Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Międzynarodowy Dzień Kropki w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie


1Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie świętowaliśmy „Dzień Kropki”. W światową akcję 15 września 2016r. zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i uczniowie. Aby poczuć atmosferę tego dnia                   i zainteresować wszystkich tym niecodziennym świętem, cała społeczność szkolna ozdobiła swoje  ubrania kolorowymi kropkami. Najpierw obejrzeliśmy wzruszający film „The Dot”. Przedstawiona została w nim historia małej i nieśmiałej dziewczynki Vashti, której świat zmieniła zwykła kropka oraz niezwykły i inspirujący nauczyciel.


Po krótkim spotkaniu społeczności szkolnej z entuzjazmem przystąpiliśmy do twórczych, plastycznych działań. Uczniowie mali i duzi rysowali, malowali, stemplowali, wycinali itp. różnorodne, kolorowe kropki, z których wyłaniały się zjawiskowe formy, pejzaże oraz wyklejanki. Byliśmy kolorowi i szczęśliwi. Zakropkowaliśmy kartony małe i duże. Na zakończenie wywiesiliśmy prace na korytarzu oraz w klasach.

Następnym lekcjom tego dnia towarzyszyły również kropki, np. matematyczne, językowe, przyrodnicze i wiele, wiele innych.

Był to dzień eskalujący nasze pozytywne emocje i twórczą, kreatywną zabawę.

źródło: Marzena Nowicka i Rada Pedagogiczna SP Dzierzgowo

2

3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x