Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Chuligani zniszczyli wiatę i słupek przystankowy MKM


08889089c4d40a9f74ea13f2f6fed72bWandale zniszczyli tablicę informacyjną przystanku przy ul. 18 Stycznia (okolica cmentarza parafialnego) i stłukli szybę wiaty przystankowej przy szpitalu (ul. Szpitalna). Koszty naprawy mogą być wysokie.


 Słupki, na których stała tablica, zostały przełamane lub przecięte (na zdj.). Niedługo po tym incydencie otrzymaliśmy informację o kolejnym akcie wandalizmu: ktoś stłukł szybę wiaty przystankowej przy szpitalu. Sprawę bada straż miejska.  Koszty zniszczeń są szacowane. Będzie musiało je pokryć miasto, czyli – pośrednio – wszyscy mieszkańcy, którzy płacą podatki.

Przypomnijmy, że na przełomie sierpnia i września zniszczone zostały znaki drogowe i ławka przy ul. Kopernika oraz skrzynka kamery monitoringu i betonowe słupy przy ul. Reymonta.

W przypadku identyfikacji sprawców niszczących cudze lub publiczne mienie, grozi im mandat karny do 500 zł, grzywna do 5000 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Będą musieli także pokryć koszty związane z naprawą zniszczeń.

Prosimy świadków aktów wandalizmu o bezzwłoczne powiadamianie odpowiednich służb. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 22.00 można telefonować do straży miejskiej (986 lub 23 654 64 50), zaś 7 dni w tygodniu o dowolnej porze dnia i nocy – na policję (997 lub 112).

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
prawo
prawo
6 lata temu

Śmiech na sali. Przy ulicy Rejmonta pod kamerami zniszczona skrzynie od monitoringu i betonowe słupy przy banku. Kpiny oni teraz szukają świadków. Absurdy. Komendant do zmiany.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  prawo

a Straż Miejska wraz z komendantem do LIKWIDACJI!!!!!!!!!!!

Andrzej
Andrzej
6 lata temu

Zamiast prowadzić wymyślne inwestycje w tym mieście powinno się poszerzyć monitoring ! Na spotkaniach z policją były poruszane takie tematy i cisza ! Szyba na szpitalnej to jest już stłuczona co najmniej od 16 sierpnia i raptem teraz ktoś to zauważył ? Jak mieszkańcy nie zgłoszą to władze nie widzą ? Straż miejska i policja która jeździ tą drogą kilka razy dziennie jest ślepa ? DO ROBOTY !

ramzes
ramzes
6 lata temu
Reply to  Andrzej

A na co nam potrzebny ten monitoring? Uszkodzili skrzynkę tuż pod kamerą monitoringu i obsługa tego niewidziała. To na co nam te kamery?

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
6 lata temu

Zero litości dla tych wandali. Zorganizować zakrojoną na szeroką skalę akcję wyłapywania destruktorów. Karać, upubliczniać wizerunki tych osób, publicznie napiętnować.

Mariusz
Mariusz
6 lata temu

Policja jak i straż miejska powinna mieć patrole piesze w cywilu od 18 do 00.00 skuteczność łapania by się zwiększyła.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x