Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejne akty wandalizmu w mieście


slidddW ostatnich dniach na terenie Mławy doszło do kilku aktów wandalizmu. Zniszczone zostały znaki drogowe, ławka, skrzynka kamery monitoringu i betonowe słupy.


Pochylone znaki drogowe informujące o ścieżce rowerowej i przejściu dla pieszych strażnicy miejscy zauważyli w poniedziałek 29 sierpnia 2016 r. Znacznie poważniejsze uszkodzenia odnotowali tydzień później – we wtorek 6 września. Słup, do którego są przytwierdzone tablice z nazwami ulic Batalionów Chłopskich i Podmiejskiej, został w dolnych partiach powyginany. Z kolei ławce stojącej przy ul. Kopernika uszkodzono dwa szczeble. Naprawy zniszczeń będą kosztować około 300 złotych.

W nocy z piątku na sobotę 10 września ok. godz. 2.30 uszkodzono kopnięciem skrzynkę od kamery monitoringu przy ul. Reymonta oraz dwa betonowe słupy. Sprawcy na miejsce zdarzenia przyszli z okolic placu 3 Maja.

Poprosimy świadków aktów wandalizmu o bezzwłoczne powiadamianie odpowiednich służb. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 22.00 można telefonować do straży miejskiej (986 lub 23 654 64 50), zaś 7 dni w tygodniu o dowolnej porze dnia i nocy – na policję (997 lub 112).

Sprawcom opisanych czynów grozi mandat karny do 500 zł, grzywna do 5000 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Będą musieli także pokryć koszty związane z naprawą zniszczonego mienia.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktoś...
Ktoś...
7 lata temu

AS, to znaczy, że obiboki czy też pasibrzuchy z SM śpią przy monitorach albo grają w karty.
Po co w tym mieście jest SM? – po to żeby brać pieniądze z miejskiej kasy za nic, za pokazanie się od czasu do czasu na miejskiej imprezie w parku i wystawienie kilku mandatów babciom pod halą, bo resztę to mają w głębokim poszanowaniu. Ilość interwencji w roku podzielona przez 12 chłopa (bo tylu chyba mamy strażników), to naprawdę brzmi dumnie.

AS
AS
7 lata temu

To znaczy że mamy monitoring który nie działa? sprawcy nie zostali nagrani?

ramzes
ramzes
7 lata temu

Pozdrawiam serdecznie obsługę monitoringu. Rozwalono skrzynkę pod samą kamerą i oczywiście niewiadomo kto to zrobił.. A co w tym czasie robiła obsługa? Widać prawdziwe jest przysłowie – Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy.

ramzes
ramzes
7 lata temu

Pozdrawiam serdecznie obsługę monitoringu. Rozwalono skrzynkę pod samą kamerą i oczywiście niewiadomo kto to zrobił.. A co w tym czasie robiła obsługa? Widać prawdziwe jest przysłowie – Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy.

kot
kot
7 lata temu

najpiękniejsze jest graffiti na wiadukcie w Mławie w kierunku Warszawy. narysowana postać , trzymająca genitalia ,ordynarny podpis i co ciekawe, zaznaczony symbol na butach- widać, że buty markowe, nawet na tak wulgarnym graffiti,.
a swoja drogę, ciekawe, że kolej tego nie zamalowała. lepsze by był kolorowy rysunek

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
7 lata temu

Trzeba bezwzględnie tępić destruktorów, wandali. Te osoby nie są w stanie zrozumieć, że przez ich głupie wybryki, życie w mieście staje się trudniejsze. Koszty zniszczonego mienia są pokrywane z kieszeni mieszkańców.
Jeśli prawo by na to pozwalało, to twarze takich wandali powinny być publikowane w prasie oraz w postaci laminowanych tabliczek, przy naprawionym mieniu o takiej treści: On zniszczył mienie miejskie, Ty niewinny mieszkańcu ponosisz konsekwencje finansowe jego wykroczenia!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x