Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Sztafeta dziewcząt na podium. Zawadzka jedzie na mistrzostwa kraju


lekkaKolejny sukces zanotowali reprezentanci Mławskiego Klubu Lekkiej Atletyki, działającego pod szyldem Mazowieckiej Akademii Lekkiej Atletyczna. Podczas mistrzostw makroregionu mazowiecko-warmińsko-mazurskiego po brązowy medal sięgnęła sztafeta dziewcząt 4×100 metrów.

KSP Mława nabór

Wydawało się, że większą szansę na podium trzeba dawać ich kolegom klubowym. Podczas  mistrzostw Mazowsza rozegranych na początku września  Dawid Ostrowski, Bartłomiej Olszewski, Jakub Bastkowski i Alan Sadolewski sięgnęli po złoto. Podczas makroregionu tak dobrze już nie było. Konkurencja okazała się za mocna, ostatecznie podopieczni Krzysztofa Koziatka musieli się zadowolić czwartą lokatą.  Przegrali z dwiema warszawskimi drużynami oraz z konkurentami z Pułtuska.

Skuteczniejsze w swoich poczynaniach okazały się dziewczęta. Natalia Zawadzka, Daria Podowska, Oliwia Miączyńska i Agnieszka Waśka  sięgnęły po brąz. Szybsze okazały się jedynie zawodniczki z Pułtuska oraz Radomia.

Zawadzka miała szansę na podium także w konkursie skoku w dal. Po czterech seriach plasowała się na drugim miejscu, skacząc na odległość 5.11. Niestety rywalki walczyły do końca, ostatecznie spychając mławiankę poza podium.

– Postawa Natalii została doceniona. Młodsza o rok od większość uczestniczek wywalczyła sobie możliwość występu na małym memoriale Kusocińskiego, czyli  mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się w dniach 24-25 września w Słubicach – wyjaśnia trener naszej zawodniczki Adam Szymański.

 Warto dodać, że w konkursie skoku w dal „życiówki” pobili  Sadolewski (5.06), Ostrowski (5.03) i Bastkowski (4.66), a w biegu na 100 metrów Waśka  (13.82) i Miączyńska (14.36).

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz