Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gdzie jest ta dopłata do ścieków?


44Na przełomie sierpnia i września  do redakcji wpłynęło kilkanaście zapytań od mieszkańców dotyczących faktur otrzymanych ze spółki WOD- KAN za pobór wody i odbiór ścieków. Mieszkańców niepokoi brak zapisu na otrzymanej fakturze kwoty rekompensaty podwyżki cen uchwalonej przez radę miasta. – Gdzie jest ta dopłata do ścieków, bo ja na fakturze płacę dużo drożej  – pytają czytelnicy.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Od 1 lipca br. obowiązuje nowa cena za wodę i odbiór ścieków zgodna z zatwierdzoną dla WOD-KAN przez radę miasta taryfą. Według nowej taryfy cena wody wzrasta o 2,9% , a cena ścieków powinna wzrosnąć o 39 % do kwoty 6,11 zł brutto za 1m.sześć. i być naliczana (tak jak poprzednio) nie za faktycznie odprowadzone ścieki, ale według ilości pobranej wody.

– Kwota na fakturze jest kwotą do zapłaty przez odbiorcę już po odjęciu dopłaty uchwalonej przez radę miasta dla spółki WOD-KAN. Co prawda zastanawialiśmy się czy na fakturze nie drukować kwoty należnej i od niej odejmować dopłatę, ale po konsultacjach doszliśmy do wniosku że zaciemni to i tak już rozbudowaną fakturę. Na fakturze zastosowaliśmy zapis, że odbiorcy płacą cenę za metr sześcienny ścieków nie 6,11 zł brutto, ale kwotę 5,26 brutto ( 4,87 zł netto) a więc już po odjęciu bonifikaty, którą rada miasta uchwaliła w czerwcu br. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do należności można zawsze zapytać inkasenta lub zadzwonić do siedziby spółki, zawsze udzielimy pełnej informacji  – wyjaśnia Marek Dusiński prezes WOD-KAN w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
INC
INC
4 lata temu

Niebawem odbędzie się rozprawa w WSA, która będzie dotyczyć tak drastycznej podwyżki opłat za ścieki.

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  INC

pomogę

Zosia z Płocka
Zosia z Płocka
4 lata temu
Reply to  INC

no to pomogę

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x