następną kadencję kogoś innego, innego pajacyka, znów nikomu nieznanego ale czystego, kryształowego, bo tego pana już trochę się przykleiło brudu .

Marek
Marek
4 lata temu

Kontynuacja….
który musi przekonać rozmówców, by porzucili temat rozmowy, sporu, na rzecz błahych, banalnych tematów, nie mających nic a nic wspólnego w danym czasie z toczącą się dyskusją.

Marek
Marek
4 lata temu

Dlaczego stara się zepchnąć w przepaść temat, o którym jest mowa w artykule? Od dawien dawna zaobserwowałem, pewną, ale za to ważna prawidłowość w tego typu trudnych i niewygodnych tematach.
Kiedy rozmowa nabiera tempa i otwiera kluczami dotąd niedostępne obszary ukrytej, albo dobrze zakamuflowanej przez kłamstwo prawdy, to ktoś stara się zbić rozmowę, , wprowadzając technikę „przekierowania” tematu, albo przetoczenia tematu na inne boczne, mało istotne tory.
Brak odnoszenia się do rdzenia tematu jest tu komuś na rękę. Jeśli rozmawiamy na temat przejęcia oczyszczalni przez prywatne przedsiębiorstwo, to skupmy się na tym problemie, zagadnieniu. A nie jak do tej pory, że gadamy o ważnej sprawie, dopóty, dopóki ktoś nie rzuci hasła o „Dupie Maryny” i wnet temat się zmienia. To celowe działanie jest wysoce pożądane i kierowane przez takiego propagandzistę,

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu
Reply to  Marek

Panie Marku z ust mi to wszystko Pan wyjął,gdyż właśnie miałem to samo zaproponować. Dziękuję bardzo za wpis zapraszając do dyskusji związanej z tematem.Ludzie nie są głupi jak niektórzy myślą i potrafią rozróżnić te wszystkie niuanse i meandry jak i stosowane techniki,co nie znaczy,że nie można ich komentować.

marko
marko
4 lata temu

i jest nasz poczciwy stary Bruździak.. gdzie żeś się podziewał jak Cie nie było? A konkretnie jak były wypadki na 7? Gdzie Twoje stowarzyszenie dbające o bezpieczną siódemke kiedy było tak niebezpiecznie na niej? zaginełeś w akcji że dopiero teraz powstajesz jak Feniks z popiołów?

baba z magla
baba z magla
4 lata temu

Zosia samosia, Zosia zazdrośnica, to nawet mało powiedziane, Zosia zawistnica i Zosia złośnica, a złość urodzie szkodzi, Zosiu.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

Prawda w oczy kole

baba z magla
baba z magla
4 lata temu

Dobrze, że choć trochę masz samokrytyki, Zosiu. Masz piękne imię, ale charakter paskudny.
Kogo Twoja prawda kole w oczy? – mnie? – chyba nie, bo mnie nie znasz, a ja i wielu innych oceniamy Cię po Twoich złośliwościach. Pamiętaj:
brudy pierze się we własnym domu i nie pokazuje się ich nikomu.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

Prawda nie jest brudem proszę INCa

baba z magla
baba z magla
4 lata temu

Niestety, trafiasz kulą w płot, Zosiu, nie jestem ani INC, ani Obserwator, ani nie jestem przewodniczącym. Naprawdę mnie nie znasz. To jest publiczny portal i każdy tu wchodzi, kto tylko chce.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

ja też bym nie chciała być INC em,

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

prawda to nie brudy !!!

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

to brudy, to prawda, a prawda to czystość, biel, czyż to nie jest uczciwe?

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

to że ktoś samodzielnie nie ukończył studiów to jest dopiero brud, prawda?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

No i proszę.Zamiast odpowiedzi unik pod pozorem mówienia prawdy bez wskazania o jakiej i czyjej prawdzie mówimy, obiektywnej czy subiektywnej.Mam nadzieję,że różnice te bez problemu wychwyci Szanowna Pani Zosia z Płocka szczycącego się Małachowianką o tradycjach sięgających 1180r. z mianem jednej z najstarszych szkół w Polsce.Ciekawi mnie co by Pani zrobiła gdyby to ktoś zapytał Panią dość obcesowo gdzie Pani skończyła studia,gdzie Pani pracuje i jak często Pani zmienia pracę,że nie wspomnę o skończeniu samodzielnie studiów i nazwaniu mianem nieroba.To już trąci próbą celowego ośmieszania w oczach opinii publicznej,która i tak potrafi samodzielnie tego dokonać bez zbytecznej suflerk,i w myśl starej zasady,że o człowieku świadczą jego czyny.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

gdzież bym śmiała ośmieszać, prawda wyzwala, oczyszcza i uczy

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  baba z magla

e tam, zaraz samosia, prawda to prawda

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Bo ja sama wszystko wiem I śniadanie sama zjem,
I samochód sama zrobię,I ze wszystkim poradzę sobie!
Kto by się tam uczył,pytał,Dowiadywał się i czytał,
Kto by sobie głowę łamał, Kiedy mogę sama,sama!
-Toś ty taka mądra dama?
A kto głupi jest? Ja sama!
To tak bez urazy do wszystkich w ramach dyskusji nad tzw. syndromem Zosi Samosi,bo warto od czasu do czasu powrócić do dawnych lektur i wierszy.Przepraszam za użytą dla potrzeb wpisu trochę zmienioną składnię i formę polecając przeprowadzenie jego analizy i interpretację.
Z poważaniem.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

znany jest pan z mówienia prawdy ludziom w oczy, co się stało?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Julian Tuwim wiersz ZOSIA SAMOSIA:
Jest taka jedna Zosia,Nazwano ją Zosia Samosia,Bo wszystko” Sama!Sama!Sama!”
Ważna mi dama! Wszystko sama lepiej wie,Wszystko sama robić chce,
Dla niej szkoła,książka,mama nic nie znaczą – wszystko sama!
Zjadła wszystkie rozumy,więc co jej po rozumie?Uczyć się nie chce-bo po co,
gdy wszystko sama umie?
A jak zapytać Zosi:
-Ile jest dwa i dwa? – Osiem! -A kto był Kopernik? – Król! -A co nam Śląsk daje? – Sól!
-A gdzie leży Kraków? – Nad Wartą! -A uczyć się warto? – Nie warto!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Gratuluję jak zwykle anonimowo błyskawicznej reakcji i oceny,którą znając życie najlepiej się wykonuje ze służbowego komputera i w godzinach pracy niejednokrotnie kosztem swoich obowiązków służbowych.Nie śmiem nawet nikogo o to podejrzewać,że można to robić w ramach doraźnie zlecanych obowiązków służbowych lub przez opłacanych za publiczne pieniądze hejterów lub agencję.Absurdem jest także możliwość ataku hakerskiego np.z Korei Pólnocnej lub grupę ANONYMUS bo oni mają poważniejsze zadania.Nie wstydźmy się własnych przekonać i zamiast kilkania piszmy personalnie odpowiedzi.Chyba….,że pracujemy na akord.

liberał
liberał
4 lata temu

Panie B. , trzeba mieć tupet i bezczelność aby tak swobodnie wypowiadać się na forum. Nie wiem jak to się dzieje, że nikt do tej pory nie pokazał pana jako największego oszołoma opłacanego przez lobby przeciwne nowej s-7 omijającej stacje paliw, karczmy i inne biznesy przy starej 7.A dla kogo pan pracuje ? Ciekaw jestem o ile lat przesunie się wykonanie drogi ex .nr 7 na skutek pana działalności. Również obwodnicy zachodniej Mławy, która jest bezpośrednio związana z tą inwestycja.Wszyscy, którzy wdychają spaliny z ciężarówek przejeżdżających przez centrum Mławy powinni panu podziękować za kilka lat krótsze życie.Jak się pan z tym czuje ?

Myślący
Myślący
4 lata temu
Reply to  liberał

Szanowni, drogi, mądry liberale. Twoje bzdurne insynuacje na temat Bruździaka nie trzymają się kupy. Ex contrario, wymyślasz wraz z grupą trzymającą władze, różne udziwnienia i historyje, mające wyłącznie na celu zdyskredytowanie Bruździaka. Przez błędy władzy i niedopatrzenia, budowa trasy S-7 się opóźnia.
Szanowni, drogi, mądry liberale- drzazgę w oku brata widzisz, gdy w swoim nie dostrzegasz belki, która zasłania twój wzrok na część świata.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  Myślący

Inc się przepoczwarzył, może wteście pomyśli o sobie i samodzielnie zdobędzie magisterium

marko
marko
4 lata temu
Reply to  Myślący

Powiedz to tym którzy zginęli na siódemce. Ale czekam też aż sam wielki Bruździak zabierze głos gdzie był ze swoim stowarzyszeniem kiedy tyle nieszczęść się wydarzyło. „Przyjazna i bezpieczna 7” ale tylko od papierków?

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

uczyć się warto, powiedz to INC-owi

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

do przewodniczącego : gdzie pan kończył studia i gdzie pan pracije i jak często zmienia pan pracę?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Może w pierwszej kolejności sama się Pani przedstawi z imienia i nazwisko gdyż nie ma się czego wstydzić broniąc słusznej sprawy.Widać w Pani pewien potencjał,który właściwie spożytkowany może przynieść dobre efekty.Można odnieść wrażenie,że zadając te pytania zna Pani dobrze ich odpowiedzi,czyli stary dobry pijar, ale jednocześnie bardzo niebezpieczny i z realną groźbą ośmieszania samej siebie.Ciekaw jestem Pani sukcesów i prezentacji osiągnięć w
bliskim mi stołecznym Płocku. Pozdrawiam.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Swoją drogą gratulacje za dobre personalne rozeznanie osób piszących pod swoimi nickami.Jeżeli się mylę to proszę chociaż o minimalną deanonimizację swoich danych
poprzez np. podanie stanowiska,funkcji czy odesłań do zamieszczonych własnych recenzji
czy opracowań.Sądzę,że nie tylko ja z chęcią się z nimi zapoznam a zwłaszcza z rzeczowymi i merytorycznymi argumentami zbijającymi zamieszczane poniżej tezy,przykłady i argumenty.Czekam z niecierpliwością.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

na wszystko przychodzi czas

lekarz
lekarz
4 lata temu

stwierdzam brak równowagi emocjonalnej co znacznie upośledza zdolnosci urealniania rzeczywistosci z manią prześladowczą włącznie

UM
UM
4 lata temu

Mamy więc jasną sytuacje. Spółka z kapitałem 100.000zl(sto tysięcy zł) zostaje właścicielem zakładu, który ma wyremontować. Oddaje go 30 tysięczne Miasto Mława z budżetem 80.000.000(80 milionów), którego nie stać na tą inwestycje. Z majątku spółki wnioskuje, ze weźmie kredyt na remont. Z tego kredytu musi opłacić ratę i zyskać. No to prosze teraz Panią Rzecznik o wypowiedz potwierdzoną wnikliwą kalkulacją Burmistrza w jaki sposób nie opłaca się wziąć tego kredytu Mławie otrzymując jeszcze dotacje EU na jej remont.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

inc, obserwator skończ samodzielnie studia i weź się nierobie za pracę, a jak cię odwołają to przestaniesz ośmieszać innych, bo siebie już zdążyłeś wszędzie

Boligłowa
Boligłowa
4 lata temu

Zosieńko, prywatne rozgrywki prowadź w domu, a nie na forum publicznym

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  Boligłowa

to nie priv to praw

xyz
xyz
4 lata temu

Lajki, a może skrzykniemy się w sprawie referendum w Mławie. Jak przejdzie w Warszawie to i w Mławie może się udać .

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  xyz

Bujaj się.

kartofel z Mławy
kartofel z Mławy
4 lata temu

Nikt, nigdzie nie ucieka. Ani do Trzcińca, ani na Osiedle Młodych, ani na Osiedle Książąt Mazowieckich. Zajęci są dzieleniem podwyżek płac dla Zakamuflowanej Grupy Osób Trzymającej Władzę w Mieście.

Andrzej
Andrzej
4 lata temu

Moje przewidywania sprawdziły się. nieustanna walka trwa. Przyciski z klawiatury niektórym wypadają od bicia kilkuset znaków na minutę. Wspaniały widok.
Liczę, że do północy ilość lajków i nie lajków drastycznie się powiększy. To nabiera rozpędu.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  Andrzej

Dziecinada i wielka żenada
Co to ma sens?
Oj, ktoś bardzo nie lubi przewodniczącego, szczególnie przewodniczącego

zosia z płocka
zosia z płocka
4 lata temu

inc skończ samodzielnie studia…

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Krążą po mieście informacje jeszcze nie potwierdzone, że szykuje się referendum w sprawie odwołania przewodniczącego zarządu osiedla nr 8 wraz z zarządem. Podobno, o ile to prawda, postęp zmierzający do tego referendum jest błyskawiczny. Jeśli ktoś coś na ten temat więcej wie, to niech napisze, czy jest to prawdą, czy też nie. I jakie są zarzuty przemawiające za odwołaniem przewodniczącego ?

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  Obserwator

jestem za odwołaniem

promotorka
promotorka
4 lata temu
Reply to  Obserwator

kronrzą po mieszcie wiadomoszczy, rze nie szkonczyłesz samodzelnie stódiuf tylko hces się do rzłoba dorwacz, czo ty na to mruwa?

Andrzej
Andrzej
4 lata temu

Chyba dziś w wielu komputerach grzeją się zasilacze do czerwoności. Styki i łącza palą się, no cóż minusowanie i plusowanie na dobre rozkręciło się. Ten przewodniczący swoimi wpisami wywołał lawinę, która z minuty na minutę rośnie. Jeszcze tak szybko zmieniających się polubień, albo nie polubień, nigdy nie widziałem. Batalia trwa, a końca nie widać.

INC
INC
4 lata temu

Prawie każda władza, na wypadek niepowodzeń, prób odwołania, rewolty, sprzeciwu, a w ostateczności pozbawienia urzędu danej osoby piastującej najwyższe stanowisko, jest przygotowana na ucieczkę w bezpieczną przystań. Dla „Władcy” tego miasta, jedyną szansą ucieczki jest Trzciniec, gdzie ma swój domek nad rzeką Wkrą. Tam go nic nie dosięgnie, ani spojrzenia oburzonych wyborców, ni uszczypliwe komentarze, ani żadne konsekwencje natury prawnej.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Klakierze coś źle minusujesz, moje wypowiedzi są też nieprzychylne burmistrzowi, a widzę, że zbieram od ciebie plusy 😀 , tylko przewodniczący depcze po twoim odcisku?
Twoje dzialania to szczeniacka dziecinada

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Chyba znów zaczął działać klakier burmistrza 😀

Do nieroba
Do nieroba
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Nierobie skończ samodzielnie studia i troszkę nabierz okłady

INC
INC
4 lata temu

Włodarz pojechał był w Chinach, i jak to przystało na ten komunistyczny kraj o pseudoliberalnym rynku i wszechobecnej propagandzie, dał sobie nabić w głowę, jak wspaniałym wynalazkiem jest Partnerstwo Prywatno-Publiczne. Achy i ochy, te wzruszenia, laudacje płyną z ust włodarza. Dengizm zakorzenia się w umyśle tego pana, co rządzi Mlawą. Eksperymenty, które pragnie pan włodarz wcielić w życie w Mławie, nie zawsze sprawdzają się w miejscach, skąd one dotarły. Trzeba się mieć na baczności! Pamiętajcie mieszkańcy!: Chińczycy nie oddają w prywatne ręce takich gałęzi przemysłu ani takich zasobów, które mogą przynieść im krociowe zyski. Śmiem twierdzić, że odpady, które my produkujemy w domostwach, a za które płacimy cenę wliczoną za towar, powinny być kupowane od nas, po ustalonej cenie. Gdyby tak było, to kraj byłby czysty, piękny, ekologiczny.

promotorka
promotorka
4 lata temu
Reply to  INC

no cuż interesujesz szę cudzymy loszami to pohwal szę szwoimy

pesymista
pesymista
4 lata temu

Och, widzę, że przewodniczący zbiera minusy za swoje wypowiedzi, pewnie komuś bardzo odciski dolegają, a swoją drogą to ta firma ONDEO to jakaś podejrzana ze swoim kapitałem zakładowym 100 000 zł.
Co oni są w stanie zrobić mając tak olbrzymi kapitał?
Wkopać łopatę pod nową oczyszczalnie i ją chyba wyjąć i wyczyścić

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  pesymista

Nie tylko przewodniczący zbiera minusy 😉 moja ironia odnośnie poparcia dla burmistrza i radnych też komuś przeszkadza no ale to ich sprawa 😉

pesymista
pesymista
4 lata temu
Reply to  ramzes

Ramzes, może ktoś nie umie odróżnić cynizmu od poważnej wypowiedzi. 🙂
Coraz więcej bardzo nieciekawych spraw, zanosi się na to, że odważne PPP spali na panewce i ktoś tu będzie musiał wziąć nogi za pas, czyżby komuś celowo ktoś podkładał …
Za dużo złych informacji odnośnie działalności UM:
trunkowa dyrektor MDK
przedszkole na Krasińskiego
basen
co z II etapem remontu MDK?
co z dworcem zintegrowanym?
Komuś krawat za bardzo się zaciska i robi mu się chyba duszno.
Pani rzecznik ostatnio milczy…

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu
Reply to  pesymista

Idealnie pan to ujął. W postępowaniu przetargowym oferenci zarzucili firmie Ondeo: Z kolei SAUR POLSKA Sp. z o.o zarzuciła Miastu Mława zaniechanie wykluczenia Ondeo z powodu nie spełniania warunków udziału w postępowaniu m.in. braku odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej, udostępnienia potencjału przez podmiot trzeci, jak też przyjętych w ofercie rozwiązań technicznych ( w tym odpowiedniej ilości pomp rezerwowych)

Z daleka
Z daleka
4 lata temu

Obietnice burmistrza od lat wypowiadane do mieszkańców, są tylko słowami. Życie jednak rządzi się swoimi prawami.

ramzes
ramzes
4 lata temu

I tak o to Burmistrz z radnymi na czele swoim działaniem i milczeniem zdobył mój głos i poparcie w wyborach. Będzie ono tak samo wielkie i adekwatne do jego stosunku wobec mnie jako mieszkańca.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

W myśl nowej formuły PPP : Zgodnie z zapisami Umowy Partner Prywatny będzie zobowiązany też do dbania o przestrzeganie norm dotyczących ścieków i ponoszenia kosztów m.in. czynszu z tytułu dzierżawy istniejącej w dniu podpisania Umowy Dzierżawy Oczyszczalni w wysokości 571 200 zł netto za każdy rok dzierżawy Oczyszczalni (czynsz miesięczny w wysokości pięćset siedemdziesiąt jeden tysięcy dwieście zł netto) oraz czynszu z tytułu dzierżawy Nieruchomości w wysokości 6 000 zł netto/miesiąc (czynsz miesięczny w wysokości sześć tysięcy zł netto) wraz z należnym podatkiem VAT w wysokości określonej obowiązującymi w dniu wystawienia.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

hahaha, podejmę się pomcy

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

Zastanawia mnie jeden mechanizm, który może zostać tu wypróbowany w praktyce: Firma X przejęła w formule PPP od miasta Y. Miasto Y, co roku otrzymywało z tytułu czynszu dzierżawnego od spółki Wod-Z, kwotę circa 2 miliony 600 tysięcy złotych. Obecnie firma X, będzie płaciła pieniądze czynszu z tytułu dzierżawy, załóżmy 600 tysiecy, miastu Y. Miasto Y, usprawiedliwiając, że koszty odprowadzania ścieków za mocno biją po kieszeniach mieszkańców, z powrotem uchwalają, co następuję: Od dnia 1.04.2019 r, miasto Y uchwala stawkę dopłat do każdego metra odprowadzonych ścieków, na kwotę 0,50 gr do każdego m3. I wszystko jest ok. Jednak miasto Y, oddaje firmie X pieniądze z czynszu tytułu dzierżawnego w kwocie 600 tysiecy na dopłaty do odprowadzania ścieków z budżetu miasta. Tak więc miasto Y prawie nic nie zyskuje, a firma X otrzymuje czysty zysk.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

mogę panu pomóc

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

pomogę

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

Porażająca jest kapitał spółki ONDEO: Kapital zakładowy:100 000,00 ZŁ

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu

pomogę

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

Do „Mławiak”- bardzo prawdopodobny jest wariant, o którym Pan tu napisał. Niektóre osoby myślą podobnie. Dla zainteresowanych firmą ONDEO, wklejam link na temat tej firmy, gdzie, co nie co można sie dowiedzieć na tema tej tej spółki: http://krs.infoveriti.pl/Ondeo,Polska,Warszawa,Informacje,KRS,0000320377.html

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

cd. typowe myślenie radnych. Jasno wynika z tego postępowania Rady Miasta Mława, że radni nie reprezentują nas mieszkańców. Pytanie winno brzmieć, kogo Rada Miasta reprezentuje ?
Jeśli Ci radni, którzy opowiedzieli się za tym wariantem formuły PPP i w pełni aprobują kontynuację tego pomysłu, to powinni przy odrobinie honoru zrezygnować z powierzonego im mandatu. Przy okazji warto poświęcić chwilę na wielokrotnie zamieszczany przez innych użytkowników tego portalu artykuł ” Wspólne dobro tanio sprzedam”. Zachęcam do przeczytania i wklejam link : http://nowyobywatel.pl/2014/01/27/wspolne-dobro-tanio-sprzedam/

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

Zapomniałbym napisać. Za II kadencji obecnych władz miasta głoszono przetarg na „Wykonanie dokumentacji technicznej rozbudowy oczyszczalni ścieków w Mławie” (WI.340-16/U/10), przetarg wygrała firma Biuro Projektowo – Badawcze
„PROEKO” s.c.Biruta Klepacka i Lech Dzienis
15-668 Białystok ul. Upalna 2/2. Kwota, którą musiało zapłacić miasto wyniosła brutto: 258 640,00 zł . Ta niemała kwota pochodziła z budżetu miasta, a projekt trafił do niszczarki dokumentów, przerobiony na makulaturę. W końcu jak z własnej kieszeni rządzącym tym miastem trudno byłoby wydać choćby złotówkę, to z kieszeni publicznej już im jest łatwiej to uczynić. Zatem „odważna” decyzja burmistrza została poparta przez RM Mława. To Rada Miasta Mława dała przyzwolenie burmistrzowi na taki ruch. Trzeba wiedzieć, że w tej kwestii nie było żadnych konsultacji społecznych, bo po co pytać mieszkańców ?-

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Panie przewodniczący, to nie pierwszy projekt, który został zlecony przez UM i trafił do niszczarki. Już były takie projekty, między innymi na remont MDK, projekt który się przeterminował, obecnie jakoś nic nie słychać także odnośnie II etapu remontu MDK, czyli kina, a więc pewnie także trzeba będzie robić nowy projekt, a te wszystkie projekty nie z prywatnej kieszeni tylko z kasy miasta, a więc z kieszeni podatników.
Burmistrz już całkowicie nie ogarnia spraw UM.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Zgodzę się z Panem. To co dzieje się na tę chwilę w mieście jest pewnym wycinkiem spraw, które niebawem, a może nawet i już uruchamiają lawinę, z którą UM sobie nie poradzi.

Jestem Żulem
Jestem Żulem
4 lata temu

Kamil, walnij się w łeb.

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

Żadnej łopaty nie wbija. Wydają kasę i oddadzą znów miastu oczyszczalnie. Pralnia pieniędzy. Teraz czas na PEC prawda Panie burmistrzu?

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

Nie powiedzieli ani nie napisali o tym słowa, bo wiedzą, jak bardzo ta decyzja nie podoba się mieszkańcom miasta. Zresztą, to jest powód do zastanowienia się, co dalej z przyszłością tego miasta. Władza, która przez lata, powinna gromadzić środki finansowe na wkład własny w budowę oczyszczalni przy współudziale środków zewnętrznych. Jednak czekała przez kilka lat, by ostatecznie stan oczyszczalni tak był fatalny, aby mogło dojść do formuły PPP, tłumacząc się, że miasto nie ma na tego typu inwestycję żadnych środków. Decyzja władz miasto okaże się, jak zwykle bardzo kosztowna w przyszłości dla mieszkańców. Zamiast miasto czerpać zyski z eksploatacji oczyszczalni, oddało je prywatnemu inwestorowi na 30 lat. I jak można nazwać to gospodarnością, a burmistrza dobrym gospodarzem ?

117
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x