Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Światowy Dzień Sybiraka w 19 września w Mławie


sybirakŚwięto z okazji 77. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę obchodzone jest w całym w całym kraju 17 września. Pan Stefan Dzikowski, prezes mławskiego Związku Sybiraków serdecznie zaprasza do uczestnictwa w mławskich uroczystościach, która odbędzie się w tym roku w poniedziałek, 19 września.


Związek Sybiraków w Mławie serdecznie zaprasza na uroczystość poświęconą 77. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, która odbędzie się w dniu 19 września (poniedziałek)

W programie:

10.00 – Msza św. w Kościele Świętej Trójcy

11.00 – Przemarsz z delegacjami pocztów sztandarowych na Cmentarz Parafialny, Apel Poległych

około godz. 12.15– Akademia poświęcona 77. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę – sala kina Miejskiego Domu Kultury

Światowy Dzień Sybiraka przypada 17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę z 1939 roku. Pierwszy światowy Dzień odbył się w 2004 roku. Celem obchodów jest przypominanie prawdziwych losów zesłańców, spisywanie ich od żyjących osób i przekazywanie dalej. 17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski, tym samym Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku.

Rosjanie wprowadzili do Polski ponad 4 tysiące czołgów, 1800 samolotów i prawie 2 miliony żołnierzy, którym Polacy mogli przeciwstawić jedynie ponad 300 tysięcy żołnierzy.

Na arenie międzynarodowej głos Polski o agresji sowieckiej został zlekceważony.

źródło: PAP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x