Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Chuligani zniszczyli wiatę i słupek przystankowy MKM


08889089c4d40a9f74ea13f2f6fed72bWandale zniszczyli tablicę informacyjną przystanku przy ul. 18 Stycznia (okolica cmentarza parafialnego) i stłukli szybę wiaty przystankowej przy szpitalu (ul. Szpitalna). Koszty naprawy mogą być wysokie.

Słoneczne ogrody Mława

 Słupki, na których stała tablica, zostały przełamane lub przecięte (na zdj.). Niedługo po tym incydencie otrzymaliśmy informację o kolejnym akcie wandalizmu: ktoś stłukł szybę wiaty przystankowej przy szpitalu. Sprawę bada straż miejska.  Koszty zniszczeń są szacowane. Będzie musiało je pokryć miasto, czyli – pośrednio – wszyscy mieszkańcy, którzy płacą podatki.

Przypomnijmy, że na przełomie sierpnia i września zniszczone zostały znaki drogowe i ławka przy ul. Kopernika oraz skrzynka kamery monitoringu i betonowe słupy przy ul. Reymonta.

W przypadku identyfikacji sprawców niszczących cudze lub publiczne mienie, grozi im mandat karny do 500 zł, grzywna do 5000 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Będą musieli także pokryć koszty związane z naprawą zniszczeń.

Prosimy świadków aktów wandalizmu o bezzwłoczne powiadamianie odpowiednich służb. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 22.00 można telefonować do straży miejskiej (986 lub 23 654 64 50), zaś 7 dni w tygodniu o dowolnej porze dnia i nocy – na policję (997 lub 112).

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

1500
prawo

Śmiech na sali. Przy ulicy Rejmonta pod kamerami zniszczona skrzynie od monitoringu i betonowe słupy przy banku. Kpiny oni teraz szukają świadków. Absurdy. Komendant do zmiany.

Ktoś...

a Straż Miejska wraz z komendantem do LIKWIDACJI!!!!!!!!!!!

Andrzej

Zamiast prowadzić wymyślne inwestycje w tym mieście powinno się poszerzyć monitoring ! Na spotkaniach z policją były poruszane takie tematy i cisza ! Szyba na szpitalnej to jest już stłuczona co najmniej od 16 sierpnia i raptem teraz ktoś to zauważył ? Jak mieszkańcy nie zgłoszą to władze nie widzą ? Straż miejska i policja która jeździ tą drogą kilka razy dziennie jest ślepa ? DO ROBOTY !

ramzes

A na co nam potrzebny ten monitoring? Uszkodzili skrzynkę tuż pod kamerą monitoringu i obsługa tego niewidziała. To na co nam te kamery?

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8

Zero litości dla tych wandali. Zorganizować zakrojoną na szeroką skalę akcję wyłapywania destruktorów. Karać, upubliczniać wizerunki tych osób, publicznie napiętnować.

Mariusz

Policja jak i straż miejska powinna mieć patrole piesze w cywilu od 18 do 00.00 skuteczność łapania by się zwiększyła.