Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Międzynarodowy Dzień Kropki w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie


1Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie świętowaliśmy „Dzień Kropki”. W światową akcję 15 września 2016r. zaangażowani byli wszyscy nauczyciele i uczniowie. Aby poczuć atmosferę tego dnia                   i zainteresować wszystkich tym niecodziennym świętem, cała społeczność szkolna ozdobiła swoje  ubrania kolorowymi kropkami. Najpierw obejrzeliśmy wzruszający film „The Dot”. Przedstawiona została w nim historia małej i nieśmiałej dziewczynki Vashti, której świat zmieniła zwykła kropka oraz niezwykły i inspirujący nauczyciel.

KSP Mława nabór

Po krótkim spotkaniu społeczności szkolnej z entuzjazmem przystąpiliśmy do twórczych, plastycznych działań. Uczniowie mali i duzi rysowali, malowali, stemplowali, wycinali itp. różnorodne, kolorowe kropki, z których wyłaniały się zjawiskowe formy, pejzaże oraz wyklejanki. Byliśmy kolorowi i szczęśliwi. Zakropkowaliśmy kartony małe i duże. Na zakończenie wywiesiliśmy prace na korytarzu oraz w klasach.

Następnym lekcjom tego dnia towarzyszyły również kropki, np. matematyczne, językowe, przyrodnicze i wiele, wiele innych.

Był to dzień eskalujący nasze pozytywne emocje i twórczą, kreatywną zabawę.

źródło: Marzena Nowicka i Rada Pedagogiczna SP Dzierzgowo

2

3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz