Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Były proboszcz parafii Szreńsk jeszcze nie zeznawał przed prokuratorem


bez-tytuluProkuratura Rejonowa w Płońsku nadal prowadzi postępowanie w sprawie ewentualnego molestowania nieletniej przez odwołanego w czerwcu br. proboszcza parafii św. Wojciecha w Szreńsku. Na postawienie zarzutów lub umorzenie postępowania ma jeszcze miesiąc.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Postępowanie w płońskiej prokuraturze wszczęto 15 lipca 2016 r. Stało się tak po tym  jak ks. Piotr B.  pod koniec czerwca sam zgłosił się do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią, a  30 czerwca br. do prokuratury wpłynęło zawiadomienie od rodziców pokrzywdzonej dziewczynki dotyczące molestowania jej przez proboszcza, z jednoczesnym wnioskiem o wyłączenie Prokuratury Rejonowej w Mławie od prowadzenia tego postępowania, z uwagi na dobro dziecka. Na początku lipca sprawa skierowana została więc do prokuratury w Płońsku. Ta od momentu wszczęcia postępowania powinna  w ciągu trzech miesięcy  postępowanie zakończyć postawieniem zarzutów byłemu proboszczowi ewentualnie umorzeniem postępowania, jeżeli w zebranych materiałach nie ma dowodów na popełnienie przestępstwa.

– Obecnie Prokuratura Rejonowa w Płońsku oczekuje na pisemną opinię sporządzaną przez biegłego psychologa opisujacą osobowość pokrzywdzonej. Opinia ta miała być sporządzona do 15 września br., ale dotychczas nie wpłynęła do prokuratury. Na tym etapie badane są też przez biegłego informatyka bilingi telefoniczne i rozmowy sms pomiędzy pokrzywdzoną a byłym proboszczem. Ksiądz nie był jeszcze przesłuchiwany w prokuraturze – informuje Iwona Śmigielska – Kowalska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
4 lata temu

Zastanawia mnie czy biskup Libera był przesłuchiwany w tej sprawie, przecież to on pozyskał informację bezpośrednio od księdza Piotra .B. o dopuszczeniu się przez niego do „czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią” i dlaczego biskup mając takie informacje nie złożył zawiadomienia do prokuratury???????? To tak, jakby ukrywał ewentualnego sprawcę przestępstwa- dziwna sytuacja?????? zastanawia mnie również czy została sporządzona przez biegłego psychologa opinia opisująca osobowość ewentualnego sprawcy księdza Piotra.B.???? Często bywa tak ,że sprawca najpierw „uzależnia ” od siebie ofiarę a później wmawia jej ,że to wszystko jej wina. No cóż poczekamy na efekt końcowy pracy prokuratury.

xy
xy
4 lata temu

winny czy niewinny,wogule nie powinno to się wydażyć wstyd.

kamasutra
kamasutra
4 lata temu

Może już „nawraca” dzieci na Dominikanie?

Zosia
Zosia
4 lata temu

Może ksiądz jest niewinny skoro tak dlugo sprawdzają te bilingi, ależ to by bylo zaskoczenie dla wszystkich 🙂

Pati
Pati
4 lata temu
Reply to  Zosia

Zosiu, przecież w Płocku sam przyznał się do winy

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

No proszę równi i równiejsi …… he he

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x