Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czarna sobota na Wólce


sortownia-sliderUciążliwy sąsiad potrafi uprzykrzyć nam nawet dzień wolny od pracy. Sortownia węgla na Wólce – to taki naprawdę uciążliwy sąsiad, na którego mieszkańcy ulicy Batorego i kilku ulic sąsiednich wielokrotnie się skarżyli.  Mieszkańcy tych ulic minioną sobotę bez żadnej przesady mogą nazwać po prostu czarną.

– Na rampie nawet w sobotę trwa przeładunek miału. Nie jest to pierwszy raz, ale dziś naprawdę wyjątkowo się przy tym kurzy. Wiatr od strony torów niesie ten czarny obłok w stronę naszych domów. Dzwoniłam do straży miejskiej, ale w sobotę nie pracują. Policja jest bezradna, nic nie chce w tej sprawie zrobić – nie kryje swojego oburzenia mieszkanka Wólki.

– Rozładunek trwał od godziny 7 do przeszło 17!!! Ostatnio takie „atrakcje” mamy regularnie co weekend.  Jak wiadomo w weekend urzędy nie pracują wiec pracownicy jak i sama firma KTK mogą robić co chcą bo wiedza że żadna kontrola z WIOŚ-u czy też innego urzędu im nie grozi. A z resztą kontrole są zapowiadane więc mogą się przygotować!

Zastanawiam się co to będzie podczas sortowania tego węgla jaki przywieźli, bo to prawie sam pył – o minionej sobocie opowiada kolejny z mieszkańców.

– Proszę zobaczyć zdjęcia parapetów jakie były po całym dniu rozładunku dwóch składów. Uwielbiam w domu chodzić bez kapci na boso i wczoraj po całym dniu umyliśmy podłogi i zobaczcie  jaka była woda i moje stopy!  – ilustruje swoją opowieść fotografiami.

 Na pylenie i hałas sortowni zlokalizowanej ok. 100 m. od najbliższych zabudowań  mieszkańcy Wólki skarżyli się wielokrotnie burmistrzowi i staroście. Ci zgodnie odsyłają w tej sprawie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie. RDOŚ zarządziła aby firma KTK Polska prowadząca tą działalność wykonała przegląd ekologiczny w zakresie oddziaływania pyłów i hałasu podczas pracy, ale termin wyznaczyła do końca października 2017r.

Na zebraniach osiedlowych burmistrz Sławomir Kowalewski proponował mieszkańcom pomoc prawną przy sporządzeniu pozwu zbiorowego przeciw firmie, a na kolejnym zebraniu  informował o skierowaniu sprawy do prokuratury.  Nie widać jednak żadnych efektów tych działań,  a mieszkańcy nadal muszą znosić uciążliwego sąsiada .

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
normalny
Gość
normalny

Ludzie to jest od zawsze dzielnica przemysłowa !!!!!!!!!!!!!1 kiedys wszyscy sie ci eszyli ze cos tu robia bo jest praca tu zawsze musi cos sie dziac : cement , wapno, wegiel,paliwo, przepinanie wagonow a to hałas ,kopci,brudzi,kurzy, k..a opanujcie sie prosze dzielki poza mlawa pokupowac i sie pobudowac a te nawet z domami chetnie robiacy cos tutaj w normalnych pieniadzach odkupia ale w skrocie jak to u polakow to wyglada tak ktos zarabia ja nie trzeba pod gore mu robic , przepraszam za bledy ale pracuje sam u siebie po 16 godzin bo kiedys stwierdzielem ze to lep[iej niz u… Czytaj więcej »

Pati
Gość
Pati

Straż Miejska nie pracuje całodobowo?, tylko od 8.00 do 16.00 w dni powszednie?
Jak to tak? Co to za SM?
To tak samo jakby Policja czy pogotowie ratunkowe pracowały tylko w dni powszednie po 8 godzin.
To po prostu skandal.