Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Brat Mieczysław nawoływał do nawrócenia na ulicach Mławy


img_20160915_131150Niecodziennie na ulicach miasta spotyka się człowieka ubranego w uszyty z worków po ziemniakach wór pokutny i niosącego na ramionach duży krzyż. A takie spotkania były wczoraj w Mławie codziennością. Napotkane osoby, które chcą rozmawiać wzywa do nawrócenia.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Brat Mieczysław pochodzi z okolic Elbląga, jest osobą świecką, ma rodzinę. W Mławie jest po raz pierwszy w życiu, choć swoją misję pełnił już w wielu miejscach, zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach. Chodzi w worze pokutnym z kapturem, który sam uszył. Na swoich misjach jest niezależny od nikogo, wozi ze soba śpiwór i jak sam mówi, często spi na dworze. Nie czyta gazet, nie ogląda telewizji i nie zajmuje się polityką. Chce krzewić tylko Słowo Boże. – Ludzie na ogół są bardzo życzliwi, zapraszają na posiłek, bywa że i na nocleg – mówi brat Mieczysław.

JK

img_20160915_123359

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
4 lata temu

WALCZY MIŁOŚCIĄ

Joanna
Joanna
4 lata temu

Brat Mieczysław wyszedł na polskie ulice aby walczyć o życie, o życie ludzi z Chrystusem i w Chrystusie. Walczy z miłością, pokorny i łagodny. Niesamowity boży człowiek wzywa ludzi do nawrócenia za porzyzwoleniem żony i zgodą proboszcza.

abc
abc
4 lata temu

Tak wielkiego miłosierdzia, to musi być z PiS-u.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
4 lata temu

Niezwykła postać moim zdaniem. Miałem okazję porozmawiać z tym życzliwym człowiekiem. Jest on usilnie nastawiony na głoszenie słowa Bożego. Silny akcent kładzie on na spowiedź i pokutę. Nie krytykuje nikogo, choćby ten człowiek, albo ci ludzie byli najgorsi. Zachęca do dialogu, do pogodzenia się, do współpracy. Kiedy zapytałem go, czy po tylu latach chodzenia z krzyżem na ramieniu w worze pokutnym, ma jeszcze siły i zdrowia na to, On rzekł: Nadal ma siłę, którą dostaję od Boga. Ja nie wiem, gdzie są stawy, nerki, serce, wątrobą, nogi. Po prostu nic mi nie dolega, czuję się silny.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu

Ciekawe co na to jego rodzina? Czy jej nie zaniedbuje? Każdy kij ma 2 końce…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x