Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Gdzie jest ta dopłata do ścieków?


44Na przełomie sierpnia i września  do redakcji wpłynęło kilkanaście zapytań od mieszkańców dotyczących faktur otrzymanych ze spółki WOD- KAN za pobór wody i odbiór ścieków. Mieszkańców niepokoi brak zapisu na otrzymanej fakturze kwoty rekompensaty podwyżki cen uchwalonej przez radę miasta. – Gdzie jest ta dopłata do ścieków, bo ja na fakturze płacę dużo drożej  – pytają czytelnicy.Od 1 lipca br. obowiązuje nowa cena za wodę i odbiór ścieków zgodna z zatwierdzoną dla WOD-KAN przez radę miasta taryfą. Według nowej taryfy cena wody wzrasta o 2,9% , a cena ścieków powinna wzrosnąć o 39 % do kwoty 6,11 zł brutto za 1m.sześć. i być naliczana (tak jak poprzednio) nie za faktycznie odprowadzone ścieki, ale według ilości pobranej wody.

– Kwota na fakturze jest kwotą do zapłaty przez odbiorcę już po odjęciu dopłaty uchwalonej przez radę miasta dla spółki WOD-KAN. Co prawda zastanawialiśmy się czy na fakturze nie drukować kwoty należnej i od niej odejmować dopłatę, ale po konsultacjach doszliśmy do wniosku że zaciemni to i tak już rozbudowaną fakturę. Na fakturze zastosowaliśmy zapis, że odbiorcy płacą cenę za metr sześcienny ścieków nie 6,11 zł brutto, ale kwotę 5,26 brutto ( 4,87 zł netto) a więc już po odjęciu bonifikaty, którą rada miasta uchwaliła w czerwcu br. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do należności można zawsze zapytać inkasenta lub zadzwonić do siedziby spółki, zawsze udzielimy pełnej informacji  – wyjaśnia Marek Dusiński prezes WOD-KAN w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
INC
Gość
INC

Niebawem odbędzie się rozprawa w WSA, która będzie dotyczyć tak drastycznej podwyżki opłat za ścieki.

Zosia z Płocka
Gość
Zosia z Płocka

pomogę

Zosia z Płocka
Gość
Zosia z Płocka

no to pomogę