Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Studenci AIESEC w „Ekonomiku”


slider-ekonomikZespół Szkół Nr 4 w Mławie w dniach od 4 do 9 września 2016 r. gościł studentów z międzynarodowej organizacji AIESEC, zrzeszającej młodych ludzi, którzy realizują program praktyk i wolontariatu w 126 krajach.


Główną misją tego przedsięwzięcia jest propagowanie idei tolerancji poprzez kontakty z przedstawicielami różnych nacji i kultur, uświadamianie bogactwa i różnorodności kulturowej oraz przyrodniczej naszego globu oraz niesienia pomocy innym. W ramach współpracy z AIESEC uczniowie „Ekonomika” pod opieką koordynatorek p. Izabeli Kamińskiej i p. Joanny Bednarskiej wzięli udział w projekcie społeczno-edukacyjnym PEACE. Umożliwia on przyjęcie zagranicznych wolontariuszy, którzy podczas pobytu w szkole uczą młodzież języka angielskiego, opowiadają o swojej kulturze, prowadzą warsztaty oraz szerzą tolerancję.

Dzięki nawiązanej współpracy nasza szkoła miała niezwykłą przyjemność gościć Jecintę Kamau – studentkę prawa z Kenii, Hayka Amirkhanyana – studenta ekonomii z Armenii oraz Miko Hoffmanna –  studenta ekonomii z Niemiec. W celu przybliżenia uczniom swoich kultur wolontariusze prowadzili przez tydzień zajęcia w języku angielskim i niemieckim ze wszystkimi klasami liceum i technikum w Zespole Szkół Nr 4.

Goście przygotowali niezwykle ciekawe prezentacje, podczas których opowiadali o sobie i swoich krajach, mając na uwadze tradycje i historię każdego z nich. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniach, dających możliwość bliższego poznania kultury przedstawianych państw. Młodzież doskonaliła rozumienie różnych akcentów, wzbogacała zasób słownictwa o zwroty wykorzystane w prezentacjach oraz ćwiczyła umiejętność rozmowy poprzez interakcje ze studentami. Były to niezwykle przydatne i motywujące lekcje praktycznego wykorzystania języka obcego.

Nawiązana współpraca przyniosła wymierne obopólne korzyści. Poza zaplanowanymi w szkole zajęciami koordynatorki projektu zorganizowały także spotkania i atrakcje umożliwiające naszym sympatycznym gościom poznanie polskiej kultury i integrację z młodzieżą. Nasi uczniowie przygotowali degustację dań kuchni polskiej, a także zorganizowali spacer krajoznawczy po Mławie. Wolontariusze odwiedzili mławski ratusz i uczestniczyli w spotkaniu z rzecznikiem prasowym, p. Magdaleną Grzywacz, która wręczyła naszym gościom pamiątkowe prezenty.  Dzięki uprzejmości Dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie zaproszeni studenci pod kierunkiem p. Anny Chocholskiej, nauczycielki rytmiki mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z polskimi tańcami ludowymi. Dużą atrakcją okazała się również wycieczka do Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie oraz spacer szlakiem miejsc pamięci i martyrologii okresu pierwszej i drugiej wojny światowej.

Ostatniego dnia uczniowie szkoły przygotowali małą niespodziankę – przeprowadzili dla gości dwie lekcje języka polskiego, podczas których wolontariusze mogli nauczyć się podstawowych zwrotów w naszym języku, co nie okazało się łatwe.

W czasie trwania wizyty nasi nowi przyjaciele wielokrotnie mówili o gościnności i serdeczności, której doświadczają ze strony społeczności szkolnej. Było to dla nas największe podziękowanie za pracę włożoną w realizację tego projektu. Jecinta, Hayk i Miko opuszczali Mławę z rozrzewnieniem udając się w dalszą podróż. Mamy nadzieję, że zawarte znajomości będą kontynuowane w przyszłości. Życzymy naszym gościom jak najwięcej pozytywnych
i interesujących doświadczeń w kolejnych etapach podróży po Polsce.

źródło:ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x