Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czarna sobota na Wólce


sortownia-sliderUciążliwy sąsiad potrafi uprzykrzyć nam nawet dzień wolny od pracy. Sortownia węgla na Wólce – to taki naprawdę uciążliwy sąsiad, na którego mieszkańcy ulicy Batorego i kilku ulic sąsiednich wielokrotnie się skarżyli.  Mieszkańcy tych ulic minioną sobotę bez żadnej przesady mogą nazwać po prostu czarną.


– Na rampie nawet w sobotę trwa przeładunek miału. Nie jest to pierwszy raz, ale dziś naprawdę wyjątkowo się przy tym kurzy. Wiatr od strony torów niesie ten czarny obłok w stronę naszych domów. Dzwoniłam do straży miejskiej, ale w sobotę nie pracują. Policja jest bezradna, nic nie chce w tej sprawie zrobić – nie kryje swojego oburzenia mieszkanka Wólki.

– Rozładunek trwał od godziny 7 do przeszło 17!!! Ostatnio takie „atrakcje” mamy regularnie co weekend.  Jak wiadomo w weekend urzędy nie pracują wiec pracownicy jak i sama firma KTK mogą robić co chcą bo wiedza że żadna kontrola z WIOŚ-u czy też innego urzędu im nie grozi. A z resztą kontrole są zapowiadane więc mogą się przygotować!

Zastanawiam się co to będzie podczas sortowania tego węgla jaki przywieźli, bo to prawie sam pył – o minionej sobocie opowiada kolejny z mieszkańców.

– Proszę zobaczyć zdjęcia parapetów jakie były po całym dniu rozładunku dwóch składów. Uwielbiam w domu chodzić bez kapci na boso i wczoraj po całym dniu umyliśmy podłogi i zobaczcie  jaka była woda i moje stopy!  – ilustruje swoją opowieść fotografiami.

 Na pylenie i hałas sortowni zlokalizowanej ok. 100 m. od najbliższych zabudowań  mieszkańcy Wólki skarżyli się wielokrotnie burmistrzowi i staroście. Ci zgodnie odsyłają w tej sprawie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. RDOŚ zarządziła aby firma KTK Polska prowadząca tą działalność wykonała przegląd ekologiczny w zakresie oddziaływania pyłów i hałasu podczas pracy, ale termin wyznaczyła do końca października 2017r.

Na zebraniach osiedlowych burmistrz Sławomir Kowalewski proponował mieszkańcom pomoc prawną przy sporządzeniu pozwu zbiorowego przeciw firmie, a na kolejnym zebraniu  informował o skierowaniu sprawy do prokuratury.  Nie widać jednak żadnych efektów tych działań,  a mieszkańcy nadal muszą znosić uciążliwego sąsiada .

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
normalny
normalny
7 lata temu

Ludzie to jest od zawsze dzielnica przemysłowa !!!!!!!!!!!!!1 kiedys wszyscy sie ci eszyli ze cos tu robia bo jest praca tu zawsze musi cos sie dziac : cement , wapno, wegiel,paliwo, przepinanie wagonow a to hałas ,kopci,brudzi,kurzy, k..a opanujcie sie prosze dzielki poza mlawa pokupowac i sie pobudowac a te nawet z domami chetnie robiacy cos tutaj w normalnych pieniadzach odkupia ale w skrocie jak to u polakow to wyglada tak ktos zarabia ja nie trzeba pod gore mu robic , przepraszam za bledy ale pracuje sam u siebie po 16 godzin bo kiedys stwierdzielem ze to lep[iej niz u kogos po dziesiec godzin.

Pati
Pati
7 lata temu

Straż Miejska nie pracuje całodobowo?, tylko od 8.00 do 16.00 w dni powszednie?
Jak to tak? Co to za SM?
To tak samo jakby Policja czy pogotowie ratunkowe pracowały tylko w dni powszednie po 8 godzin.
To po prostu skandal.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x