Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sztafeta dziewcząt na podium. Zawadzka jedzie na mistrzostwa kraju


lekkaKolejny sukces zanotowali reprezentanci Mławskiego Klubu Lekkiej Atletyki, działającego pod szyldem Mazowieckiej Akademii Lekkiej Atletyczna. Podczas mistrzostw makroregionu mazowiecko-warmińsko-mazurskiego po brązowy medal sięgnęła sztafeta dziewcząt 4×100 metrów.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Wydawało się, że większą szansę na podium trzeba dawać ich kolegom klubowym. Podczas  mistrzostw Mazowsza rozegranych na początku września  Dawid Ostrowski, Bartłomiej Olszewski, Jakub Bastkowski i Alan Sadolewski sięgnęli po złoto. Podczas makroregionu tak dobrze już nie było. Konkurencja okazała się za mocna, ostatecznie podopieczni Krzysztofa Koziatka musieli się zadowolić czwartą lokatą.  Przegrali z dwiema warszawskimi drużynami oraz z konkurentami z Pułtuska.

Skuteczniejsze w swoich poczynaniach okazały się dziewczęta. Natalia Zawadzka, Daria Podowska, Oliwia Miączyńska i Agnieszka Waśka  sięgnęły po brąz. Szybsze okazały się jedynie zawodniczki z Pułtuska oraz Radomia.

Zawadzka miała szansę na podium także w konkursie skoku w dal. Po czterech seriach plasowała się na drugim miejscu, skacząc na odległość 5.11. Niestety rywalki walczyły do końca, ostatecznie spychając mławiankę poza podium.

– Postawa Natalii została doceniona. Młodsza o rok od większość uczestniczek wywalczyła sobie możliwość występu na małym memoriale Kusocińskiego, czyli  mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się w dniach 24-25 września w Słubicach – wyjaśnia trener naszej zawodniczki Adam Szymański.

 Warto dodać, że w konkursie skoku w dal „życiówki” pobili  Sadolewski (5.06), Ostrowski (5.03) i Bastkowski (4.66), a w biegu na 100 metrów Waśka  (13.82) i Miączyńska (14.36).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x