Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dyrektorka MDK nie odzyskała prawa jazdy


slider-sadObrońca Katarzyny K. podejrzanej o to, że 17 lipca 2016 r. w Mławie na ulicy Kopernika kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości (0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) złożył zażalenie na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 15 września Sąd Rejonowy w Mławie zażalenia nie uwzględnił i postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy utrzymał w mocy.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Przypomnijmy, Katarzyna Maria K. jest podejrzana o to, że w dniu 17 lipca 2016 na ulicy Kopernika w Mławie kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości 0,30 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W dniu 21 lipca 2016  roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Mławie na podstawie art.  137 ust. 1 pkt 1 Prawo o ruchu drogowym zatrzymał Katarzynie Marii K. prawo jazdy. Na to postanowienie zażalenie złożył obrońca podejrzanej, wskazując,
iż po złożeniu przez Katarzynę K. wyjaśnień, przesłuchaniu świadków i zabezpieczeniu do badań butelki z zawartością płynu, jest wysoce prawdopodobne, że Katarzyna K. nie będzie uznana za winną czynu z art. 178 a § 1 k.k.. Z uwagi na powyższe wniósł o uchylenie zaskarżonego postanowienia.

– Samo zatrzymanie prawa jazdy w wypadku Katarzyny K. jest jak najbardziej zasadne.  Sąd zważył, iż podejrzana Katarzyna K. w dniu 19 lipca 2016 roku i w dniu 21 lipca 2016 roku złożyła wyjaśnienia w których przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu. Należy też zaznaczyć, iż Katarzyna Maria K. nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń co do przeprowadzonego badania stanu trzeźwości, nie żądała badania krwi, jak też podała, iż poprzedniego dnia spożywała alkohol ( k. 2).  Wyniki badania stanu trzeźwości  Katarzyny K. jak najbardziej świadczą  o tym, iż znajdowała  się ona w stanie nietrzeźwości o którym mowa w art. 115 § 16  k.k. (zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub zawartość alkoholu w 1 dm3 (litrze) wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.) – podaje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska rzecznik prasowy SSO.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu

Z tego co dowiedziałem się z pewnych źródeł, sprawa trafiła już do wiadomości Prokuratora Generalnego, Ministra MSWiA oraz Komendanta Głównego Policji. A że Pani v-ce Burmistrz to PO, więc za pewne nadzór będzie bardzo ścisły i właściwy nad tą sprawą. Nie można łamać prawa, pić i jechać samochodem, a później sprawę zamieść pod dywan. Tak się nie robi i dotyczy to każdego, bo gdyby trafiło to na mnie czy na kogokolwiek innego – sprawa byłaby już dawno zamknięta wyrokiem i odebraniem mi prawa jazdy!

Do O.
Do O.
4 lata temu

Niestety jazda samochodem po alkoholu PUBLICZNĄ ulicą nie jest juz prywatną sprawą Pani Dyrektor. Stworzyła swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrożenie dla innych a poniewaz jest na eksponowanym stanowisku, krzewienia kultury w Miescie Mława, musi sama swoją postawą do tego zachęcać.

x.x.x.
x.x.x.
4 lata temu

Do Feliks, Ja również zgadzam się z O. ponieważ jestem przeciwny wtrącania się w cudze prywatne problemy! A ty jak odczuwam karmisz się życiem innych jakbyś swojego nie miał.

Feliks
Feliks
4 lata temu
Reply to  x.x.x.

Skoro się zgadzasz z O. (o ile nie jesteś tą samą osobą lub kimś z otoczenia Pani Dyrektor) to tak trzymaj. Może pewnego dnia będziesz miał okazję do osobistej konfrontacji z autem prowadzonym przez nietrzeźwego kierowcę. Nie życzę oczywiście nic złego ale skoro wg Ciebie takie zachowanie jest jak najbardziej na miejscu to myślę że taka sytuacja przemówi Ci do rozumu.

O.
O.
4 lata temu

Ludzie zajmijcie się swoimi problemami!!, mało ich macie? Jak możecie wtrącać się w czyjeś sprawy i wypisywać takie głupoty? Ciekaw jestem jakby to o was chodziło, też byście pisali takie głupoty ??? Bo ludzie o was na pewno!!! Wasze racje na ten temat zachowajcie dla siebie, myślcie sobie co chcecie ale nie musicie tego wszystkiego wypisywać!!! Polecam przejść się po mieście i poszukać rozumu !!!!!! Bo na pewno Go nie macie!!!!! Pozdrawiam O.

Feliks
Feliks
4 lata temu
Reply to  O.

Czyżby kogoś prawda zakuła w oczka? A może samą Panią K.? W każdym razie Pani dyrektor jest osobą publiczną, odpowiedzialną za jednostkę podległą Urzędowi Miasta. Od takiej osoby można oczekiwać przestrzegania prawa a nie poklepywania po ramieniu. Napiętnować należy każdego pijaka siadającego za kierownicę bo przez swoje zachowanie stwarza zagrożenie dla innych. Sam sobie to niech robi co chce. Tolerancja dla takiego zachowania osoby publicznej jest jednym słowem żałosna. Radzę Ci iść lepiej do piaskownicy bo z takim poziomem rozumu tylko się ośmieszasz. Jak Ci się nie podoba zdanie innych, nie czytaj. Proste.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Czy donosiciel, który doniósł na panią K policji i mediom został już ukarany??
Przecież winny musi być.
Jeśli pani K ma się dobrze, to winna polecieć jakaś inna głowa, czyli osoba która postanowiła ujawnić fakty.
PO szukało osób zakładających podsłuchy, bo to oni byli winni, a nie ci co prowadzili Polskę do ruiny, a w Mławie zapewne jest podobnie: WINNY JEST DONOSICIEL I TRZEBA GO UKARAĆ!!!
Ktoś coś wie na ten temat?
Czy ta osoba została wykryta i poniosła zasłużoną karę, żeby inni mieli się na baczności i nie ważyli się wychylać?
Panie Stanisławie S. wielu ludzi wie bardzo dużo…, to mówię ja… Jarząbek

Do Myśląca
Do Myśląca
4 lata temu

Jazdę po alkoholu nalezy piętnować i upublicznić wszystkie fakty wraz z wyrokiem i zdjęciem każdego złapanego w lokalnych mediach. Pani Myśląca nie zauważyła chyba problemu jakiego dotyczy większość komentarzy. Rozumiem, ze dopiero wjechanie samochodem, najlepiej w grupę dzieci na pasach by Panią oburzyło.

MES Modulon
MES Modulon
4 lata temu

Bez wątpienia, układ Mławski ma się świetnie. Jednak, co do Pani „Promilowej”, miałbym pewne zastrzeżenia. Należałoby sprawdzić, czy miała ona podobne ekscesy lub była sprawcą wypadku przed objęciem stanowiska u boku burmistrza, przed przyjazdem do Mławy. Istnieją ludzie, którzy wiele wiedzą na temat tej Pani.

Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
4 lata temu

Burmistrz ma tutaj racje. Najważniejszą wartością w każdej mafii jest lojalność. Bez niej cała organizacja zawaliła by się jak domek z kart. Jak długo don Kowalewski broni swoich żołnierzy tak długo może liczyć na ich milczenie w razi wpadki. Wiadomo że nie zawsze da się pomóc członowi gangu, ale nawet jeśli policja i sądy nie zdołają sprawie ukręcić łba i będzie trzeba zmienić dyrektor MDKu, Promilowa Dyrektor może liczyć na inne z pewnością mniej eksponowane miejsce przy korycie.

Cienki Bolek
Cienki Bolek
4 lata temu

Burmistrz wykopluję ją. Gdyby tego nie zrobił to pisowcy wykorzystają przed wyborami to zdarzenie aby wywieść jego,tak, jak chłopi wywieźli Jagnę Borynę. Przed kampanią wyborczą musi wszystko grać i być poukładane. Po prostu daje jeszcze się jej nachłapać. A miała być dyrektorem wszystkich dyrektorów.

TRYBUN
TRYBUN
4 lata temu
Reply to  Cienki Bolek

Tak jak ongiś wykopano Rakowskiego, wykorzystano pewne fakty do których go wręcz namówiono, cóż historia lubi się powtarzać. Pan burmistrz powtarza błędy swojego poprzednika, a lobby mławskie może do następnych wyborów wyłonić czystego człowieka, bez skazy, który zastąpi obecnego, bo już jest za bardzo negowany przez społeczeństwo

Krzystof
Krzystof
4 lata temu

To nie Sławomir S. decyduje o rozwiązaniu umowy o pracę z Katarzyną Marią K…. tylko zaplecze Katarzyny Marii K. decyduje o tym , że Sławomir K . może zajmować to stanowisko które zajmuje. Bredzę?…. . Gdyby było inaczej ta Pani K. ze swoimi problemami ujawnionymi jeszcze przed objęciem funkcji Dyrektora MDK nigdy tym dyrektorem by nie była….

INC
INC
4 lata temu

Pozwolę sobie zadedykować piosenkę „Time to say Goodbye”- dla burmistrza i pani Promilowej, przy czym Pani Promilowa jest tą, która śpiewa burmistrzowi , a oto ten utwór:https://www.youtube.com/watch?v=LWQbuJ24Wzg

myśląca
myśląca
4 lata temu

Jestem przerażona ludzką nienawiścią i zajadłością.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  myśląca

Zgadzam się. Jak ludzie mogą tak krytykować zachowanie Szanownej Pani Dyrektor jeżdżącego po alkoholu 🙁 To jest w ogóle nie do pomyślenia jak zawistni są podatnicy, z pieniędzy których ona dostaje pensję, Jak oni śmią !!! Eh… źle się dzieje w państwie duńskim.

stanislaw.S
stanislaw.S
4 lata temu

Do Ktoś, Coś za dużo faktów znasz, chociaż w portalach tego nie było. Ty się produkujesz na każdym portalu i ujadasz jak pies. Może opluwasz tę osobę bo sam dybiesz na te stanowisko. Przyznasz się???

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Pankracy, ta pani sama się przyznała, że była wczorajsza, a więc imprezę w parku prowadziła pod wpływem alkoholu, a więc nadaje się do zwolnienia bez żadnego wyroku.
Ciekawe ile miała promili jadąc na imprezę?
Chociaż byli świadkowie, którzy widzieli tę panią jak piła na imprezie.
Gdyby nikt nie doniósł policji i mediom o tym fakcie nie byłaby zatrzymana i nie byłoby afery. Sprawa by się rozmyła, sąd by oddał prawko, a pani by była czysta.
Dzięki nagłośnieniu sprawa się nie rozmyła i wyszła na światło dzienne.
Burmistrz jakąś dziwną sympatią darzy tę panią, to widać gołym okiem.

Pankracy
Pankracy
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Będzie pewnie konkurs na nowego dyrektora MDK ;]

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  Pankracy

A co to burmistrz nie ma swoich? 🙂
Ta pani też nie była z konkursu, tylko po plecach burmistrza.
Burmistrz ma takie prawo szlus.

no i co dalej
no i co dalej
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

nie tylko ta Pani jest na topie, a inna gwiazda która poświadczyła nieprawdę, sfałszowała podpis , tez ma się dobrze

Pankracy
Pankracy
4 lata temu

dopóki nie ma wyroku wydanego przez Sąd – nie może jej Burmistrz zwolnić. Musi mieć oficjalną podstawę, a taką będzie wyrok Sądu…

mentor
mentor
4 lata temu
Reply to  Pankracy

Niech ją zawiesi. Jak ona pije to co teraz całe miasto ma jeździć po alkoholu?

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  mentor

No na to wygląda. Proponuję żeby teraz urzędnicy ratusza strzelili sobie po lufie i przyszli do pracy. Prawka nie zabiorą ale przecież zwolnić też burmistrz nie zwolni ani nie zawiesi bo przecież bez „prawomocnego wyroku” pracownikowi włos z głowy spaść nie może.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  Pankracy

I pewnie powiesz że również póki niema prawomocnego wyroku sądu to Burmistrz nie może jej zawiesić w obowiązkach służbowych?

Pankracy
Pankracy
4 lata temu
Reply to  ramzes

Oczywiście, że ma prawo do zawieszenia jej w obowiązkach służbowych…

prawda
prawda
4 lata temu

Jeszcze pracuje w MDK ? Jak to możliwe?

Z daleka
Z daleka
4 lata temu

panie Burmistrzu, chyba czas działać, a nie ociągać się z decyzjami. Czas zmienić Dyrektora MDK

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x