Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najaktywniejsi czytelnicy książek nagrodzeni


59b957408811bdcdd481a45d4e883042Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie nagrodziła najaktywniejszych młodych czytelników lata. Rekordzistka – dziewięcioletnia Julia Zalewska – w ciągu dwóch miesięcy przeczytała aż 90 książek. Średnio więc „pochłaniała” półtora tomu dziennie.
Spotkanie podsumowujące konkurs „Najaktywniejszy czytelnik lata” zorganizowano w czytelni Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie w środę 14 września 2016 r. Dyrektor placówki Maria Świtoń wraz z bibliotekarkami uhonorowały nagrodami książkowymi te osoby, które od 1 lipca do 31 sierpnia wypożyczyły największą liczbę woluminów. Pierwsze miejsce w tej propagującej czytelnictwo rywalizacji zajęła z wynikiem 90 książek dziewięcioletnia Julia Zalewska.

– Czytacie tak szybko i tak dużo, że kurs szybkiego czytania macie już pewnie za sobą – żartowała Maria Świtoń. O założeniach wakacyjnego konkursu mówiła natomiast bibliotekarka Oddziału dla Dzieci MBP Anna Wieczorek. Jak wskazywała, letnie „zmagania” miały na celu przybliżenie biblioteki młodym mieszkańcom Mławy oraz popularyzację książki i czytelnictwa. – W tym roku postanowiłyśmy wyróżnić nieco więcej osób, żeby zachęcić je do czytania i spędzania czasu z książką – wskazywała.


Najaktywniejsi czytelnicy otrzymali w prezencie kolorowe książki. Na koniec spotkania wszyscy zasiedli do zapełnionego słodkościami stołu, by porozmawiać o swoich ulubionych lekturach i bohaterach oraz organizowanych w przyszłości przez bibliotekę zajęciach, w jakich najchętniej braliby udział.

Nagrodzeni:

1. Julia Zalewska, 9 lat – 90 książek

2. Michał Baliński, 7 lat – 76 książek

3. Anna Grzegorczyk, 10 lat – 71 książek

4. Martyna Panasiuk, 9 lat – 46 książek

5/6. Magdalena Jabłońska, 16 lat – 44 książki

5/6. Adam Jurkiewicz, 10 lat – 44 książki

7. Marta Płoska, 15 lat – 43 książki

8. Kacper Rakowski, 6 lat – 36 książek

9. Damian Zakrzewski, 15 lat – 31 książek

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zdzisiu
zdzisiu
7 lata temu

brawo wy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x