Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Dyrektorka MDK nie odzyskała prawa jazdy


slider-sadObrońca Katarzyny K. podejrzanej o to, że 17 lipca 2016 r. w Mławie na ulicy Kopernika kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości (0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) złożył zażalenie na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 15 września Sąd Rejonowy w Mławie zażalenia nie uwzględnił i postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy utrzymał w mocy.

KSP Mława nabór

Przypomnijmy, Katarzyna Maria K. jest podejrzana o to, że w dniu 17 lipca 2016 na ulicy Kopernika w Mławie kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W dniu 21 lipca 2016  roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mławie na podstawie art.  137 ust. 1 pkt 1 Prawo o ruchu drogowym zatrzymał Katarzynie Marii K. prawo jazdy. Na to postanowienie zażalenie złożył obrońca podejrzanej, wskazując,
iż po złożeniu przez Katarzynę K. wyjaśnień, przesłuchaniu świadków i zabezpieczeniu do badań butelki z zawartością płynu, jest wysoce prawdopodobne, że Katarzyna K. nie będzie uznana za winną czynu z art. 178 a § 1 k.k.. Z uwagi na powyższe wniósł o uchylenie zaskarżonego postanowienia.

– Samo zatrzymanie prawa jazdy w wypadku Katarzyny K. jest jak najbardziej zasadne.  Sąd zważył, iż podejrzana Katarzyna K. w dniu 19 lipca 2016 roku i w dniu 21 lipca 2016 roku złożyła wyjaśnienia w których przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu. Należy też zaznaczyć, iż Katarzyna Maria K. nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń co do przeprowadzonego badania stanu trzeźwości, nie żądała badania krwi, jak też podała, iż poprzedniego dnia spożywała alkohol ( k. 2).  Wyniki badania stanu trzeźwości  Katarzyny K. jak najbardziej świadczą  o tym, iż znajdowała  się ona w stanie nietrzeźwości o którym mowa w art. 115 § 16  k.k. (zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 dm3 (litrze) wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.) – podaje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska rzecznik prasowy SSO.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

28 - liczba komentarzy w artykule "Dyrektorka MDK nie odzyskała prawa jazdy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mieszkaniec
Gość

Z tego co dowiedziałem się z pewnych źródeł, sprawa trafiła już do wiadomości Prokuratora Generalnego, Ministra MSWiA oraz Komendanta Głównego Policji. A że Pani v-ce Burmistrz to PO, więc za pewne nadzór będzie bardzo ścisły i właściwy nad tą sprawą. Nie można łamać prawa, pić i jechać samochodem, a później sprawę zamieść pod dywan. Tak się nie robi i dotyczy to każdego, bo gdyby trafiło to na mnie czy na kogokolwiek innego – sprawa byłaby już dawno zamknięta wyrokiem i odebraniem mi prawa jazdy!

Do O.
Gość

Niestety jazda samochodem po alkoholu PUBLICZNĄ ulicą nie jest juz prywatną sprawą Pani Dyrektor. Stworzyła swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrożenie dla innych a poniewaz jest na eksponowanym stanowisku, krzewienia kultury w Miescie Mława, musi sama swoją postawą do tego zachęcać.

x.x.x.
Gość

Do Feliks, Ja również zgadzam się z O. ponieważ jestem przeciwny wtrącania się w cudze prywatne problemy! A ty jak odczuwam karmisz się życiem innych jakbyś swojego nie miał.

Feliks
Gość

Skoro się zgadzasz z O. (o ile nie jesteś tą samą osobą lub kimś z otoczenia Pani Dyrektor) to tak trzymaj. Może pewnego dnia będziesz miał okazję do osobistej konfrontacji z autem prowadzonym przez nietrzeźwego kierowcę. Nie życzę oczywiście nic złego ale skoro wg Ciebie takie zachowanie jest jak najbardziej na miejscu to myślę że taka sytuacja przemówi Ci do rozumu.

O.
Gość

Ludzie zajmijcie się swoimi problemami!!, mało ich macie? Jak możecie wtrącać się w czyjeś sprawy i wypisywać takie głupoty? Ciekaw jestem jakby to o was chodziło, też byście pisali takie głupoty ??? Bo ludzie o was na pewno!!! Wasze racje na ten temat zachowajcie dla siebie, myślcie sobie co chcecie ale nie musicie tego wszystkiego wypisywać!!! Polecam przejść się po mieście i poszukać rozumu !!!!!! Bo na pewno Go nie macie!!!!! Pozdrawiam O.

Feliks
Gość

Czyżby kogoś prawda zakuła w oczka? A może samą Panią K.? W każdym razie Pani dyrektor jest osobą publiczną, odpowiedzialną za jednostkę podległą Urzędowi Miasta. Od takiej osoby można oczekiwać przestrzegania prawa a nie poklepywania po ramieniu. Napiętnować należy każdego pijaka siadającego za kierownicę bo przez swoje zachowanie stwarza zagrożenie dla innych. Sam sobie to niech robi co chce. Tolerancja dla takiego zachowania osoby publicznej jest jednym słowem żałosna. Radzę Ci iść lepiej do piaskownicy bo z takim poziomem rozumu tylko się ośmieszasz. Jak Ci się nie podoba zdanie innych, nie czytaj. Proste.

Jarząbek
Gość

Czy donosiciel, który doniósł na panią K policji i mediom został już ukarany??
Przecież winny musi być.
Jeśli pani K ma się dobrze, to winna polecieć jakaś inna głowa, czyli osoba która postanowiła ujawnić fakty.
PO szukało osób zakładających podsłuchy, bo to oni byli winni, a nie ci co prowadzili Polskę do ruiny, a w Mławie zapewne jest podobnie: WINNY JEST DONOSICIEL I TRZEBA GO UKARAĆ!!!
Ktoś coś wie na ten temat?
Czy ta osoba została wykryta i poniosła zasłużoną karę, żeby inni mieli się na baczności i nie ważyli się wychylać?
Panie Stanisławie S. wielu ludzi wie bardzo dużo…, to mówię ja… Jarząbek

wpDiscuz